Liczba przypadków COVID-19 w Australii gwałtownie rośnie, testując przeciążenie systemu

Pracownicy służby zdrowia czekają na następny samochód w klinice testującej chorobę koronawirusa (COVID-19), ponieważ wariant koronawirusa Omicron nadal rozprzestrzenia się w Sydney w Australii, 30 grudnia 2021 r. REUTERS / Nikki Short

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

SYDNEY (Reuters) – Przypadki wirusa COVID-19 w Australii skoczyły we wtorek do rekordu pandemii, gdy wariant Omicron przetoczył się przez większą część kraju, powodując gwałtowny wzrost liczby hospitalizacji, ponieważ niegdyś potężny system testowy załamał się z długimi oczekiwaniami i brakami. . .

Kraj, który przez półtora roku korzystał z systemu ciągłych testów, śledzenia kontaktów i blokowania w celu powstrzymania większości epidemii, odnotował 47 799 nowych infekcji, prawie o jedną trzecią więcej niż rekord z poniedziałku.

Przywódcy polityczni wskazali na duży, choć powolny, sukces we wdrażaniu szczepień i niewielką liczbę zgonów w porównaniu z liczbą nowych przypadków – cztery we wtorek. Ale hospitalizacje, kolejny bacznie obserwowany wskaźnik, są wyższe niż w jakimkolwiek innym momencie pandemii: 1344 w najludniejszym stanie Nowa Południowa Walia.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

W Victorii, drugim stanie, władze poinformowały, że jedna na cztery osoby, które zgłosiły się na badanie wymazu, wróciła z wynikiem pozytywnym. Władze powiedziały, że prawie wszyscy na stanowych oddziałach intensywnej terapii nie zostali zaszczepieni. Victoria miała 14 020 nowych przypadków, prawie dwukrotnie więcej niż w dniu poprzednim.

Inne kraje, które spędziły większość pandemii z zamkniętymi granicami wewnętrznymi i długimi odcinkami bez nowego przypadku, wykazały podobne liczby. Miesiąc temu Queensland zgłosił dzień z sześcioma nowymi przypadkami; We wtorek zdobył 5699.

W całym kraju przywódcy polityczni przekształcają swoje przesłania do populacji, które są w ponad 90% zaszczepione, a odmiana, którą niektórzy eksperci medyczni uważają za bardziej przenośną, ale mniej zjadliwą niż poprzednie szczepy.

READ  Trump chce, aby Sąd Najwyższy przeczytał wywiad Washington Post z Bennym Thompsonem

Po prawie dwóch latach prowadzenia kampanii na rzecz szeroko zakrojonych testów władze chcą, aby osoby bez objawów omijały finansowane przez rząd kliniki, w których duża ich liczba przekroczyła kilkudniowy czas realizacji, i otrzymała własne szybkie testy antygenowe.

Ale to doprowadziło do nowego punktu nacisku: eksplozji sprzedaży domowych zestawów testowych, co doprowadziło do doniesień o zbieraniu zapasów, pustych półkach i zawyżonych cenach nielicznych zestawów, które jeszcze nie zostały sprzedane. Premier Scott Morrison wykluczył wsparcie dla osobistych narzędzi testowych, powołując się na rosnącą rolę „osobistej odpowiedzialności”. Czytaj więcej

Używając wyrażenia Morrisona, Chris Moy, wiceprezes Australijskiego Centrum Medycznego, powiedział we wtorek w ABC Radio.

„Jeśli chodzi o opiekę zdrowotną i szybkie testowanie antygenów, premier powiedział, że jesteś sam” – powiedział lider opozycji Anthony Albanese, który według większości sondaży pokonałby Morrisona w wyborach, które mają się odbyć w ciągu kilku miesięcy.

Krajowy regulator konkurencji powiedział, że utworzy zespół, który zajmie się skargami dotyczącymi zarzutów Manipulacja cenami Do szybkich testów antygenowych w domu. Czytaj więcej

Pomimo gwałtownego wzrostu liczby infekcji wywołanych przez Omicron, poziom szczepień w podwójnej dawce, wynoszący prawie 92% u osób w wieku powyżej 16 lat, pomógł Australii utrzymać śmiertelność na poziomie niższym niż w poprzednim wybuchu epidemii.

Władze nie zidentyfikowały wariantu koronawirusa, który spowodował zgony, chociaż urzędnicy NSW twierdzą, że 74% pacjentów na stanowych oddziałach intensywnej terapii od 16 grudnia miało typ delta.

Rekordowy wzrost liczby infekcji i hospitalizacji nastąpił, gdy kolejne dwa miliony Australijczyków zakwalifikowały się do szczepień przypominających COVID-19 od wtorku po tym, jak władze skróciły czas oczekiwania między drugim a trzecim zastrzykiem do czterech miesięcy.

Nieco ponad 2,5 miliona Australijczyków otrzymało do tej pory dawkę przypominającą, która – jak mają nadzieję urzędnicy ds. zdrowia – utrzyma niski poziom zgonów i krytycznych chorób.

READ  DC Hotel o tej samej nazwie sprzedany Donaldowi Trumpowi, którego nazwa zostanie zmieniona

Australia przekroczyła pół miliona przypadków koronawirusa od początku pandemii, z prawie 50% w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Jednak 547 160 przypadków i 2270 zgonów w populacji 25 milionów jest poniżej danych obserwowanych w wielu krajach rozwiniętych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie przez Ringo Jose i Byrona Kay) Montaż przez Sandrę Mahler i Michaela Perry

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top