Książę Harry mówi, że ostrzegł CEO Twittera przed zamieszkami w Kapitolu

LONDYN (Reuters) – Książę Harry powiedział, że ostrzegł dyrektora naczelnego Twittera przed zamieszkami w Kapitolu 6 stycznia, że ​​sieć społecznościowa była wykorzystywana do wzniecania niepokojów politycznych w stolicy USA.

Harry skomentował we wtorek, uczestnicząc w internetowym odcinku dotyczącym dezinformacji w Kalifornii. Powiedział, że zgłosił swoje obawy za pośrednictwem poczty elektronicznej do prezesa Twittera Jacka Dorseya na dzień przed zamieszkami.

„Jack i ja wysyłaliśmy sobie e-maile przed 6 stycznia, kiedy ostrzegałem go, że jego platforma pozwala na zamach stanu” — powiedział Harry na forum technicznym RE:WIRED. „Ten e-mail został wysłany dzień wcześniej, potem to się stało i od tego czasu nie otrzymałem od niego żadnych wiadomości”.

Media społecznościowe zostały skrytykowane za to, że nie robią wystarczająco dużo, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się dezinformacji i podburzających treści, a zwolennicy Donalda Trumpa szturmują Kapitol Stanów Zjednoczonych. Wielkie firmy technologiczne są generalnie oskarżane o przedkładanie wzrostu i zysków ponad bezpieczeństwo publiczne.

Harry oskarżył również inne portale społecznościowe, takie jak Facebook, o wprowadzanie w błąd „miliardów ludzi” na temat COVID i dezinformację na temat zmian klimatycznych. Uderzył również w YouTube, twierdząc, że wiele filmów rozpowszechniających dezinformacje na temat COVID zostało pozostawionych pomimo naruszenia własnych zasad witryny.

„Co gorsza, dotarli do użytkowników za pomocą narzędzia rekomendacji w ramach własnego algorytmu YouTube w porównaniu z tym, czego faktycznie szukał użytkownik” – powiedział. „To naprawdę pokazuje, że można to powstrzymać, ale oni też nie chcą tego zatrzymać, ponieważ wpływa to na ich wynik finansowy”.

Harry i jego żona, księżna Sussex, ogłosili na początku 2020 r., że rezygnują z królewskich obowiązków i przenoszą się do Ameryki Północnej, powołując się na to, co określili jako niedopuszczalne rasistowskie ingerencje i postawy brytyjskich mediów.

Meghan, była gwiazda amerykańskiego telewizyjnego dramatu prawniczego „Garnitury”, poślubiła Harry’ego, wnuka królowej Elżbiety II, w zamku Windsor w maju 2018 roku.

READ  Głęboko podzielone Peru czeka na ostateczne wyniki głosowania prezydenckiego | Wiadomości wyborcze

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top