Lipiec 2022 Pełnia księżyca: największy super księżyc roku w Vancouver

Obserwatorzy nieba, radujcie się!

Największy i najjaśniejszy księżyc w roku pojawia się w połowie lipca w Vancouver.

Kula, uważana za „super księżyc”, będzie wydawała się o 15 procent jaśniejsza i siedem procent większa niż normalny księżyc w pełni ze względu na bliskość Ziemi.

ZiemiaNiebo Zauważa, że ​​astronomowie zwykle nazywają gigantyczne księżyce księżycami niemal idealnymi – termin, który po prostu odnosi się do księżyca znajdującego się „blisko Ziemi”.

Lipcowy superksiężyc jest jednym z zaledwie dwóch superksiężyców w tym roku; Pierwszy, pełnia truskawkowego księżyca, Jasne lokalne niebo 14 czerwca.

Lipiec 2022 Pełnia księżyca: Pac Moon w Vancouver

Jeśli tęsknisz za truskawkowym gigantycznym księżycem, koniecznie zaznacz w kalendarzu środę, 13 lipca.

Niestety, największy i najjaśniejszy olbrzym księżycowy pojawi się w mieście o godzinie 11:35, według czasidata.com. Jednak będzie prawie pełny poprzedniej nocy i we wczesnych godzinach środowego poranka.

Dlaczego lipcowa pełnia księżyca nazywa się „Pak”?

Lipcowa pełnia księżyca, nazwana na cześć pory roku, kiedy małym kozłom zaczyna wyrastać nowe rogi z czoła, „reprezentuje czas odnowy”, według starożytny kalendarz rolnika. Ale był również znany pod kilkoma innymi nazwami, w tym „Thunder Moon”, ze względu na ciężkie burze w tym miesiącu.

W almanachu napisano, że rdzenni mieszkańcy nadawali odrębne nazwy każdemu powracającemu księżycowi, aby wskazać na zmianę pór roku. Niektóre z imion, przetłumaczone bezpośrednio na język angielski, oznaczają „dojrzały księżyc kukurydzy” dla Cherokee, „księżyc w środku lata” dla Ponca i „księżyc, gdy konary drzewa połamane są przez owoce” dla Zuni.

READ  Meteor Perseid spadł dziś wieczorem i w piątek nad Vancouver

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top