Lululemon rozstrzyga proces sądowy z Pelotonem w sprawie zarzutów o „fałszywą” odzież

Dwie z największych nazwisk w branży fitness w Ameryce Północnej rozstrzygnęły proces sądowy w związku z zarzutami „imitacji” sportowych staników i rajstop.

Marka Lululemon z Vancouver zgodziła się na warunki z amerykańską firmą rowerową Peloton po wynegocjowaniu „obustronnie akceptowalnego rozwiązania” sporu patentowego, zgodnie z dobrowolnym zwolnieniem złożonym w piątek w sądzie okręgowym w Kalifornii.

Warunki tej umowy nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Lululemon złożyła pozew w listopadzie, twierdząc, że biustonosz Peloton, legginsy Cadent Laser Dot, biustonosz Cadent Laser Dot, biustonosz z wysokim dekoltem, biustonosz Cadent Peak i rajstopy One Luxe to strzępy ich własnych produktów.

„W przeciwieństwie do innowatorów, takich jak Lululemon, Peloton nie poświęcił czasu, wysiłku i wydatków na stworzenie oryginalnej linii produktów” Przeczytaj twierdzenie Lululemon.

„Zamiast tego Peloton skopiował wiele innowacyjnych projektów Lululemon i sprzedawał imitacje produktów Lululemon, twierdząc, że są jego własnymi”.

Z dokumentów sądowych wynika, że ​​spór toczył się w 2016 roku o umowę co-brandingową, dzięki której Peloton mógł umieścić swoje logo obok Lululemon na niektórych produktach Lululemon sprzedawanych w sklepach Peloton.

Peloton twierdził w swoich zeznaniach sądowych, że układ był „uciążliwy i czasochłonny”, co doprowadziło firmę do zakończenia partnerstwa i rozwinięcia „własnej marki odzieży fitness”.

Ten obraz znalazł się w pozwie wytoczonym przez Lululemon przeciwko Pelotonowi. Lululemon twierdził, że przeciętny klient nie byłby w stanie odróżnić swoich produktów. (Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych)

Z kolei Lululemon twierdził, że Peloton po prostu imitował niektóre jego ubrania. Firma produkująca odzież do jogi wysłała do Peloton list o zaprzestaniu działalności w dniu 11 listopada 2021 r., prosząc firmę o „natychmiastowe zaprzestanie sprzedaży podrabianego produktu”.

Zgodnie z pozwem Lululemon, Peloton powiedział, że potrzebuje do 24 listopada, aby odpowiedzieć na oskarżenia zawarte w liście.

Zamiast tego peleton Sama złożyła pozew W południowym dystrykcie Nowego Jorku, oskarżając Lululemon o „bezpodstawne groźby” i prosząc sędziego o aktywne stwierdzenie, że Peloton nie zrobił nic złego.

Wiadomość o ugodzie w Kalifornii nadchodzi zaledwie dzień po tym, jak nowojorski sędzia oddalił pozew Peluton, uznając go za „niewłaściwe orzeczenie wyprzedzające”, złożony z zamiarem pokonania Lululemona na sali sądowej.

READ  Kierownictwo Shopify ogłasza plany zakupu akcji

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top