Mały ZUS Plus tylko do 1 lutego. Aplikuj, możesz dużo zaoszczędzić

Dopiero do 1 lutego przedsiębiorcy, którzy chcą płacić niższe składki, mogą składać wnioski do ZUS. Do tej pory ponad 300 000 osób wyraziło taką chęć. Ludzie. To, ile zaoszczędzą, zależy od ich dochodów. Wiadomo jednak, że niektórzy zaoszczędzą nawet 12 000 zł rocznie.

Masz prawo do obniżonej składki na ubezpieczenie społeczne. Nie dotyczy to jednak ubezpieczenia zdrowotnego. Krótko mówiąc – zamiast zryczałtowanego ZUS-u taki przedsiębiorca zapłaci proporcjonalnie do uzyskanego dochodu. Im mniej zarabia, tym niższe składki go dotyczą.

Zobacz też: W tym roku są już 13. i 14. emerytura. Minister zdradził, kiedy wypłacono pieniądze

Obecnie wysokość składek w większości przypadków liczona jest od 60 proc. & nbsp Średnia pensja w Polsce. Więc od około 3 & nbsptys. P.L.N. Jeśli ktoś będzie zarabiał dodatkowe pieniądze, np. 1500 zł miesięcznie, jego ZUS wyniesie połowę kwoty, którą musi zapłacić. Nie korzystam z małego ZUS Plus.

Ale nawet niedobór dochodów nie oznacza, że ​​nie trzeba płacić składek. Ulga podatkowa nie podlega składce na ubezpieczenie zdrowotne – 381,81 zł, zawsze musi być opłacona. Biorąc jednak pod uwagę, że łączne składki ZUS w 2021 r. Wyniosą 1457,49 zł miesięcznie, różnica jest znacząca. Tym samym przedsiębiorcy o bardzo niskich dochodach zaoszczędzą ponad 1 000 zł miesięcznie, a nawet 12 000 zł rocznie.

bDBUhadp

Kto może skorzystać z & Nbspulgi? Każdy przedsiębiorca, który w ciągu ostatniego roku osiągnął dochód w złotych, nie przekroczył 120 tys. Jeśli firma jest prowadzona przez krótki okres czasu, limit dochodu jest obliczany na podstawie liczby dni, w których działa firma. Czyli za sześć miesięcy limit wyniesie 60 tys. Zł, a & nbsp kwartał – & nbsp30 tys. P.L.N. Jednak firma nie może działać w ciągu 30 dni.

READ  Polskie Ten Square Games zostało dotknięte przez exodus pandemicznych graczy

Co ważne, z tego planu nie muszą korzystać ci, którzy w zeszłym roku skorzystali z małego ZUS Plus.

bDBUhadK

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *