Linia medialna. Umowa Jarosva Gov. v

Jak ustaliła Polsatnews.pl, linia medialna zajmie stanowisko w tzw. Miejscu spotkań Jarosva Govt. Jest prawie pewne, że transakcja będzie sprzeczna z rządowym projektem. Sceptycznie odnosi się do tego planu Zbigniew Ziobro Solidarność Polska.

– Nie będziemy w stu procentach wspierać tej ustawy – powiedział jeden z czołowych polityków porozumienia w rozmowie z polsatnews.pl.

Oficjalne stanowisko partii Jarosława Gov. W sprawie nowego podatku od reklam ma zostać ogłoszone w piątek wieczorem.

Zobacz: Czy Polska jest drugim zagrożeniem przez Węgry?

„Umowa dotyczy jedynie konsultacji z ekspertami i sojusznikami Zjednoczonej Prawicy w sprawie projektu ustawy o premiach reklamowych” – powiedział wicepremier Jarosław Kovin na Twitterze, odnosząc się do rozmów z opozycją w tej sprawie.

Już w środę podczas medialnej demonstracji rzeczniczka porozumienia Magdalena Sroka napisała, że ​​partia „z zainteresowaniem analizuje ustawę” i podkreśliła, że ​​nie była ona dyskutowana w ramach Zjednoczonej Prawicy.

Brak porady jest tym, co umowa chce zablokować nowy podatek. – Nie podpisaliśmy umowy koalicyjnej, więc teraz będziemy zaskoczeni – Z porozumienia słyszymy polityków, którzy wiedzieli o tym, gdy projekt został upubliczniony na stronie Ministerstwa Finansów.

Rzecznik rządu zaprzeczył zarzutom i powiedział, że trwają wstępne konsultacje. – Wcześniej trwają konsultacje, potem zaczną się konsultacje ministrów – Nasi koalicjanci będący ministrami mogą zgłaszać uwagi. Podejmowane są obecnie próby stworzenia wrażenia, że ​​ten projekt pojawi się w sesji SSE, nie jest to – – powiedział Piotr M ர் ller w rozmowie z polsatnews.pl.

Solidarna Polka analizuje projekt

Solidarna Polka również sceptycznie odnosi się do podatku od mediów, który – podobnie jak umowa – nie znała projektu przed jego zwolnieniem.

READ  Markam Ond. Lekarz weterynarii jedzie do Polski na pomoc zwierzętom wysiedlonym przez wojnę ukraińską

Poparcie nowego hołdu dla „Geoprice” zależy od rozpoczęcia prac nad projektem Ustawy o wolności słowa.

Chodzi o projekt ustawy o ochronie wolności słowa w Internecie, który został opracowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości, którego główne założenia to: powołanie pięcioosobowej komisji ds. Wolności słowa wybieranej przez Sezmal oraz możliwość złożenia wniosku zażalenie na decyzję serwisów społecznościowych o blokowaniu treści. Projekt został oddany w połowie stycznia.

Minister sprawiedliwości Gbigno Geopro wezwał we wtorek premiera do przyspieszenia prac nad tymi rozwiązaniami.

Jacob Oversko / sgo / polsatnews.pl

Czytaj więcej

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top