Książę Karol krytykuje brytyjski plan deportacji Rwandy: raport

Londyn –

Brytyjska gazeta doniosła, że ​​książę Karol skrytykował rządowy plan rozpoczęcia deportacji niektórych osób ubiegających się o azyl do Rwandy, nazywając go „przerażającym”.

Powołując się na anonimowe źródła, The Times podał pod koniec piątku, że następca tronu brytyjskiego jest szczególnie przeciwny polityce brytyjskiego premiera Borisa Johnsona dotyczącej wysyłania ludzi do kraju Afryki Wschodniej.

Orzeczenie sądu utorowało drogę do pierwszego lotu w ramach kontrowersyjnej umowy, który miał odlecieć we wtorek z ponad 30 pasażerami na pokładzie. Wielka Brytania planuje wysłać niektórych migrantów przybywających do Wielkiej Brytanii na gapę lub na małych łodziach do Rwandy, gdzie ich wnioski o azyl będą rozpatrywane. Jeśli im się uda, pozostaną w kraju afrykańskim. Organizacje praw człowieka opisały ten pomysł jako niewykonalny i nieludzki.

Biuro księcia ani nie potwierdziło, ani nie zaprzeczyło tej wiadomości.

„Nie będziemy komentować rzekomych anonimowych prywatnych rozmów z księciem Walii, z wyjątkiem podkreślenia, że ​​pozostaje on politycznie neutralny” – powiedział Clarence House w oświadczeniu. „Sprawy polityczne to decyzje rządu”.

Nowa polityka grozi przyćmieniem nadchodzącej wizyty Karola i jego żony Camili w Rwandzie pod koniec tego miesiąca na spotkanie przywódców Wspólnoty Narodów.

Gazeta podała, że ​​źródło słyszało, jak Charles kilkakrotnie wyrażał swój sprzeciw wobec tej polityki na osobności i że był „bardziej rozczarowany”.

Tradycyjnie członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej nie ingerują w sprawy polityczne.

Zgodnie z oficjalną stroną internetową rodziny królewskiej, jako głowa państwa, matka Karola, królowa Elżbieta II, musi zachowywać całkowitą neutralność w sprawach politycznych i nie głosować ani nie startować w wyborach.

Jednak 73-letni książę, który jako pierwszy wstąpił na tron, był zdeklarowanym zwolennikiem różnych spraw, takich jak kampanie przeciwko zmianom klimatycznym i zanieczyszczeniu oceanów plastikiem. Został również oskarżony o ingerowanie w politykę poprzez mówienie o inwestycjach na rynku nieruchomości, którym się sprzeciwiał, i innych kwestiach.

READ  Ukraińskie zdobycze pod Kijowem grożą odcięciem rosyjskich jednostek

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top