Leslie Van Houten, członek rodziny Manson, po raz piąty polecił zwolnienie warunkowe

Jej adwokat, Rich Pfeiffer, powiedział CNN w e-mailu, że 72-letni Van Houten został „zwolniony”.

„Te sesje są dla niej bardzo okrutne” – dodał Pfeiffer.

Van Houten miała 19 lat, kiedy poznała Mansona i stała się częścią kultu morderstw zwanego „Rodziną Mansona”, zgodnie z wcześniejszymi dokumentami dotyczącymi zwolnienia warunkowego.

„Zafascynowałem jego umysł i rzeczy, które powiedział” Van Houten Powiedział kiedyś.

W 1971 roku została skazana za udział w zabójstwie dyrektora supermarketu Lino LaBianca i jego żony Rosemary w ramach kultu w 1969 roku i skazana na śmierć. Ale kara śmierci została zniesiona, a jej wyrok zamieniono na dożywocie.

We wtorek, w swoim 24. odwołaniu do Rady ds. Zwolnień Zwolnionych, Van Houten został uznany za zdolnego do zwolnienia, ponieważ rozpoczął trzymiesięczny proces przeglądu, w którym dział prawny Rady ds. Zwolnień Zwolnionych zbada sprawę. Następnie zostanie wysłany do biura gubernatora, który będzie miał 30 dni na podjęcie decyzji.

Cztery poprzednie zalecenia stanowe dotyczące uwolnienia zostały odrzucone przez gubernatorów stanowych – dwukrotnie przez byłego gubernatora Jerry’ego Browna, który zauważył przerażający charakter zabójstw i entuzjastyczne zaangażowanie Van Houtena, oraz Dwa razy przez gubernatora Gavina Newsoma.
Newsom napisał w zeszłym roku Uważał, że Van Houten stanowiłby „nieuzasadnione zagrożenie dla społeczeństwa, gdyby został zwolniony z więzienia w tym czasie”.

„Biorąc pod uwagę ekstremalny charakter zbrodni, w którą była zamieszana, nie sądzę, aby wykazała ona w wystarczającym stopniu, że rozprawiła się z całością czynników, które motywowały ją do udziału w złowrogich morderstwach rodziny Mansonów” – napisała w niej Newsom. artykuł. jego decyzja.

READ  Kontrakt WWE wygasa w tym tygodniu, nie ma bezkonkurencyjnego (raport)

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top