Liczba dzieci w szpitalach w USA rośnie zbyt wysoko dla dzieci, które są zbyt małe na zastrzyk COVID-19


Lindsey Tanner i Mike Staub, Associated Press

Opublikowano w piątek, 7 stycznia 2022 o 15:20 ET

Według danych rządowych opublikowanych w piątek dla jedynej grupy wiekowej, która nie kwalifikuje się jeszcze do szczepionka.

Niepokojący trend dotyczący dzieci zbyt małych, aby można je było zaszczepić, podkreśla potrzebę szczepienia starszych dzieci i dorosłych, aby chronić osoby wokół nich, powiedziała dr Rochelle Wallinsky, dyrektor Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Od połowy grudnia, gdy w całym kraju rozprzestrzenił się wysoce zaraźliwy wariant omikronowy, wskaźnik hospitalizacji u tych młodszych dzieci wzrósł do ponad 4 na 100 000, z 2,5 na 100 000.

Według danych CDC, uzyskanych z ponad 250 szpitali w 14 stanach, wskaźnik wśród dzieci w wieku od 5 do 17 lat wynosi około 1 na 100 000.

Ogólnie rzecz biorąc, „szpitalizacje dzieci są na najwyższym poziomie niż w jakimkolwiek poprzednim momencie pandemii” – powiedział Walinsky.

Ogólny wskaźnik hospitalizacji dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia pozostaje niższy niż w jakiejkolwiek innej grupie wiekowej. Według CDC stanowią one mniej niż 5% średniej dziennej liczby nowych przyjęć do szpitala.

Od wtorku średnia liczba pacjentów w wieku poniżej 18 lat codziennie hospitalizowanych z powodu COVID-19 wynosiła 766, czyli dwa razy więcej niż dwa tygodnie temu.

CDC powiedział, że trend wśród młodszych dzieci jest napędzany przez wyższe wskaźniki hospitalizacji w pięciu stanach: Georgia, Connecticut, Tennessee, Kalifornia i Oregon, z największym wzrostem w Georgii.

W briefingu Walinsky powiedział, że liczby obejmują dzieci hospitalizowane z powodu COVID-19 i te, które zostały przyjęte z innych powodów, ale stwierdzono, że są zakażone.

CDC powiedział również, że wzrost ten można częściowo przypisać temu, jak definiuje się hospitalizacje z powodu COVID-19 w tej grupie wiekowej: pozytywny wynik testu na obecność wirusa w ciągu 14 dni od hospitalizacji z dowolnego powodu.

READ  Zełenski mówi, że wojska „powoli zwracają ukraińską flagę”, aby odzyskać osady

Wydaje się, że nasilenie choroby wśród dzieci podczas fali omikronowej jest niższe niż w przypadku zmiennej delta, powiedział szef oddziału intensywnej opieki w Szpitalu Dziecięcym w Seattle, dr John McGuire.

„Większość dzieci z COVID + w szpitalu tak naprawdę nie jest tutaj z powodu choroby COVID-19” – powiedział McGuire w e-mailu. „Są tutaj z innych przyczyn, ale mają pozytywny wynik testu na obecność wirusa”.

Główny ekspert w kraju ds. chorób zakaźnych, dr Anthony Fauci, powiedział na początku tego tygodnia, że ​​omicron wydaje się powodować mniej ciężką chorobę we wszystkich dziedzinach, ale sama liczba infekcji z powodu ciężkiej infekcji oznacza, że ​​wiele dzieci zostanie zarażonych. zakażonych, a pewna ich część trafi do szpitala.

Fauci powiedział również, że wiele dzieci hospitalizowanych z powodu COVID-19 ma inne schorzenia, które czynią je bardziej podatnymi na komplikacje spowodowane wirusem. Obejmuje to otyłość, cukrzycę i choroby płuc.

Fauci i Walensky podkreślili, że jednym z najlepszych sposobów ochrony małych dzieci jest szczepienie wszystkich innych.

Gwałtowny wzrost liczby hospitalizacji tylko pogłębia obawy niektórych rodziców.

Emily Hogara i Elie Zelke z Sawyer w stanie Michigan chronią swoją córkę Florę, która w maju kończy dwa lata. Ograniczają jej kontakt z innymi dziećmi, a do domu wpuszczają tylko zamaskowane, nawet dziadkowie.

„To była walka, a teraz dzięki tej nowej alternatywie czuję, że nas to cofnęło” – powiedział Hojara.

„To przerażające, że nie może się zaszczepić” – powiedziała o swojej córce.

Dr Jennifer Kuzma, pediatra w Lowry Children’s Hospital w Chicago, powiedziała, że ​​widziała coraz większą liczbę dzieci hospitalizowanych z Omicronem i chociaż większość z nich nie jest ciężko chora, rozumie obawy rodziców.

„Naprawdę żałuję, że nie otrzymaliśmy tej szczepionki dla tych małych dzieci” – powiedział Kusma. Dodała jednak, że to, co może wydawać się długim oczekiwaniem, powinno uspokoić rodziców, że testowanie szczepionek nie odbywa się w pośpiechu.

READ  Wielka ława przysięgłych zajmuje się potencjalnymi aktami oskarżenia w śledztwie Trumpa w 2020 r., Które mają zostać wybrane w Atlancie

Wielu miało nadzieję, że nowy rok przyniesie szczepionkę dla małych dzieci, ale firma Pfizer ogłosiła w zeszłym miesiącu, że dwie dawki nie zapewniają takiej ochrony, jak oczekiwano dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat.

Badanie firmy Pfizer zostało zaktualizowane, aby dać każdemu mniej niż 5 trzecią dawkę, a dane są spodziewane wczesną wiosną.

Również w piątek CDC opublikowało raport pokazujący, że zastrzyki Pfizera wydają się chronić starsze dzieci, u których rozwija się poważna, ale rzadka choroba związana z COVID-19, która obejmuje stan zapalny w wielu narządach.

Ze 102 dzieci w wieku od 12 do 18 lat, które były hospitalizowane z powodu tego schorzenia, żadne z nich nie otrzymało dwóch dawek produktu Pfizer co najmniej 28 dni przed koniecznością użycia respiratorów lub innych zaawansowanych urządzeń podtrzymujących życie. Z kolei 40% nieszczepionych dzieci wymaga takiego leczenia.

Stan, wieloukładowy zespół zapalny, powoduje objawy, które mogą obejmować uporczywą gorączkę, ból brzucha i wysypkę. Większość dzieci wraca do zdrowia, ale zgłoszono 55 zgonów.

Oddzielny raport Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wykazał, że dzieci, które zaraziły się COVID-19, były ponad dwukrotnie bardziej narażone na rozwój cukrzycy niż dzieci, które nie miały wirusa. Naukowcy badają, dlaczego wirus atakuje komórki produkujące insulinę w trzustce, ale mówią.

AP pisarka medyczna Carla K. Johnson z Seattle.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *