Lavrinier i Zipanegad prowadzą Rangersów do zwycięstwa nad stolicami

NOWY JORK – Alexis Lavrinier i Mika Zibanijad strzelili gola i asystowali, a New York Rangers pokonali Washington Capitals 4:1 w czwartek wieczorem.

Chris Kreider i Barclay Goudreau również zdobyli bramki, a Igor Shesterkin zablokował 36 strzałów, aby pomóc New Yorkowi wygrać po raz piąty w sześciu meczach. Rangers wygrali osiem z ostatnich 11 (8-2-1) i dziewięć z 12 (9-1-2) u siebie.

Alex Ovechkin strzelił, a Ilya Samsonov obronił 17 razy dla Waszyngtonu, który wygrał trzy z ostatnich czterech meczów, ale grał po raz pierwszy od swojego zwycięstwa nad Filadelfią tydzień temu.

Szesterkin odrzucił strzał TJ Oshiego po trafieniu Justina Schultza w mocnej grze na Capitals w pierwszej minucie trzeciej, po czym powstrzymał próbę odbicia Jewgienija Kuzniecowa na prawym progu. Bramkarz Rangers obronił również strzał Oshiego 3 i pół minuty po zakończeniu pierwszej połowy.

Kreider strzelił 3:0 w 6:57, odnosząc 34 zwycięstwo w sezonie. Samsonov zatrzymał swoje odstępstwo od prawego strzału Adama Foxa. Jednak piłka rzuciła się na prawo od Samsonowa, a gdy bramkarz stracił pozycję, Kreider pchnął ją na otwartą stronę. Kreider jest jednym golem za Edmonton Lyon Drysittle i Toronto Auston Matthews na szczycie ligi.

Goudreau strzelił z bekhendu w doskoku 2v1 z Kevinem Rooneyem na 11. miejscu na mniej niż 9 minut przed końcem.

Owieczkin zepsuł ofertę Shesterkina na czwarte zamknięcie sezonu z wynikiem 1:02 przed końcem.

Lavrinier wykorzystał punkt po strzale Ryana Lindgrena, wyprzedzając Samsonova, aby doprowadzić do 2:0 z wynikiem 1:12 przed końcem połowy. To był jedenasty sezon dla Freniera.

Capitals osiągnęło lepsze wyniki niż Rangers 11-7 w pierwszym okresie, chociaż Nowy Jork miał lepsze szanse na zdobycie bramki. Zipanegad strzelił jednorazowe podanie z Lavrinier na szczycie prawego koła po raz 20. z 7:03 przed końcem w okresie otwarcia, dając Rangersom prowadzenie 1:0.

READ  Canucks odszedł, szukając odpowiedzi w specjalnych zespołach: „Bez wymówek”

Statystyka

Zipanagad strzelił pięć goli i dziesięć punktów w ostatnich ośmiu meczach. Lafreniere ma tylko jeden gol do osiągnięcia wyniku debiutanta z zeszłego sezonu. Fox ma 11 asyst i 13 punktów w swoich ostatnich 11 meczach. Rangers 20-3-2, kiedy strzelił pierwszego gola i 18-1-3, kiedy prowadzi po dwóch meczach. Gracz z Waszyngtonu John Carlson zdobył serię bramek i pięć bramek z rzędu. Wielkie litery to 2-12-4, gdy spóźnisz się po 40 minutach.

Zapamiętaj kota

Rangers uhonorował byłego trenera i dyrektora generalnego Emile „Cat” Francisa wideo hołdem i chwilą ciszy przed meczem. Hall of Famer zmarł w sobotę w wieku 95 lat. Francis służył jako dyrektor generalny Rangers od października 1964 do stycznia 1976, a także był trenerem przez część 10 sezonów w tym czasie. Ułożył słynną passę GAG (do bramki w meczu) Roda Gilberta, Jana Ratela i Vica Hadfielda.