Mark-Anthony Kaye Tajon Buchanan Kanada CanMNT Ricardo Pepi Stany Zjednoczone USMNT

W czwartek FC Dallas i amerykański pomocnik Ricardo Pepe otrzymali tytuł Młodego Gracza Roku MLS, ale nie wszyscy byli z tego zadowoleni.

Pomocnik Colorado Rapids i Kanady, Mark Anthony Kay, podał stronniczość jako powód, dla którego jego kolega z drużyny CanMNT i skrzydłowy Nowej Anglii Revolution, Tajun Buchanan, nie zdobył nagrody.

„Tajon Buchanan pomógł swojej drużynie zdobyć tarczę kibica i pobić rekord wszechczasów… ale jest Kanadyjczykiem, więc zapomnijmy o tym…” Kai odpowiedział na tweet Football League, ogłaszając Pepe zwycięzcą.

Pepi wygrał nagrodę z 39,47 procent głosów wobec 31,13 procent Buchanana, ale wyprzedził Buchanana tylko w części medialnej głosowania. Buchanan był wyborem graczy (31,30% vs. Pepi 22,90%) i klubów (42,30% vs. Pepi 36,40%), ale w głosowaniu mediów znalazł się za Pepi, gdzie Pepi otrzymał 59,1%, a Buchanan tylko 59,1%. 19,70 proc.

Napastnik Los Angeles, Diego Rossi, zdobył tę nagrodę w zeszłym roku, po raz pierwszy, gdy ten zaszczyt został przeklasyfikowany jako Nowicjusz Roku z Nowicjusza Roku. Każdy gracz w wieku 22 lat lub młodszy, urodzony 1 stycznia 1999 lub wcześniej, mógł otrzymać nagrodę.

Kanadyjczycy Kyle Larrain (2015) i Tycho Akindle (2014) otrzymali tytuł MLS Rookie of the Year.

READ  Wszechstronny Blake Coleman zdobywa szansę na płomienie w pierwszym rzędzie na obozie

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top