Lance Reddick zmarł w wieku 60 lat

Lance Reddick zmarł w wieku 60 lat

Nowy Jork –

Lance Reddick, aktor, który specjalizował się w graniu potężnych, lodowatych i prawdopodobnie złowrogich postaci w telewizji i filmach, w tym „The Wire”, „Fringe” i „John Wick”, zmarł w wieku 60 lat.

Publicystka Mia Hansen powiedziała w oświadczeniu, że Riddick zmarł „nagle” w piątek rano i przypisał swoją śmierć przyczynom naturalnym. O jego śmierci jako pierwszy poinformował portal celebrytów TMZ.com.

Często przywdziewając garnitur lub mundur podczas swojego biegu, Riddick grał małomównego, eleganckiego mężczyznę wyróżniającego się. Najbardziej znany z roli porucznika Cedrica Danielsa w przebojowym serialu HBO The Wire, w którym jego postać została boleśnie uwikłana w chaotyczną politykę policji w Baltimore.

„W głębi serca jestem artystą. Czuję się tak dobrze w tym, co robię. Kiedy poszedłem do szkoły teatralnej, wiedziałem, że jestem co najmniej tak samo utalentowany jak inni studenci, ale ponieważ byłem czarnym mężczyzną i nie byłem ładny, wiedziałem, że będę musiał ciężko pracować, aby być najlepszym, jakim mogłem być, i zostać zauważonym” – powiedział Los Angeles Times w 2009 roku.

Reddick wystąpił także w serialu Fox Fringe jako agent specjalny Phillip Broyles, elegancko ubrany Matthew Abaddon w Zagubionych oraz jako wszechstronnie uzdolniony hotelowy konsjerż w filmach John Wick, w tym w czwartym filmie z serii. Otwarcie jeszcze w tym miesiącu

W 2021 roku otrzymał nominację do nagrody SAG jako członek zespołu do filmu Reginy King „One Night in Miami”. Reddick miał powtarzające się role w „Intelligence” i „American Horror Story” i był w „Bosch” przez siedem lat.

Jego nadchodzące projekty obejmują XX-wieczny remake „Biali ludzie nie potrafią skakać” oraz „Shirley”, film biograficzny Netflix o byłej kongresmence Shirley Chisholm. Miał również pojawić się w Ballerina Johna Wicka, a także w The Caine Mutiny Court-Martial.

Urodzony i wychowany w Baltimore, Riddick był absolwentem Yale School of Drama i odniósł pewne sukcesy po szkole, występując gościnnie lub powtarzając role w CSI: Miami i Law & Order: Special Victims Unit. Wystąpił także w kilku filmach, w tym „Śniłem o Afryce”, „Oblężenie” i „Wielkie nadzieje”.

READ  [PHOTOS] Obsada „Fresh Prince of Bel-Air” — wujek Phil, Carlton

W czwartym sezonie Oz grał skazanego na zagładę tajnego oficera, który został wysłany do więzienia i uzależnił się, a Riddick zrobił postęp w karierze.

„Nigdy nie interesowałem się telewizją. Zawsze postrzegałem ją jako środek do celu. Jak wielu aktorów interesowało mnie tylko robienie teatru i filmu. Ale „Oz” zmienił telewizję. To był początek panowania HBO pod względem jakości, seksowne, techniczne rzeczy. Rzeczy, które sięgają wstecz do wielkiego kina lat 60. i 70. „, powiedział The Associated Press w 2011 roku.

„Kiedy dostałem szansę w The Oz Show, podskoczyłem. A kiedy przeczytałem pilota w The Wire, jako ktoś, kto nigdy nie chciał być w telewizji, wiedziałem, że muszę być w tym programie”.

Riddick uczęszczał do prestiżowej Eastman School of Music, gdzie studiował kompozycję klasyczną i grę na fortepianie. Jego pierwszy album, Reflections and Remembrances, ukazał się w 2011 roku.

Reddick miał stałą rolę jako Jeffrey Titazo, dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej w programie CBS „Intelligence”. W „American Horror Story: Coven” Riddick wcielił się w postać Papy Legby, pośrednika między ludzkością a światem duchów.

Reddick pozostawił żonę Stephanie Reddick i dzieci Yvonne Nicole Reddick i Christophera Reddicka.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *