Książka z Vancouver Library wróciła w „doskonałym” stanie i ma prawie 70 lat

Vancouver –

Okazuje się, że określenie „lepiej późno niż wcale” dotyczy także książek bibliotecznych.

Na początku tego tygodnia Biblioteka Publiczna w Vancouver otrzymała taką książkę, która ostatecznie wróciła do filii w Collingwood.

Książka nosi tytuł Mechaniczny przewodnik po rysowaniu AudelBrakuje jej od prawie siedmiu dekad. Opisy książki opublikowane w Internecie wskazują, że wersja w twardej oprawie została opublikowana w 1947 roku.

W tym czasie wydano kilka podręczników Audel, w tym książki o spawaniu, czytaniu planów, spalaniu oleju oraz chłodnictwie i klimatyzacji.

Ten przewodnik, który opiera się na wstępie napisanym przez „The Publishers”, mówi, że ma on „pomóc uczniowi w ich pierwszych postępach w kierunku dokładnej i użytecznej wiedzy o rysowaniu”.

To wydanie specjalne zostało wydane w 1953 roku i ma być dostarczone do oddziału 14 kwietnia tego roku.

Rzeczywiście wróciła, ale dopiero w listopadzie 2021 r., kiedy jej termin porodu wynosił 68 lat i siedem miesięcy.

W porozumieniu z dyrektorami ds. wypożyczeń, kolekcji i usług technicznych w VPL, rzecznik biblioteki odpowiedział na kilka pytań z CTV News na temat nieoczekiwanego spadku.

Nie mogła wiele powiedzieć o okolicznościach ze względu na prywatność, ale rzecznik powiedział, że takie dochody często pochodzą od członka rodziny, a nie od osoby, która jako pierwsza wyjęła książkę.

Często mówiła, że ​​znalazł je ktoś, kto czyści rzeczy zmarłej ukochanej osoby. W innych okolicznościach długo oczekiwane książki znajdują się podczas przenoszenia lub przestawiania mebli.

Podzieliła się zamieszczonym na Twitterze przykładem mężczyzny, który w tym tygodniu przyznał się do kradzieży książki, którą kochał jako nastolatek.

pisząc, że niekoniecznie jest to powód do dumy, Wysłane przez Neila Bahadur: „Na urodziny Martina Scorsese mogę zwrócić egzemplarz książki o wywiadach Iana Christiego »Scorsese on Scorsese«, którą ukradłem z Biblioteki Publicznej w Vancouver, gdy miałem 16 lat, ponieważ miałem na tym punkcie obsesję i chciałem mieć go cały czas”.

READ  Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w sobotę

Kontynuuj wiadomość, doradzając tym, którzy widzieli tweeta, aby nigdy nie kradli z biblioteki.

„Czasami dowiadujemy się, czasami nie” – powiedział rzecznik.

„Ale po prostu cieszymy się, że możemy zwrócić książkę i, jeśli to możliwe, mamy relację ze sponsorem”.

Powiedziała, że ​​głównym zmartwieniem personelu księgarni w Vancouver jest to, że ludzie, którzy chcą mieć do nich dostęp, mogą je zdobyć i że spóźniona książka ich nie odkłada.

Do instrukcji dołączono ostrzeżenie, że zwrócenie jej w późniejszym terminie spowoduje nałożenie kary dziennej w wysokości dwóch centów.

Sytuacja zmieniła się od 1953 roku. Biblioteka twierdzi, że należna teraz grzywna wynosi zwykle 30 centów dziennie, maksymalnie 12 dolarów.

W przypadku tej książki można było uznać ją za zagubioną, więc patron musiał uiścić opłatę w wysokości 12 USD plus koszt samej książki.

Ale w tym przypadku możliwe jest, że osoba, która go zwróciła, nie została obciążona.

„Prawdopodobnie ta pozycja nie jest już uważana za część naszej grupy po przejściu na skomputeryzowany system pożyczek, więc mogliśmy i tak nie zmusić tej osoby do zapłaty, ponieważ nie była powiązana z kontem” – powiedziała.

Kiedy pracownicy bibliotek zostali zapytani teoretycznie, ile mają zapłacić, powiedzieli, że nie będzie to tak wysokie, jak niektórzy mogą przypuszczać.

„Gdyby z jakiegoś powodu został wprowadzony do naszego systemu w momencie, gdy został utracony, byłby to kwota bez względu na to, jaka była w tym czasie; nie cofamy się i nie zmieniamy kwot z mocą wsteczną za każdym razem, gdy dostosowujemy nasze opłaty”.

Wygląda na to, że w momencie zakupu książka kosztowała bibliotekę 1 USD. Jest to niepotwierdzone, powiedział rzecznik, ale odpowiada cenom innych wersji przewodników Audel.

„Jeśli umieścisz go w konwerterze, który kosztuje dziś około 13 USD”.

READ  Krytycy kwestionują rosnące poparcie dla paliw kopalnych w Kolumbii Brytyjskiej w następstwie szokującego nowego raportu na temat zmian klimatycznych

Zdjęcie z Biblioteki Publicznej w Vancouver przedstawia przewodnik po cenach podobnych książek dla książek spóźnionych o 68 lat.

Książka została zwrócona w stanie, który biblioteka określiła jako „świetny stan”.

Trudno powiedzieć, ile zapłaciłby ktoś, kto chciałby przeczytać kopię. Niewielu sprzedawców pojawia się w wyszukiwarkach online, ale jedna kopia jest na sprzedaż na Amazon za jedyne 8,59 USD.

Wygląda na to, że inny sprzedawca szuka 17,08 USD za swoją kopię, a kopia, która jest sprzedawana na aukcji, wydaje się nie przyciągać żadnych ofert.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top