Książę Karol wita królową poruszającym salutem podczas platynowego jubileuszu حفل

Książę Karol złożył hołd swojej kochającej matce, królowej Elżbiecie, w sobotę podczas uroczystości z okazji jej platynowego jubileuszu, chwaląc królową za zjednoczenie narodu i kontynuowanie historii podczas jej 70-letniego panowania.

Charles przemawiał na koncercie pop, który rozpoczął się komiksem, w którym 96-latek pije herbatę z misiem Paddington i słucha melodii hymnu rockowego będziemy Cię kołysać przez Queen, która otworzyła show.

Ludzie noszą flagi Union Jack podczas sobotniej gali platynowego jubileuszu w Pałacu. (Hannah McKay/Reuters)

Następca tronu pojawił się pod koniec ceremonii przed Pałacem Buckingham. Kiedy na ścianach wisiały portrety panowania Elżbiety, 73-letni Karol powiedział, że jubileusz dał krajowi możliwość podziękowania.

W liście do królowej, która przebywała w swojej rezydencji w zamku Windsor pod Londynem, powiedział: „Zobowiązałaś się służyć przez całe życie – nadal dostarczasz. Dlatego tu jesteśmy”.

„Spotykasz się z nami i rozmawiasz z nami. Śmiejesz się i płaczesz z nami, a co najważniejsze, byłeś tam dla nas przez te siedemdziesiąt lat” – dodał, nazywając królową „Mumią”.

Sobotnie uroczystości były jednym z wielu wydarzeń jubileuszowych, które królowa przegapiła z powodu „sporadycznych problemów z dojazdami”, które spowodowały, że wiele zaręczyn zostało ostatnio odwołanych.

Wideo otwierające fikcyjną postać Paddingtona miało echa z 2012 roku, kiedy królowa pojawiła się z najsłynniejszym fikcyjnym szpiegiem Wielkiej Brytanii, Jamesem Bondem, Na wideo z ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

W sobotnim klipie powiedziała Paddingtonowi, że zawsze trzyma swojego ulubionego niedźwiedzia – kanapkę z marmoladą – w wiecznej torebce.

królowa będziemy Cię kołysać Potem pokaz się otworzył, zanim obsada HamiltonAndrea Bocelli, Alicia Keys i Diana Ross wystąpiły przed dziesiątkami tysięcy ludzi zgromadzonych wokół pałacu, wzdłuż dużej ulicy handlowej oraz w pobliskim parku.

  • Dokument z CBC Adrienne Arsenault, Królowa i KanadaTeraz nadaje w CBC Gem. Nadawany jest również w soboty 20:00 ET w CBC News iw niedziele o 21:00 w CBCTV.

Charles i jego żona Camilla – wraz z synem Williamem, żoną Kate i dwójką pierworodnych dzieci – śpiewali razem z tłumem przed pokazem świetlnym drona, wyświetlając obrazy na niebie, w tym monarchę na znaczku i mapę z jej psami.

Nawiązanie do Filipa też

Cztery dni uroczystości zaczęły upamiętniać siedemdziesiąt lat życia królowej, która rozpoczęła paradę wojskową, przelot w pobliżu Królewskich Sił Powietrznych i ogólnokrajowe nabożeństwo z okazji Święta Dziękczynienia w piątek.

Podczas ceremonii książę William mówił o historii środowiska swojej rodziny, a Karol przyznał również swojemu ojcu, księciu Filipowi, Odszedł w zeszłym roku w wieku 99.

Książę Karol złożył w sobotę hołd swojej kochającej matce, królowej Elżbiecie. (Hannah McKay/Reuters)

„Mój ojciec cieszyłby się pokazem iz całego serca dołączyłby do nas w świętowaniu wszystkiego, co nadal robisz dla swojego kraju i ludzi” – powiedział.

„Wciąż tworzysz historię”.

Elżbieta wstąpiła na tron ​​w wieku 25 lat po śmierci swojego ojca, Jerzego VI, w 1952 roku, dziedzicząc suwerenność nad Wielką Brytanią wciąż wyłaniającą się ze zniszczeń II wojny światowej i Winstona Churchilla jako premiera.

W sumie podczas jej kadencji było 14 premierów USA i 14 prezydentów; mur berliński wstał i upadł; Wielka Brytania dołączyła i opuściła Unię Europejską. Jego niegdyś potężne imperium rozpadło się i zostało zastąpione przez Wspólnotę 54 narodów. Elżbieta odegrała kluczową rolę w stworzeniu tego ostatniego i wielu uważa jego sukces za swoje największe osiągnięcie.

Królewski fan został zauważony z pomalowaną twarzą i ufarbowanymi włosami przed sobotnią galą platynowego jubileuszu. (Frank Augustin/The Associated Press).

Badania opinii publicznej wskazują, że spokojna większość uważa, że ​​monarchia powinna przetrwać. Niedawny sondaż przeprowadzony przez Ipsos pokazał, że królowa popiera 9 na 10 respondentów. Ale Charles jest mniej popularny, a wsparcie wśród młodych ludzi słabnie.

Zwolennicy postrzegają królową jako źródło miękkiej siły świata i czynnik stabilizujący: pomost między przeszłością a teraźniejszością narodu.

Kiedy Karol składał hołd, na ścianach pałacu wisiały wybrane przez niego projekcje królowej.

Obejmowało to przejażdżkę bryczką z byłym prezydentem Republiki Południowej Afryki Nelsonem Mandelą podczas jego wizyty państwowej w 1996 r Jej słynny uścisk dłoni z 2012 roku z byłym przywódcą partyzantów IRA Martinem McGuinnessemktóry później został pierwszym wiceministrem Irlandii Północnej.

Niedziela będzie ostatnim dniem uroczystości, kiedy piosenkarz Ed Sheeran dołączy do prawie 10 000 artystów i sił zbrojnych w paradzie, która wytyczy ścieżkę podobną do tej, którą obrała królowa podczas jej koronacji.

Dziesiątki tysięcy zgromadziły się wczesnym sobotnim wieczorem, aby wziąć udział w „Platynowej imprezie jubileuszowej w Pałacu”. (Obrazy Getty’ego)
READ  Obi-Wan Kenobi odtwarza kultowy moment Dartha Vadera ze Star Wars Rebels

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top