Marc Messier o Gretzky, walkach hokejowych, nowych gwiazdach NHL i sukcesach manewrowych

Nowa książka gwiazdy hokeja Marca Messiera, Nikt nie wygrywa sam Łączy idee Hockey Hall of Famer na osiągnięcie sukcesu jako zawodnik i kapitan ze swoimi opisami długiej kariery w NHL, która rozpoczęła się, gdy miał zaledwie 18 lat.

„To był nasz pierwszy mecz National Hockey League w Chicago, a kiedy zagrali hymn na tych organach, a tłum oszalał, spojrzeliśmy na siebie, nie mogliśmy myśleć – spojrzeliśmy na siebie i powiedzieliśmy wow, cześć do NHL”.

Ian Hanumansingh, współgospodarz CBC Narodowy, rozmawiał z Messierem o jego wspomnieniach w wywiadzie, który obejmował od Wielkiego (kolega z drużyny Messiera, Wayne’a Gretzky’ego), przez Wielkiego (kiedy Oilers poznał Muhammada Ali), po poglądy Messiera na przywództwo oparte na jego doświadczeniach jako jedynego gracza NHL do kapitana dwie różne drużyny do wygrania Pucharem Stanleya, Edmonton w 1990 roku i New York Rangers w 1994 roku.

Te fragmenty wywiadu zostały skrócone i zredagowane.

  • Obejrzyj wywiad Marca Messiera na Narodowy Niedziela, 24 października o 21:00 czasu wschodniego w CBC News i 22:00 czasu lokalnego w telewizji CBC. Możesz także uchwycić Narodowy Online w CBC Gem.

Lekcje i przywództwo

Messier mówi, że jego sposób na bycie liderem zespołu polegał na integracji:

Messiera: Myślę, że dla siebie, dla siebie, bardzo wcześnie zdałem sobie sprawę, że nie jestem typem, który prowadzi własną drużynę. I wiem, że jeśli chcesz wygrać, ważne będzie, aby wszyscy wczuli się w kulturę i wizję stworzoną przez zespół i samych graczy.

Chciałem, żeby wszyscy poczuli się częścią tego, bez względu na to, jaką rolę w drużynie grali. I każdy musi czuć, że cokolwiek, co jest mniej niż najlepsze, nie jest wystarczająco dobre.

To całość wysiłku zespołowego, na którym polegasz, aby wygrać.

Messier, pokazany tutaj w mundurze Edmonton Oilers, gdy podnosi Puchar Stanleya, gra w sześciu drużynach o mistrzostwo Pucharu Stanleya. (Tim Smith/Getty Images)

i czas, [it’s] wszystko.

Byłem w świetnej formie, kiedy dołączyłem do Edmonton jako rozszerzony zespół, grając z największym graczem na świecie i zbliżając się do zespołu mistrzowskiego. A potem przyjechałem do Nowego Jorku i nagle, będąc w zespole z niesamowitym talentem, byłem w stanie zrobić coś, czego nie robiono od 54 lat.

Więc wyczucie czasu jest ważną częścią tego i otaczaj się ludźmi, którzy są całkowicie skoncentrowani.

Oglądaj | Czego gwiazda hokeja Marc Messier nauczył się od swojego ojca i o pracy z drużyną:

Czego gwiazda hokeja Marc Messier nauczył się od swojego ojca

Hockey Hall of Famer Mark Messier opowiada Ianowi Hanomansingowi z The National o niektórych lekcjach, jakich nauczył się od swojego ojca na temat gry i pracy z zespołem. 0:49

Co sprawiło, że Gretsky jest wspaniały?

Messier miał wyjątkową perspektywę na Wayne’a Gretzky’ego, widząc go na lodzie i w ubraniach, ponieważ obaj byli 18-letnimi kolegami z drużyny. Co sprawiło, że myślał, że uczynił Gretsky wspaniałym?:

Messiera: Cóż, myślę, że talent, który dał mu Bóg, nie ma co do tego wątpliwości. Urodził się, aby być hokeistą pod każdym względem.

Jego pragnienie wygrania i bycia najlepszym graczem w historii było jasne dla wszystkich wokół niego i grali z nim w drużynie. Rzadko w życiu możesz spojrzeć na mężczyznę o osiem dni młodszego od siebie i użyć go jako przykładu z perspektywy przywódczej.

W lodzie i poza nim jego koncentracja była niezrównana.

