Loty zostały wznowione na lotnisku w Vancouver po zimowej burzy, która spowodowała masowe odwołania lotów

loty do i z Międzynarodowe lotnisko w Vancouver Stałe wznawianie po poważnych opóźnieniach i odwołaniach z powodu niebezpiecznej zimowej pogody.

the Lotnisko sam był w pełni operacyjny od soboty rano, z 93 procentami lotów zaplanowanych na ten dzień YVR Wyjazd wg Lotnisko Vancouver Dyrektor generalny Urzędu, Tamara Froman.

Do godziny 10 odwołano 36 lotów, a 484 miały wylecieć zgodnie z planem.

Czytaj więcej:

YVR sprawiło, że setki pasażerów utknęło w hotelach z powodu opóźnień spowodowanych burzami

„Jesteśmy na pełnych obrotach. Pas startowy jest czysty, mokry i gotowy na Świętego Mikołaja, jak mówimy, gdy jutro ruszamy w Boże Narodzenie” – powiedział Froman.

„Nasza infrastruktura działa dobrze. Nasze urządzenia do odladzania i odladzania działały zgodnie z planem. Inwestowaliśmy w nie w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ponieważ nie zaobserwowaliśmy wzrostu ekstremalnych zjawisk pogodowych.”

Kontynuacja historii pod reklamą

YVR spodziewa się, że w Wigilię przez lotnisko przewinie się około 65 000 pasażerów – liczba, którą Froman nazywa typowo w okresie świątecznym.

Od sobotniego popołudnia odwołano kilkanaście lotów, a wiele innych opóźniono.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:

Dyrektor generalny mówi, że loty w YVR powoli wracają na właściwe tory, a lotnisko wprowadza poprawki


W piątek lotnisko ogłosiło dodatkową „opiekę i komfort” dla osób utkniętych w terminalu w związku z powszechnymi odwołaniami i opóźnieniami z powodu zimowej pogody.

Obejmowało to łóżeczka, koce, ciche miejsca do odpoczynku oraz 400 pokoi hotelowych na maksymalnie cztery noce dla podróżnych, zwłaszcza rodzin i osób starszych. Do tej pory dokonano 145 rezerwacji.

„Społeczność hotelowa była doskonała, jeśli chodzi o natychmiastowe reagowanie na nasze wezwania do pokoju” — powiedział Froman. „Przemysł spożywczy był również świetny pod względem zapewniania dotacji na żywność i posiłki. Był to więc prawdziwy wysiłek społeczności i zdecydowanie byliśmy pod wrażeniem wsparcia, jakie do tej pory otrzymaliśmy.”

Kontynuacja historii pod reklamą

Czytaj więcej:

Ostrzeżenia przed deszczem, śniegiem i burzami zimowymi zostały wydane dla południowej części B.C

Według Fromana, przy masowych odwołaniach z WestJet i Air Canada, lotnisko odnotowało tylko około 50 procent planowanych odlotów w piątek. WestJet zapobiegawczo odwołał kilka lotów w Kolumbii Brytyjskiej, Ontario i Quebecu z powodu burz zimowych.

„Ten rok był bardzo niezwykły, ponieważ przeszliśmy od niemal zastoju na początku roku, spowodowanego pandemią, do sześciomiesięcznego wzrostu ruchu o 168 procent” – powiedział Froman.

„Tej zimy mieliśmy wydarzenia zimowe jeden po drugim. Myślę, że widzimy, że te zimowe wydarzenia są częstsze i bardziej dotkliwe, kiedy nadejdą.”


Kliknij, aby odtworzyć wideo:

Chaos na lotniskach: zimowa pogoda opóźnia loty, odwołuje loty w całej Kanadzie


Ograniczenia dotyczące przylatujących lotów międzynarodowych – wprowadzone po wtorkowej zamieci – zostały zniesione w piątek rano. Jednak niektóre loty odbywały się za szabatem.

Kontynuacja historii pod reklamą

„Mamy pewne opóźnienia w lotach międzynarodowych” – powiedział Froman. „Lot Singapore Airlines był opóźniony dziś rano. Lot Air India, który został odwołany wczoraj, odleciał dziś rano.”

Odwołania spowodowały, że setki osób utknęły na lotnisku, a niektórzy pasażerowie samolotów siedzieli na płycie lotniska przez ponad 12 godzin. Froman powiedział, że niedopuszczalne jest czekanie godzinami w samolocie.

— z plikami od Amy Judd

Czytaj więcej:

WestJet odwołuje loty w całej Kanadzie podczas burzy: „W przeciwieństwie do wszystkiego, czego doświadczyliśmy”

i skopiuj 2022 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

READ  Lucid Report, Nicola, Fisker jako produkcja Oczy Wall Street

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top