Lightning vs. Maple Leafs – Podsumowanie gry – 14 maja 2022 r.

TORONTO – Nick Paul wszedł z najlepszym występem w play-off w swojej karierze, kiedy był Błyskawica w Zatoce Tampa Jest to najbardziej potrzebne, a posiadacze tytułów są dwa razy wyższy.

Paul strzelił dwa gole, w tym oszałamiający pojedynek w dogrywce w drugiej połowie, a Błyskawica pokonała Toronto Maple Leafs 2-1 w siódmym meczu w sobotni wieczór, aby wygrać pierwszą rundę kwalifikacji.

„Elektryczność w tym budynku była szalona”, powiedział Paul, pochodzący z Mississauga w Ontario. „Aby dostać się i pracować tak ciężko, jak my, nie wątpiliśmy w naszą grę. Utknęliśmy razem. „

Andriej Wasilewski Zatrzymaj 30 rund na błyskawice.

Morgan Riley Strzelił gola dla Toronto, które nie dotarło do drugiej rundy od 2004 roku, a teraz jest 0-9 w meczach eliminacyjnych w ciągu ostatnich pięciu sezonów, po tym jak przegrał 4-3 w meczu 6 w Tampa na Florydzie, dwa dni temu. Jack Campbell To było 23 rzutów.

„Świetna drużyna hokejowa”, Tampa Bay Stephen Stamkos Powiedział o liściach klonu. „Mają wszystkie kotlety. O tej porze roku nie jest to łatwe. W przeszłości mieliśmy kilka niepowodzeń… po prostu idź dalej i po prostu musisz przejść przez ten garb. „

Maple Leafs po raz kolejny nie byli w stanie przejść dalej i ostatecznie obalić długą, brzydką opowieść o niepowodzeniach w meczach finałowych dla serii, która teraz straciła swoje ostatnie siedem serii, w tym sześć z rzędu, datowanych na 2017 rok.

„Trudno to wytłumaczyć”, kapitan Toronto John Tavares Powiedział. „To frustrujące, trudno to zrozumieć. Kłuje, boli, rozczarowuje”.

Toronto jest teraz 7:3 cały czas u siebie w Game 7s, w tym przegrywa na Scotiabank Arena w zeszłym sezonie po tym, jak wygrała 3:1 w serii przeciwko Montreal Kanada.

„Gra w cale” — powiedziała gwiazda Maple Leafs Auston Matthews, który strzelił 60 goli w sezonie zasadniczym i cztery kolejne w fazie playoff. „Niestety dziś wieczorem jesteśmy po złej stronie. To naprawdę frustrujące. Wszyscy tam rywalizowali i dali z siebie wszystko. Zrobili jedną grę więcej niż my.”

READ  Bokser jest w stanie krytycznym po wyeliminowaniu podczas walki w Montrealu

Przegrywając 1:0 po 20 minutach tego meczu, Maple Leafs zdołali wyrównać na 11:28, kiedy Tavares strzelił do Wasilewskiego, ale bramka została odbita po obronie Toronto Justin Hall gwizdać, aby interweniować.

Campbell musiał dwa razy zatrzymać się w desperacji przed kolejnym rzutem karnym, aby utorować drogę dla wyrównania Riley’a z Mitcha Marnera i Austona Matthewsa, którzy strzelili swój trzeci mecz play-off 6:35, co spowodowało zamieszanie wśród 19.316 kibiców. pasować.

Celem było pierwsze poddanie Wasilewskiego i Lightninga w ostatnich sześciu kluczowych meczach.

William Nylander Potem roztrwonił wysoko w karnym ucieczce i ukradł bramkarza Tampy, Matthewsa, i rozpoczął tyradę na temat Maple Leafs.

Ale Paul strzelił swojego drugiego gola tego wieczoru – i drugiego w historii w fazie play-off – z 3:28 przed końcem tego okresu w imponującej grze, gdy kopnął dysk z sań na kij.

Tampa prawie strzelił 3-1 pod koniec okresu, kiedy Kucherov trafił w słupek z automatu.

Wasilewski był oblegany przez całą mocną grę Toronto po nieco ponad sześciu minutach trzeciej minuty, ale mimo zaciekłej presji utrzymywał gospodarzy w napięciu.

Toronto z biegiem czasu wciska się w lodowisko pełne niepokoju i napięcia.

Jednak Maple Leafs nie mogli znaleźć sposobu na ściągnięcie Campbella z ławki dla dodatkowego łyżwiarza, aby ukończyć kolejny rozdział rozczarowania suplementami.

„To boli jeszcze bardziej, ponieważ to był naprawdę dobry zespół, który grał ciężko” – trener Toronto Sheldon Keefe Powiedziała. „Możesz przedyskutować zalety, jakie możesz chcieć przyznać naszemu zespołowi. Ale nie wiem, czy możesz omówić wszystko, co dajesz Lightningowi z Tampa Bay, kim są, co reprezentują i co osiągnęli.

„I oto stoimy z nimi”.

Punkt Brayden, który strzelił zwycięskie zwycięstwo Tampy w meczu 6, aby przedłużyć passę, doznał kontuzji pod koniec pierwszego okresu, kiedy jego prawa noga utknęła pod nim, gdy upadł na lód. Napastnik – który zmierzał w stronę tunelu do szatni – próbował wrócić po raz drugi, ale wkrótce go zamknął.

READ  Dzięki serii zwycięstw Nafciarze stracili dwa punkty w ciągu 24 sekund

„Kiedy Pointer został ranny, wydawało się, że zamknął całą drużynę” – powiedział trener Lightning, John Cooper. – Nie sądzę, żebyśmy kiedykolwiek oglądali się za siebie.

Lightning objął prowadzenie 1:0 po tym, jak Point przegrał po raz pierwszy, kiedy Paul, który miał kilka okazji w piątym meczu ze swoją drużyną na czele przed powrotem Toronto, strzelił swojego pierwszego gola. Campbell początkowo powstrzymał Rossa Coltona po jednorazowym wyrzucie, który trafił w kij Rileya, ale dobicie spadło na Paula w 1:36, gdy Toronto straciło pierwszego gola w czwartym meczu z rzędu.

Drużyna Lightning grała w swoim drugim meczu 7 od rozpoczęcia play-offów 2020 po pokonaniu Nowojorscy wyspiarze 1-0 u siebie w półfinale w czerwcu ubiegłego roku.

To był pierwszy mecz u siebie Toronto 7 z kibicami – klub przegrał 2021 z Montrealem z 550 pracownikami służby zdrowia z powodu ograniczeń COVID-19 – od 2004 roku, kiedy Joe Neuendk Zdobył dwa punkty, aby zostać wydalonym Senatorowie z Ottawy.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top