Legenda hokeja Wayne Gretzky trzyma kij w szatni po swoim ostatnim meczu dla WHA Edmonton Oilers w 1979 roku. Gretzky and the Oilers mieszkali w Edmonton, kiedy drużyna stała się częścią NHL w tym samym roku. (Bruce Bennett Studios za pośrednictwem Getty Images)

Był w zupełnie innym stanie umysłu niż ja w wieku 18 lat. I mam luksus zasiadania przeciwko najlepszemu graczowi na świecie, prawdopodobnie najlepszym sportowcowi ostatnich 100 lat, i [to] Spójrz na to, obejrzyj i ucz się z tego. Sposób, w jaki radził sobie z grą, sposób, w jaki się przygotowywał, jego skupienie i poświęcenie.

Byłbym głupi, gdybym nie spojrzał na niego, a on coś od niego wziął i uczynił mnie lepszym graczem. Nie tylko z punktu widzenia umiejętności, ale także przygotowania, zaangażowania i skupienia.

Oglądaj | Mark Messier opisuje „braterstwo Edmonton Oilers”:

Marc Messier opisuje „braci” Edmonton Oilers

Gwiazda hokeja, Mark Messier, rozmawia z Ianem Hanumansinghem z The National o tym, jak to jest być w Edmonton Oiler, części „bractwa”, które nawiedza Puchar Stanleya. 1:00

Poznaj największego Muhammada Ali

Messier wspomina, jak nafciarze, bliscy stania się jedną z najlepszych drużyn w historii National Hockey League, spotkali wielkiego, Muhammada Ali, w jego 41. urodziny w domu boksera w Los Angeles:

Messiera: To było szalone, a Wayne był wszędzie zapraszany. To był świetny road show przez kilka lat. Gdziekolwiek poszliśmy, były zaproszenia.

Dorastałem jako wielki fan Ali, słuchając jego walk z Frazierem w radiu tranzystorowym. Był dla mnie prawdziwym wzorem do naśladowania, bohaterem. Wspaniale było go poznać i zobaczyć na żywo twarzą w twarz. Przekroczyłeś wszelkie oczekiwania.

Był po prostu zbyt pochłonięty, rozmawiał i robił magiczne sztuczki. To było jak godzinny program rozrywkowy. Po prostu niósł pokój, odpowiadał na pytania, bawił się i żartował. To było wręcz niewiarygodne.

Spotkanie z nim dało mi poczucie, że kiedy ktoś spotyka cię po raz pierwszy, może to być coś, co zrobiłeś, co nie liczy się wiele razy w twoim życiu, ale jest to pierwszy raz i być tego świadomym.

ewolucja hokeja

Gra zmieniła się na wiele sposobów, w tym mniej walki. Niektórzy emerytowani gracze narzekają, że NHL staje się zbyt słaby. Weź Messiera?:

Messiera: Cóż, nie wydaje mi się, że gra nie jest płynna.

Myślę, że zasady w niektórych obszarach są miękkie, ale gracze nie są miękcy. I myślę, że ogólnie zasady wykonały naprawdę dobrą robotę, tworząc prędkość elektryczną, do której jesteśmy przyzwyczajeni.

Nie lubiłem zorganizowanej walki… ale spontanicznej walki, w której dwóch graczy walczy o lodowaty czas i test woli zderza się i podnosi poziom, [it’s part of the game].

Wayne Gretzky, tak, pozuje jako klauni udający, że spotykają kolegów z drużyny, Marka Messiera, środek i Paula Coffeya w 1982 roku. Messier nazwał drużynę „braterstwem”, które razem ścigało Puchar Stanleya. (Bruce Bennett Studios za pośrednictwem Getty Images)

Więc myślę, że to było dobre, walki osłabły, a wartość rozrywkowa wzrosła. Myślę, że gry są świetne.

Myślę, że jedną z rzeczy, z których jestem najbardziej dumny, są kwalifikacje do COVID, bez fanów i graczy, jak ciężko grali. Gry były niesamowicie zabawne i musieli wywierać na siebie presję – ze względu na ich pasję i miłość do gry – aby grać bez ekscytacji publiczności, która jest tak dużą częścią naszej gry.

I tym graczom należy się duża zasługa za grę w takich warunkach.

Najlepszy aktualny NHL

Zapytany o drugiego najlepszego gracza, którego widział na lodzie po Gretzky, odpowiedź Messiera jest szybka: Mario Lemieux z Pittsburgha. Kim są obecnie zawodnicy National Hockey League?

Messiera: Spójrz na Sidneya Crosby’ego, który jest jednym z moich ulubionych graczy odkąd wszedł do ligi. Wiesz, dynamiczny odtwarzacz w otwartym śniegu, jak to jest, ale [also] Prawdopodobnie najlepszy zawodnik rożny w lidze. Gra cicho, bawi się pod dachem, bawi się farbą – mógłby grać w każdym wieku. Uwielbiam jego poświęcenie, zaangażowanie i sposób, w jaki podszedł do swojej kariery.

Patrick Król [Chicago Black Hawks] Jest świetnym hokeistą. Wszyscy płacili za oglądanie jego gry.

