Lightning pokonał Rangersów na Konferencji Wschodniej i zmierzy się z Avalanche o Puchar Stanleya

TAMPA, Floryda (AP) – Stephen Stamkos strzelił dwa gole jako dwukrotny mistrz Tampa Bay Lightning trzeci rok z rzędu w finale Pucharu Stanleya, pokonując New York Rangers 2:1 w meczu szóstym Konferencji Wschodniej. Finał sobotniej nocy.

Stamkos wyprowadził Lightninga na dobre w trzecim meczu zaledwie 21 sekund po tym, jak nowojorczyk Frank Vatrano strzelił gola w mocnym zagraniu z kapitanem Lightninga w polu karnym.

Nikita Kucherov i Ondrej Balat pomogli zwycięzcy na 6 i pół minuty przed końcem meczu, gdy piłka trafiła w kolano Stamkosa w siatkę po tym, jak bramkarz Rangers Igor Shesterkin zablokował pierwszy strzał. Stamkos również strzelił strzał z nadgarstka ze szczytu prawego koła w połowie drugiej połowy.

Andriej Wasilewski wykończył 20 rzutów obronnych dla Lightninga, który wygrał seta 4-2 — odnosząc cztery zwycięstwa z rzędu po przegranych dwóch pierwszych meczach na wyjeździe — i awansował do finału Pucharu Stanleya przeciwko Colorado Avalanche.

Lightning to pierwsza drużyna, która rozegrała trzy kolejne finały Pucharu od czasów Edmontona w latach 1983-1985. Starają się zostać pierwszą, która wygra trzy kolejne mistrzostwa, odkąd Nowojorczycy zdobyli cztery kolejne mistrzostwa w latach 1980-1983.

Rangers, którzy przegrali 3:2 w serii w trzeciej rundzie z rzędu, w posezonowych meczach eliminacyjnych przed sobotnią nocą mieli 5:0.

Jedynymi drużynami, które wygrały sześć lub więcej meczów eliminacyjnych w jednym sezonie po jednym sezonie, były New York Islanders z 1975 roku (osiem), Los Angeles Kings z 2014 roku (siedem) i Minnesota Wild z 2003 roku (sześć).

Rangers przegrali trzy z pierwszych czterech meczów, zanim wygrali trzy z rzędu, pokonując Pittsburgh Penguins w rundzie otwierającej. Przegrali pierwsze dwa na trasie w Karolinie, zanim odbili huragany w siedmiu meczach i awansowali do wschodniego finału.

To była zupełnie inna historia w sobotni wieczór, gdy Lightning ograniczył szanse Nowego Jorku na zdobycie bramki, gdy pokonali Rangers 31-21.

READ  3 klucze: Hurricanes at Islanders, mecz 4 pierwszej rundy wschodniej

Wasilewski chodził przez długi czas bez testów. Oddał tylko siedem strzałów w pierwszym okresie, sześć w drugim i osiem w trzecim.

Tymczasem Chesterkin zatrzymał 29 z 31 strzałów i wykonał mocną interwencję po dużej obronie, aby dać szansę Nowego Jorku.

Uwagi: Lightning ponownie zagrał bez napastnika Braydena Pointa, który opuścił 10 meczów od czasu doznania kontuzji dolnej części ciała w meczu 7 meczu Tampa Bay z Toronto w pierwszej rundzie. Był najlepszym strzelcem w National Hockey League w poprzednich dwóch sezonach. Błyskawiczny obrońca Victor Hedman został znokautowany w drugim okresie po tym, jak wyglądał, jakby został ścięty przez Alexisa Lavriniera z Nowego Jorku. Wrócił na początku trzeciego okresu.

Pierwszy mecz odbędzie się w środę wieczorem w Denver. Oglądaj w Sportsnet o 20:00 ET / 17:00 PT.