Licytuje zwabienie pracowników, Ludia rozbudowuje biura w Starym Montrealu

„Celem jest stworzenie środowiska, w którym rozwijają się długoterminowe relacje i można tworzyć”.

Treść artykułu

Zapomnij, jeśli chcesz, o niezliczonych historiach firm, które zareagowały na pandemię COVID-19, zmniejszając swój ślad na rynku nieruchomości.

Reklamy

Treść artykułu

Niektórzy pracodawcy w rejonie Montrealu postępują wręcz odwrotnie – zajmują więcej powierzchni biurowej w nadziei, że zachęcą pracowników do masowego powrotu, gdy tylko pozwolą na to władze zdrowia publicznego.

Weźmy przypadek Ludii Inc. Wielokrotnie nagradzane studio gier wideo zatrudnia 400 pracowników Uzyskane w zeszłym miesiącu By Jam City z siedzibą w Los Angeles. Ludia tworzy między innymi gry mobilne dla popularnych serii Jurassic World i How to Train Your Dragon.

Treść artykułu

Ludia niedawno zdecydowała się na zakup trzeciego piętra starego budynku w Montrealu, który nazywa ten dom od czasu jego założenia w 2007 r. – 50% rozbudowy. Alexandre Thabet, założyciel i dyrektor generalny, mówi, że dodanie około 20 000 stóp kwadratowych powierzchni biurowej zaowocuje miejscem pracy bardziej dostosowanym do potrzeb świata po pandemii.

Reklamy

Treść artykułu

„Historycznie ludzie byli zobowiązani do codziennego chodzenia do biura, ale tak już nie jest” – powiedział Thabet w zeszłym tygodniu w wywiadzie w centrali Ludii. „Następuje całkowita zmiana w sposobie myślenia. Chociaż wiemy, jaką wartość ma pracownik, który pojawia się i wchodzi w interakcję z kolegami w biurze, nie możemy już wymusić takiego sposobu pracy. Dlatego musimy znaleźć sposoby na przyciągnięcie ludzi którzy chcą wracać i robić to w jak najbardziej optymalny sposób, tak aby przyniosło to korzyści projektom, w które są zaangażowani. w nich, instytucji i samych pracownikach.”

READ  Statek kosmiczny krążący wokół Słońca robi świetne zdjęcia koronalnego wyrzutu masy

Treść artykułu

Wiele dźwiękoszczelnych szklanych kabin w powiększonej przestrzeni umożliwia producentowi gier wideo Ludii prowadzenie cichych spotkań twarzą w twarz lub czatów wideo.
Wiele dźwiękoszczelnych szklanych kabin w powiększonej przestrzeni umożliwia producentowi gier wideo Ludii prowadzenie cichych spotkań twarzą w twarz lub czatów wideo. Fotografia autorstwa Pierre’a Obendorfa /Gazeta Montrealska

Nowa przestrzeń jest jasno oświetlona, ​​z przeważnie białymi ścianami, mnóstwem desek kreślarskich, otwartymi salami konferencyjnymi, około 300 zdalnymi stacjami roboczymi i 900 krzesłami. Wiele dźwiękoszczelnych szklanych kabin umożliwia ciche spotkania twarzą w twarz lub rozmowy wideo. Podczas gdy większość biurek indywidualnych została zlikwidowana, stworzono „bibliotekę” bez telefonu dla pracowników, którzy potrzebują przestrzeni do skupienia.

Reklamy

Treść artykułu

Ludia została przełączona na tryb pracy z domu niemal z dnia na dzień, kiedy premier Quebecu François Legault zarządził wyłączenie w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii w prowincji w marcu 2020 r. I chociaż produktywność imponująco utknęła w martwym punkcie, dyrektor generalny przyznał, że ucierpiała kreatywność.

– Cierpieliśmy – powiedział. „Naprawdę zaobserwowaliśmy malejącą tendencję do wymyślania świetnych pomysłów lub potężnych koncepcji”.

Treść artykułu

Przeprojektowane biura Ludii, które zbiegają się z nowym wizerunkiem marki, mają na celu odwrócenie trendu. Jeśli tak się stanie, mówi prezes, niezapowiedziana inwestycja będzie tego warta.

„Kiedy ktoś wchodzi do biura, chcemy, aby było to przeżycie towarzyskie” – powiedział Thabet. „Chcemy uporządkować rzeczy, aby ułatwić twórcze procesy współpracy tutaj. To było ogromne wyzwanie. Bardzo trudno było odtworzyć wspólne i kreatywne aspekty pracy, którą wykonujemy za pośrednictwem wideokonferencji. Wiedzieliśmy, że jeśli chcieliśmy nadal tworzyć jedne z najlepszych gier wideo na urządzenia mobilne. Musimy zmienić kilka rzeczy”.

Reklamy

Treść artykułu

To, co się nie zmieni, to korzyści, z których słynie branża gier wideo – w tym przypadku pokoje gier, bar cappuccino, sala do tenisa stołowego oraz stoły do ​​gry w piłkarzyki i bilarda.

READ  Przestrzeń polityczna - Wydział Nauk
Pracownicy Ludii mogą korzystać z dźwiękoszczelnych kabin do kameralnych spotkań zespołowych.
Pracownicy Ludii mogą korzystać z dźwiękoszczelnych kabin do kameralnych spotkań zespołowych. Fotografia autorstwa Pierre’a Obendorfa /Gazeta Montrealska

„Staramy się tworzyć środowiska, w których nie chodzi tylko o pracę” – powiedział Thabet. „Nawet przy stole bilardowym mogą odbywać się rozmowy związane z pracą podczas gry. Celem jest stworzenie środowiska, w którym rozwijają się długoterminowe relacje i można tworzyć.”

Chociaż wewnętrzne ankiety pokazują, że nie więcej niż 200 pracowników Ludii planuje pracować z biura, gdy władze zezwalają pracownikom na powrót, Thabet mówi, że firma jest zaangażowana w system hybrydowy na dłuższą metę. Mówi, że zobowiązanie może pomóc w rekrutacji w obliczu pogłębiającego się niedoboru siły roboczej.

Reklamy

Treść artykułu

„Przyjęliśmy ideę całkowitej elastyczności dla naszych pracowników i chcemy ją utrzymać bez względu na to, jak rozwija się pandemia” – powiedział dyrektor generalny. „Nigdy nie wrócimy do sposobu, w jaki pracowaliśmy przed pandemią”.

[email protected]

Wszystkie nasze wiadomości związane z koronawirusem można znaleźć na montrealgazette.com/tag/coronavirus .
Aby uzyskać informacje o paszporcie szczepionki, Kliknij tutaj .
Zapisz się do naszego biuletynu e-mail poświęconego lokalnemu zasięgowi COVID-19 pod adresem montrealgazette.com/coronavirusnews .
Pomóż wesprzeć naszą lokalną prasę z Zapisz się do Montreal Gazette tutaj .

    Reklamy

uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarza lub jeśli jest to użytkownik obserwujący komentarz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail Ustawienia.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top