Legendarny programista Sega Rikko Kodama zmarł w wieku 59 lat

Zdjęcie artykułu zatytułowanego Pioneering Sega Developer Rieko Kodama nie żyje

zrzut ekranu: Sega

Rico Kodama, jeden z najważniejszych deweloperów w historii zarówno Segi, jak i szerszego gatunku RPG, zmarł w wieku 59 lat.

takie jak IGN RaportWłaściwie zmarła w maju, ale jej śmierć nie została wówczas ogłoszona przez firmę. Fani niedawno odkryli hołd dla Kodamy w sekcji napisów końcowych Mega Drive Mini 2, co skłoniło producenta Sega Yosuke Oskunari do potwierdzenia smutnej wiadomości.

Jej wkład w katalog klasycznych tytułów i serii Segi był ogromny. Zaczynając od firmy w 1984 roku, pracowała nad wszystkim, od projektowania po grafikę pikselową, a wczesną karierę spędziła przy serialach, takich jak Alex Kidd A obszar fantazji.

Była wtedy główną artystką w oryginalnym dziele gwiazda fantazjiI będzie kontynuował pracę nad serialem przez jego sequele, aż do roli reżysera w czwartej części.

Jej inne godne uwagi prace to klasyczny Dreamcast Arkadie nieboco ponownie doprowadziło do rozwoju tej gry, jednocześnie przyczyniając się jako artysta do gier takich jak 1st i 2nd Mój głos tytuły i potwór się zmienił.

Kodama jest jednak najlepiej pamiętana ze względu na jej pionierską pracę jako wybitna kobieta w tworzeniu gier, która została nazwana „Pierwszą damą gier RPG” (i już otrzymała Pioneer Award na GDC 2018) i pozostawiła po sobie spuściznę postaci i gry, które zostały zaprojektowane dla niej Każdya nie tylko tradycyjnie męskiej.

„Zazwyczaj nie myślę o tworzeniu gier przeznaczonych wyłącznie dla kobiet, ale myślę, że moje gry RPG przyciągają większą publiczność kobiet” Powiedziała kiedyś w wywiadzie. „Gwałtowne, wojownicze tytuły wydają się przyciągać przytłaczającą męską publiczność. Myślę, że jeśli firmy chcą zachęcić więcej dziewcząt do grania w ich gry, muszą o tym pamiętać.

READ  Miejscowy spotyka aktora na planie filmów Metro Vancouver (zdjęcia)

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top