Locatelli błyszczy, gdy Włochy wygrywają 1/8 finału Euro 2020

RZYM (AFP) – Rozpiętość skrzydeł pędzi do przodu jak Ferrari. Pomocnicy potrafią strzelać jak napastnicy. A rezerwy wyglądają na początek.

Włochy w nowej odsłonie wyglądają imponująco swoim ofensywnym stylem podczas Mistrzostw Europy.

Pomocnik Manuel Locatelli strzelił dwa gole w środę, gdy Azzurri pokonali Szwajcarię 3-0, aby zostać pierwszą drużyną, która dotarła do 1/8 finału Euro 2020, i zrobili to w meczu non-stop.

Zrobili to również z 10. zwycięstwem z rzędu.

– Mam szczęście, że mam wspaniałych piłkarzy, którzy lubią grać w piłkę, uwielbiają się bawić i podejmować pewne ryzyko – to jest esencja futbolu – powiedział trener Włoch Roberto Mancini.

Jak zwykle – i być może jedyna cecha, jaką w przeszłości nosiły włoskie drużyny – obrona była nieprzenikniona.

To ogromny zwrot dla zespołu, który nie zakwalifikował się do Mistrzostw Świata 2018.

Włochy kontynuowały swoją passę bez porażki do 29 meczów – jeden mniej niż rekord zespołu – i zachowały 10. czyste konto w tej rundzie.

Mancini zwrócił jednak uwagę, że Włochy wciąż pozostają w tyle za Francją, Portugalią i Belgią na liście kandydatów do turnieju.

„Jeden jest mistrzem Pucharu Świata, jeden jest mistrzem Europy, a jeden od dawna zajmuje pierwsze miejsce w tabeli” – powiedział Mancini. „Zostali ukształtowani z biegiem czasu i oczywiście wyprzedzają nas. Ale w futbolu wszystko może się zdarzyć. To nie jest pewne”.

Pierwszy gol Locatelli padł po wymianie podręczników z kolegą z drużyny Sassuolo, Domenico Berardim, w połowie pierwszej połowy. Jego drugi gol padł z długiego, niskiego strzału krótko po przerwie, w której bramkarz Szwajcarii Jan Sommer unieruchomił się.

Ciro Immobile dodał trzecią bramkę z kolejną bramką z dystansu w 89. minucie, aby strzelić swojego drugiego gola w turnieju.

Giorgio Chiellini strzelił gola, który został przeoczony przez przegląd wideo na początku gry z powodu piłki ręcznej. Wtedy włoski kapitan wyszedł z kontuzją lewego uda.

READ  Mistrzostwa Świata Philadelphia Phillies Houston Astros przełożone

Włochy prowadzą w grupie A z sześcioma punktami, pokonując Turcję 3:0 w meczu otwarcia. Walia jest na drugim miejscu z czterema punktami wcześniej po pokonaniu Turcji 2:0 w Baku.

Szwajcaria ma jeden punkt, a Turcja zero.

– Sprawili nam wiele problemów i nie graliśmy na 100% – powiedział trener Szwajcarii Vladimir Petkovi? Powiedział. „Nie byliśmy bezpieczni na boisku, co zwykle nie jest naszym charakterem”.

Pierwszym golem Locatelli była ofensywna gra.

Zaczął go długim podaniem z wewnętrznej połowy Włoch do Berardiego po prawej. Berardi następnie wszedł do środka i odwrócił się do impulsywnego Locatelli, który uderzył piłkę z bliskiej odległości.

„Manu i ja znamy się bardzo dobrze” – powiedział Berardi. „Był sprytny, żeby dać mi piłkę i biec dalej”.

„To był niezwykły cel” – dodał Mancini.

I wiara, że ​​Locatelli nie zdecydował się na swoje miejsce na początku tylko z powodu kontuzji najbardziej doświadczonego zawodnika Marco Verrattiego, który ma wrócić na kolejny mecz z Walią.

W wieku 23 lat Locatelli został jak dotąd najmłodszym strzelcem turnieju.

Bramkarz Włoch Gianluigi Donnarumma obronił nokaut dzięki podwójnej obronie Stephena Zubera pod koniec drugiej połowy.

Azzurri strzelili teraz 30 goli bez odpowiedzi w ostatnich 10 meczach.

W finałowych meczach grupowych Włochy pozostały w Rzymie, by zmierzyć się z Walią, a Szwajcaria wróciła do Baku, by zmierzyć się z Turcją.