Książę Filip miał operację serca. Jest wiadomość z Pałacu Buckingham

Książę Filip, 99-letni mąż brytyjskiej królowej Elżbiety II, przeszedł pomyślnie operację z powodu istniejącej choroby serca, ale pozostanie w szpitalu jeszcze przez kilka dni, powiedział Pałac Buckingham.

Książę Edynburga wczoraj św. Bartholomew, udana operacja na wcześniej istniejącej chorobie serca. Jego Królewska Mość pozostanie w szpitalu przez kilka dni bez leczenia, odpoczynku i zdrowia – zapowiedział opublikowane oświadczenie.

99-letni Filip został 16 lutego przyjęty do szpitala King Edward VII w Londynie. Jak wyjaśnił wówczas Pałac Buckingham, był to środek ostrożności, ponieważ książę źle się czuł i musiał tam pozostać przez kilka dni, aby obserwować i odpoczywać. Później jednak pojawiła się infekcja, o której nie wspomniano w ogłoszeniu Pałacu Buckingham, chociaż wiadomo było, że nie jest ona związana z wirusem koronowym. Z kolei w poniedziałek Filip trafił do innego londyńskiego szpitala – St. Bartholomew specjalizuje się w chorobach serca.

To znaczy Książę spędził już 16 dni w obu szpitalachTo był najdłuższy okres leczenia w jego życiu.

W środę księżna Camila, następczyni tronu księcia Karola, ogłosiła, że ​​Filip jest nieco lepszy. Dziś usłyszeliśmy, że jego stan nieznacznie się poprawia. Więc to jest bardzo dobra wiadomość. Będziemy nadal trzymać kciuki – powiedział. Tydzień temu jego najmłodszy syn, książę Edward, powiedział Filipowi, że czuje się bardzo dobrze i nie może się doczekać opuszczenia szpitala.

Niemniej jednak brytyjskie media są zaniepokojone nieco innym tonem wiadomości Pałacu Buckingham o stanie zdrowia Philipa.

W 2017 roku książę Filip przeszedł na emeryturę ze swoich obowiązków, po czym rzadko pojawiał się publicznie. Widziano go publicznie w lipcu ubiegłego roku, gdy przekazał swojej synowej, księżniczce Camilli, uroczystą rolę dowódcy Rifles, dywizji piechoty armii brytyjskiej.

READ  Polska Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed dwoma firmami

W ostatnich latach książę coraz bardziej cierpi na różne choroby serca; W 2011 roku był leczony z powodu zablokowania tętnicy wieńcowej. Ponadto w 2012 roku był leczony z powodu infekcji pęcherza, co zmusiło go do opuszczenia obchodów Diamentowego Jubileuszu Królowej. W czerwcu 2013 roku przeszedł operację jamy brzusznej, aw 2014 roku w wieku 93 lat zaczął używać aparatów słuchowych. Z kolei w czerwcu 2016 r. Z powodu lekkiej choroby nie uczestniczył w obchodach stulecia wojny w Judzie, aw grudniu 2019 r. Spędził cztery dni w tym samym szpitalu, do którego teraz się udał, „za dotychczasowe choroby ”, ale przed Wigilią został z niego wydalony.

W styczniu 2019 roku książę Filip spowodował drobny wypadek drogowy, po którym zrezygnował z bardziej samodzielnej jazdy. Nie został ranny i nie został nawet zabrany do szpitala jako środek zapobiegawczy.

Arzu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top