I oczywiście masz teraz Conora McDavida i Alexa Ovechkina. Jak wiesz, możesz teraz przeglądać składy większości drużyn i znaleźć niesamowicie utalentowanych i imponujących graczy.

Oglądaj | Dlaczego Marc Messier nie może rzucić hokeja nawet na emeryturze:

Dlaczego Marc Messier nie może rzucić hokeja, nawet na emeryturze

Mark Messier z Hockey Hall of Fame mówi, że myślał, że po przejściu na emeryturę odejdzie z hokeja, ale powiedział Ianowi Hanomansingowi z The National, dlaczego to nadal jest istotną częścią jego życia. 0:36

Rozwijaj i wspieraj młodych graczy

Co 60-letni Messier myśli o swojej wersji 20-latka?:

Messiera: Cóż, nie sądzę, żeby naprawdę dobrze było wracać i mówić, że zmienilibyście rzeczy. Wierzę, że wszystko, co wydarzyło się w moim życiu lub w życiu kogokolwiek, kształtuje Cię jako osobę.

Na pewno jako hokeista, a już na pewno jako osoba na lodzie, wiesz, byłem szczęśliwy i szczęśliwy, że mogłem przebywać z ludźmi, którzy we mnie wierzyli.

I pomimo wszystkich błędów, które popełniłem na początku, bez wsparcia rodziny, bez wsparcia organizacji – było zbyt wiele przypadków, w których gracze zostali pochowani i nigdy więcej ich nie widziano. Z łatwością mogło mi się to przydarzyć wcześniej.

Wayne Gretzky z Edmonton Oilers (z prawej) i Mark Messier zdobyli Puchar Stanleya 26 maja 1988 roku, po zwycięstwie 6:3 nad Boston Bruins w finałach Pucharu Stanleya w Edmonton. (Rusty Kennedy/The Associated Press)

Myślę też, że to lekcja, aby upewnić się, że nie popychamy graczy zbyt szybko, gdy wchodzą w tego rodzaju środowisko. Zwłaszcza drużyny, które szykują się do zwycięstwa i oczekują wielu młodych graczy.

Trudno być profesjonalistą.

Jest wiele oczekiwań i jest wiele rzeczy do nauczenia się, a stawka jest wiele dla wielu ludzi — rodziny, bezpieczeństwo, wiesz, ludzie zostają zwolnieni, stracą pracę, rodziny muszą przenosić się do miast i kiedy idź zawodowo, Zawodowy sportowiec. Decyzje, które podejmujesz, mają bezpośredni wpływ na ludzi wokół ciebie i mam do nich duży szacunek i na pewno nie dokonałem na początku właściwych wyborów, aby to odzwierciedlić.

Oczywiście każdy, kto dołącza do National Hockey League, różni się poziomem dojrzałości, ale nadal uważam, że kiedy skończą 18 lat, wciąż mają trochę pieniędzy, nadal dobrze się bawią, poruszają się po świecie, grają w hokeja, robią coś, co kochają, ale nie wiem, czy czują powagę tego, przed czym stoją.

I jakie są ich decyzje na lodzie i poza nim – wybory, których dokonują – jeśli w pewnym sensie rozumieją, jak niebezpieczne jest to dla ludzi próbujących zachować swoją pracę.

Bo jeśli nie wygrasz, ludzie stracą pracę. Decyzje, które podejmujesz, mają na nie bezpośredni wpływ.

co może być?

Oilers zdobyli pięć Pucharów Stanleya w ciągu siedmiu lat, ale supergwiazdy, takie jak Gretzky i Paul Covey, oddalili się, gdy mieli jeszcze dwadzieścia kilka lat. Czy Messier kiedykolwiek zastanawiał się, ile Pucharów Stanleya mogłaby wygrać drużyna, gdyby została w Edmonton?:

Messiera: Myślę, że myśląc wstecz i wiedząc, jak ważna jest głębia dla sukcesu naszego zespołu, gdybyśmy mogli pozostać razem i odnawiać głębię w zespole rok po roku, moglibyśmy wygrać jeszcze kilka mistrzostw, jestem pewien.

Nie było łatwo, nigdy nie było łatwo. Na zewnątrz mogło to wyglądać na łatwe, ale mogę powiedzieć, że było to naprawdę trudne do pokonania.

Nie możesz teraz spojrzeć w lusterko wsteczne i powiedzieć, co mogło być, ale dobrze jest pomyśleć o tym od czasu do czasu.


Oglądaj pełne odcinki The National na Klejnot CBCUsługa nadawania CBC.

READ  Conor McGregor informuje o kontuzjach, twierdzi, że doznał przeciążeniowego złamania nogi podczas startu w UFC 264

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top