Longoni 9-Ball League – Polska Otwarcie tytułu – Aktualności

Wiktor Zieliński i Wojciech Szewczyk

Polska z Wiktorem Zielińskim i Wojciechem Szewczykiem wygrała pierwszą Longoni 9-Ball League po zwycięstwie 11:5 nad Hiszpanią w finale w hotelu BHR Best Western w Treviso we Włoszech. Od początkowego zgłoszenia 12 drużyn narodowych opartych na rankingach Euro Tour, wszechobecna polska para przewyższała liczebnie swoich hiszpańskich rywali przez cały turniej, otwierając prowadzenie 7-1, które okazało się zbyt trudne dla ich przeciwników pomimo niewielkiego powrotu.

Aktualne rankingi EuroTour decydują o wyborze drużyn do gry w dowolnym momencie imprezy, a regularna hiszpańska para Francisco Sánchez-Ruiz i David Alguid została zmuszona do opuszczenia finału, ponieważ obaj reprezentują Europę w Mosconi Cup. To pozwoliło Jose Alberto Delgado i Jonasowi Sueto zająć centralne miejsce w finale. Jednak pomimo próby odwrócenia losów meczu w połowie meczu, nie byli w zbiorniku na tyle, by zdenerwować Polaków.

Właśnie wróciłem z World 8-Ball na Karaibach w środę, zmęczenie może odegrać rolę w postępowaniu.

Szewczyk skomentował: „Wiedzieliśmy, że zmęczenie może być tutaj czynnikiem, ale Viktor i ja jesteśmy bardzo doświadczeni. Wiedzieliśmy, czego się spodziewać po naszych ciałach i grze mentalnej, i byliśmy jak najlepiej przygotowani do finału.

„Nie uważa się tego za wykluczenie, dopóki się nie skończy, ale byliśmy naprawdę zadowoleni z prowadzenia 7:1. Widzieliśmy też różnicę w przerwie, co zawsze daje dodatkową pewność siebie, więc nawet jeśli ukradną kilka stojaków, jeśli masz tę przewagę przy przełamywaniu, będzie im trudno zebrać serie. ”Wiesz

Cały mecz to Polska. Z ich rozstawem działającym na korzyść Hiszpanów, gdy się zataczali, zbudowali prowadzenie 5-0 i 7-1, które wydawało się nie do pokonania dla Delgado i Souto. Jednak odbili 7-5, aby dać sobie promyk nadziei.

To był ich ostatni wkład, ponieważ polska para pokonała zwycięzców 11-5.

READ  Minister mówi, że Polska może zaostrzyć ograniczenia COVID-19, jeśli liczba przypadków będzie rosła

Dla Zielińskiego jedną z kolumn zwycięstwa po rozdzierającej serce porażce w Światowych Finałach 8-Ball na początku tego tygodnia było: „Chciałem w końcu zdobyć pierwsze miejsce, a po dużej przewadze w meczu jestem bardzo pewny, że może wygrać, więc ja i Wojciech wygrywamy.” Cieszę się, że go otrzymuję.

„Trudno będzie skompletować drużynę w przyszłym roku, bo będę bronił dwóch pierwszych miejsc z rzędu, a potem trzeciego, więc nie będzie łatwo, mam nadzieję, że pozostali polscy zawodniczki też sobie poradzą. Mamy wiele świetnych graczy, więc mam szczęście grać z Wojciechem – dodał.

Pierluigi Longoni z Longoni Cuse był pod ręką, aby wręczyć trofeum zwycięzcom, a Longoni potwierdził, że liga 9-ball rozpocznie się w lutym podczas inauguracyjnego turnieju Euro Tour w Tallinie w Estonii.

Przejdź do wątku

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top