Lekarz mówi, że szczepienia przeciw grypie są szczególnie ważne podczas czwartej fali w Kolumbii Brytyjskiej

Vancouver (Wiadomości 1130) – Lekarz z Delta w Kolumbii Brytyjskiej mówi, że szczególnie ważne jest, aby w tym roku zaszczepić się na grypę, ponieważ prowincja przechodzi przez czwartą falę pandemii COVID-19.

Ponieważ trudno jest przewidzieć, jak zły będzie sezon grypowy, Delta Hospital i lekarz medycyny ratunkowej Michael Curry ostrzegają Kolumbijczyków brytyjskich, aby zignorowali swoje zwykłe szczepienia.

Przeciętnie na grypę umiera około 3000 do 5000 Kanadyjczyków, z których wielu jest pod opieką długoterminową.

“W roku epidemii może być znacznie gorzej dla niewielkiego odsetka osób, które ją zachorują. Może to być śmiertelna choroba, więc tylko dlatego, że jest to grypa, nie oznacza, że ​​nie jest niebezpieczna” – mówi Carey.

„W zeszłym roku, być może z powodu ograniczeń COVID-19, maskowania, dystansu społecznego itd., ilość grypy w Kolumbii Brytyjskiej była bardzo niska, ale wiemy, że w ostatnich latach tak nie było, z pewnością z mojego doświadczenia w na oddziale ratunkowym widzę wiele infekcji systemowych, więcej dróg oddechowych niż rok temu.”

Większość z tych infekcji to nie COVID-19, mówi Carey, co mówi mu, że wirusy układu oddechowego, które od lat były powszechne w Kolumbii Brytyjskiej, powróciły.


Powiązane artykuły:


Zaszczepienie się nie tylko ochroni Ciebie i Twoich bliskich przed grypą, ale także pomoże utrzymać działanie systemu medycznego. Carey wyjaśnia, że ​​napływ pacjentów może jeszcze bardziej obciążyć system opieki zdrowotnej, który już znajduje się pod ogromną presją, aby poradzić sobie z dużą liczbą pacjentów z COVID-19.

„Mamy systemy szpitalne w innych częściach Kanady, które już działają z maksymalną lub wyższą wydajnością, a jeśli wrzucimy je do tysięcy osób z grypą i innymi infekcjami dróg oddechowych, a oni szukają opieki na oddziałach ratunkowych, oddziałach intensywnej terapii i szpitalach, system sobie z tym nie poradzi”, mówi.

READ  Saginaw Grant Dead: Aktor „The Lone Ranger” i „Breaking Bad” miał 85 lat

Dodaje, że najlepiej zrobić zdjęcie między październikiem a grudniem.

Kanadyjski Narodowy Komitet Doradczy ds. Szczepień mówi: „Szczepionki COVID-19 można podawać w tym samym czasie lub w dowolnym momencie przed lub po innych szczepionkach, w tym szczepionkach żywych, nieżywych, adiuwantowych lub nieprzygotowanych”.

Carey jest uspokojony ilością informacji, które naukowcy dowiedzieli się o nowych szczepionkach mRNA, mówiąc, że może to pozwolić na stworzenie „lepiej zaprojektowanej szczepionki przeciw grypie, którą można szybciej sformułować w przypadku wybuchu epidemii, niż 18-miesięczny czas realizacji”. Masz to teraz.” Jednak potwierdza również swoje zaufanie do szczepionki przeciw grypie, do której Kolumbijczycy Brytyjscy będą mieli dostęp w tym roku.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top