Luksusowe domki do wędkowania pod lodem w Manitobie zapewniają komfort i wygodę

Mroźne zimy w Manitobie oznaczają, że wędkarstwo podlodowe jest zwykle hobby tylko dla najzimniejszych. Ale przedsiębiorcy oferują nowe sposoby na pozbycie się zamarznięcia połowów pod lodem.

W Riverton Mark Myrowich zbudował 13-tonową kabinę off-grid w stylu Wikingów, która pozwala gościom cieszyć się łowieniem pod lodem w luksusie. Kabina ma wszystkie luksusy domu, z piecem opalanym drewnem, w pełni wyposażoną kuchnią, łóżkami i toaletą kompostującą – siedząc na zamarzniętym jeziorze Winnipeg.

„Nie chcę budować hotelu ze śniegu. To gotowe. Dlaczego więc nie spróbować zbudować hotelu ze śniegu?” Powiedział CTV News.

Mirwisz nazwał chatę „Rosa” po swojej ciotecznej ciotce, zgodnie z islandzką tradycją nazywania gruntów i własności.

„Jesteśmy na 50 szerokości geograficznej i możemy znaleźć metr lodu na tym jeziorze. Nie wiem, czy możemy to zrobić gdziekolwiek indziej na świecie” – powiedział.

Po tym, jak pandemia skłoniła ludzi do poszukiwania nowych zajęć na świeżym powietrzu, więcej mieszkańców Manitoby było związanych z łowieniem pod lodem niż kiedykolwiek wcześniej. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba licencji w hrabstwie wzrosła o około 16 procent, a coraz więcej osób wydaje się ćwiczyć w komforcie i stylu.

Matt Smith, właściciel i operator Kannuk Outfitters, mówi, że jego firma, która oferuje wycieczki na snowboardzie z przewodnikiem po jeziorze Winnipeg, była w tym sezonie „bardziej zajęta” niż w zeszłym roku.

„Pomyśleliśmy, że dobrze byłoby pozyskać nowych myśliwych. Widzieliśmy, jak Travel Manitoba i cała prowincja mają zaległości w łowieniu pod lodem i na świeżym powietrzu, więc wydawało się, że to dobra okazja, aby zdobyć wielu nowych myśliwych i to naprawdę jest ”, powiedział CTV News.

Jego luksusowa przyczepa do łowienia pod lodem, nazwana „Lodowym Zamkiem”, oferuje piekarnik, łazienkę, w pełni wyposażoną kuchnię i cały sprzęt do łowienia pod lodem, którego potrzebujesz. Wynajem przyczepy kosztuje około 300 USD dziennie, chociaż będziesz musiał dołączyć do listy oczekujących, ponieważ Ice Castle jest w pełni zarezerwowany na sezon.

READ  Naukowiec Światowej Organizacji Zdrowia ponownie przedstawia teorię wycieku z laboratorium Covid | Wiadomości KTO

„Ma prawie wszystko, czego potrzebujesz na lodzie” – powiedział Smith. „To dobre dla osób, które nie są tak naprawdę zainteresowane łowieniem ryb, nawet jeśli chcą po prostu wyjść z rodziną”.

Docelowo obaj przedsiębiorcy chcą zezwolić na jednodniowe pobyty, które są obecnie zakazane przez województwo.

„Kiedy jezioro jest płynne, znajduje się pod zwierzchnictwem Straży Przybrzeżnej. Ale kiedy jest zamarznięte, jest to Kraina Korony. Musimy więc przejść przez proces wynajmu w Krainie Korony, abyśmy mogli to zrobić” – powiedział Mirwish. „Istnieje proces robienia tego na ziemi, ale jeszcze nie ma procesu robienia tego na zamarzniętym jeziorze”.

Obaj przedsiębiorcy również mają nadzieję na rozwój. Myrowich chce pewnego dnia założyć całą wioskę wikingów z sauną, większą liczbą kabin i Longhouse wikingów, podczas gdy Smith twierdzi, że jest wystarczające zapotrzebowanie na flotę czterech lub pięciu lodowych zamków jednego dnia.

„Widzę, że ludzie chcą przyjść na to doświadczenie – doświadczenie arktyczne na 50 stopniach szerokości geograficznej” – powiedział Merwish.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top