Liczba przypadków zapalenia serca wzrasta po szczepionce Moderna COVID-19: Health Canada – National

Kanadyjscy urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli w piątek, że dane wskazują, że zgłoszone przypadki rzadkiego zapalenia serca były stosunkowo wyższe po Modernie. COVID-19 Szczepionka w porównaniu ze strzałami firmy Pfizer/BioNTech.

Dane wskazują również, że zapalenie serca występuje częściej u młodzieży i dorosłych poniżej 30 roku życia oraz częściej u mężczyzn.

Czytaj więcej:

Ontario poleca firmę Pfizer zamiast Moderny w wieku od 18 do 24 lat ze względu na „niższy wskaźnik chorób serca”

W oświadczeniu wydanym przez Public Health Canada stwierdzono, że większość zarażonych cierpiała na stosunkowo łagodną chorobę i szybko wyzdrowiała.

Okazało się, że ryzyko wystąpienia powikłań sercowych, w tym zapalenia serca, znacznie wzrosło po zakażeniu wirusem Corona, przy czym ryzyko jest wyższe po zakażeniu niż po szczepieniu.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Wewnątrz Moderny i jej walce o wyprzedzenie wirusa


Wewnątrz Moderny i jej walce o wyprzedzenie wirusa

Regulatorzy w Stanach Zjednoczonych, Unii Europejskiej i Światowej Organizacji Zdrowia twierdzą, że korzyści ze wstrzykiwania mRNA w zapobieganiu COVID-19 nadal przewyższają ryzyko.

READ  Lekarze i pielęgniarki rozwieszają billboardy w pobliżu terminalu promowego w Twassen, aby ostrzec przed szkodliwym wpływem LNG.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top