Mark Short: Były szef sztabu Pence pojawia się przed wielką ławą przysięgłych 6 stycznia

Udział Shorta – o którym wcześniej informowała CNN, powołując się na źródło zaznajomione z tą sprawą – czyni go najbardziej znanym świadkiem, który zeznawał w śledztwie kryminalnym w sprawie ataku na Kapitol. Jego zeznania wskazują, że prokuratorzy badają Biały Dom Trumpa w ramach śledztwa, które wykroczyło poza buntowników, którzy wkroczyli na Kapitol.

„Mogę potwierdzić, że otrzymałem wezwanie do sądu federalnego i honoruję to wezwanie” – powiedział Short reporterowi CNN OutFront. „Ale za radą prawnika naprawdę nie mogę powiedzieć nic więcej”.

New York Times A Dziennik Wall Street W poniedziałek doniesiono, że Greg Jacob, były doradca Pence’a, został wezwany w śledztwie i zeznawał przed federalną ławą przysięgłych. Jako główny doradca Pence’a, Jacob odegrał kluczową rolę w przeciwdziałaniu wysiłkom, by przekonać ówczesnego wiceprezydenta, by nie poświadczał wyników wyborów i był częścią zespołu Pence’a, który odrzucał marginalne teorie prawne.

Na początku tego roku Departament Sprawiedliwości rozszerzył swoje śledztwo poza uczestników zamieszek, którzy naruszyli Kapitol w zbieraniu funduszy i organizowaniu wiecu politycznego, który był prekursorem zamieszek, a także w próbach sabotowania liczby głosów w Kolegium Elektorów.

Ministerstwo Sprawiedliwości Wydano kilka wezwań Wielkie Jury wysłuchało zeznań organizatora akcji „Stop the Robbery” dla działaczy republikańskich związanych z planem przedstawienia „alternatywnych” wyborców Ali Aleksandra w czerwcu.

Short i jego prawnik, Emmett Flood, opuszczają w piątek federalną salę sądową, gdy federalna wielka ława przysięgłych słucha zeznań dotyczących 6 stycznia i wysiłków zmierzających do obalenia wyborów prezydenckich w 2020 r. ABC jako pierwsze zgłosiło jego zeznania.

Short był na spotkaniu w Białym Domu dwa dni przed atakiem na Kapitol, gdzie Trump i adwokat John Eastman próbowali przekonać Pence’a, że ​​ma prawo zaprzestać poświadczania wyników wyborów.

Departament Sprawiedliwości nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Komisja Specjalna Izby Reprezentantów, która 6 stycznia prowadzi oddzielne i równoległe dochodzenie, odmówiła komentarza. Krótko zeznawał przed komisją w styczniu.

Wcześniej w poniedziałek wideo opublikowane przez przedstawicielkę Demokratów Eileen Luria z Wirginii, która służy w komitecie, pokazało kopię Przemówienie Trumpa z 7 stycznia 2021 r. Ze zmianami zidentyfikowanymi przez Ivankę Trump jako pochodzącą od jej ojca.

Wśród linii, które Trump przekreślił, „instruuję Departament Sprawiedliwości, aby dopilnował, aby wszyscy przestępcy byli ścigani w najszerszym zakresie dozwolonym przez prawo” i „konsekwencje prawne muszą być szybkie i stanowcze”.

READ  Najbogatszy człowiek Ukrainy przysięga odbudowę oblężonego Mariupola

Zapytany przez Burnetta o poprawki w poniedziałkowy wieczór, Short powiedział: „Z pewnością byli ludzie, którzy byli głupio uwikłani w wydarzenia, które miały miejsce szóstego dnia. Ale myślę, że niesprawiedliwe jest nazywanie buntowników patriotami lub po prostu wyrażanie pierwszych praw modyfikacja”.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe wydarzenia w poniedziałek.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top