Lokalizacja w centrum uwagi: Piękna Polska | LBBOnline

Lokalizacja w centrum uwagi: Piękna Polska |  LBBOnline

Góry, plaże, skaliste wybrzeża, architektura, Polska ma coś dla każdego, jeśli chodzi o filmowanie.

Poznaj ukształtowanie terenu i dowiedz się, dlaczego warto zabrać swoją kolejną produkcję do Polski, rozmawiając z Julią Pytakowską-Andren, producentem wykonawczym Tango Productions.

LBB> Jak zareklamowałbyś Polskę firmom produkcyjnym, które chciałyby kręcić w Twoim regionie?

Julia> Teraz? Powiedziałbym, że Polska ma lepsze walory produkcyjne ze względu na korzystniejszy kurs walutowy.

LBB> Jakie są kluczowe cechy Twojego regionu?

Julia> Mamy świetne położenie geograficzne w Europie z niesamowitymi krajobrazami, różnorodnymi obsadami, czterema różnymi porami roku i kilkoma międzynarodowymi lotniskami w całej Polsce. Mamy długą historię filmową, co oznacza, że ​​mamy niesamowitych scenografów, operatorów i talent.

LBB> Jakie są według Ciebie najlepsze miejsca w Polsce?

Julia> Od gór, plaż, po skaliste wybrzeża, po architekturę, w tym florę i faunę oraz populacje. Na tym polega piękno Polski i ogromny atut – mamy to wszystko, ale mało kto wie, co mamy do zaoferowania. Mamy długie piaszczyste plaże na północy, duże i małe jeziora ukryte w pięknych, dzikich lasach, wiejskie krajobrazy i góry jak Alpy. Do tego nowoczesne, tętniące życiem miasta i zabytkowe budynki. Ponieważ Polska nie jest duża, odległość między tymi wszystkimi miejscami nie jest duża.

LBB> Które miejsce jest według Ciebie najpopularniejsze?

Julia> Warszawa. Jest bardzo łatwo dostępny i większość załogi ma tutaj swoją siedzibę, więc zapewnia świetny stosunek jakości do ceny. Lokalizacje – same obszary miejskie i nowoczesne studia sprawiają, że miasto jest idealnym miejscem do fotografowania.

LBB> Wyjaśnij klimat i najlepszy/najgorszy czas na zdjęcia w Polsce?

Julia> Cztery odrębne pory roku, oczywiście w zależności od scenariusza, stwarzają doskonałą okazję do kręcenia tutaj przez cały rok. Mamy piękną, kolorową i łagodną jesień, po której następują nasze zimy, które przynoszą śnieżny krajobraz na południu kraju. Wiosna zaczyna się w połowie marca i przynosi piękną, świeżą przyrodę i łagodne temperatury. Lata są gorące, ale ogólnie bardziej zielone niż w południowej Europie.

READ  Ukraiński eksport zboża w polskich portach ma ograniczone możliwości

LBB> Jakie konkretnie zezwolenia na pracę/wizy są potrzebne do fotografowania w Polsce?

Julia> Większość naszych klientów nie ma.

LBB> Jak wygląda infrastruktura w Polsce do obsługi dużych produkcji?

Julia> Dostęp do wysokiej klasy kamer i zestawów, castingów, ekip, studiów. Wszystkie duże firmy produkujące sprzęt mają tu swoje wypożyczalnie, a dzięki centralnej lokalizacji nie jest zbyt daleko, aby dostać się z Berlina lub Londynu. Posiadamy nowoczesne pracownie różnej wielkości nie tylko w Warszawie, ale również w innych miastach kraju. Zespół techniczny jest niesamowity i bardzo doświadczony. Kręcono tu szeroką gamę reklam, ale także filmy i seriale Netflix / HBO.

LBB> Jaka jest Twoja największa/najbardziej udana produkcja w Polsce?

Julia> Chcielibyśmy się pochwalić znacznie więcej, ale z najnowszych powiedziałbym świetny przykład lokacji produkcyjnych/konstrukcji scenografii i różnych odlewów dla niemieckiej firmy Evonik. Wszystko kręcone w okolicach Warszawy ze 100% lokalnym talentem, lokalnym scenografem i stylistą garderoby.

Nakazy i zakazy w regionie

LBB> Jako osoby z zewnątrz, co powiedzielibyście, co należy, a czego nie należy robić w regionie? Na przykład: miejsca kultu religijnego, język, strój do noszenia, sposób rozmawiania z lokalną ludnością itp.

Julia> Polacy są bardzo otwarci i hojni, więc nie ma się czym martwić! Daj spokój! ☺

LBB> Jaka jest Twoja najlepsza rada dla osób przyjeżdżających do Polski w celu nakręcenia kampanii/filmu?

Julia> Nawet jeśli nie masz na to ochoty, planując sesję zdjęciową w Polsce, zarezerwuj dodatkowy dzień na relaks, odpoczynek, rozkoszowanie się Warszawą i cieszenie się najbardziej wyluzowanym miastem w Europie.

Skierowania wewnętrzne

LBB> Gdzie trzymacie zagraniczną produkcję, kiedy są w Polsce?

Julia> Mamy niesamowite hotele, w tym wszystkie główne międzynarodowe sieci, które w porównaniu z innymi krajami są bardzo przystępne cenowo.

LBB> Gdzie są najlepsze bary/restauracje? Czy są jakieś ukryte klejnoty, które możesz polecić?

READ  Lewandowski „nie wystarczy” na cud Polski

Julia> Polska scena kulinarna bardzo się rozwinęła w ciągu ostatnich 10 lat, więc nigdy nie jesteś daleko od najlepszego miejsca na jedzenie lub picie. Nasze wypieki są znane na całym świecie! Warszawa znalazła się w pierwszej dziesiątce miast w Europie z największą liczbą wegetariańskich restauracji do wyboru! Kto by pomyślał?

LBB> Jakieś inne propozycje wycieczek?

Julia> Cokolwiek Cię interesuje – czy to historia, sztuka współczesna, muzyka klasyczna lub współczesna czy przyroda, znajdziesz to tutaj!

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *