Ksenia Sobczak: Krytyk Kremla powiązany z Putinem uciekł z Rosji po szukaniu mieszkania

Ksenia Sobczak: Krytyk Kremla powiązany z Putinem uciekł z Rosji po szukaniu mieszkaniaCNN

Rosyjski prezenter telewizyjny i kandydat na prezydenta 2018 Ksenia Sobczak ona ma Uciekaj z Rosji Oficjalna rosyjska agencja informacyjna TASS poinformowała w czwartek.

Sobczak wjechał na Litwę na podstawie izraelskiego paszportu, powiedział dyrektor Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego Darius Yunskis.

„Tak, mogę potwierdzić, że Sobczak jest na Litwie” – cytuje TASS Juneskesa.

Sobczak wyjechała z kraju po tym, jak w środę ujawniono, że jej mieszkanie zostało przeszukane w ramach sprawy karnej przeciwko jej dyrektorowi handlowemu Kirillowi Sukhanovowi, który został aresztowany pod zarzutem wymuszenia.

„Nasz dyrektor handlowy Kirill Sukhanov został aresztowany. Próbują oskarżyć go o wymuszenie” – napisała Sobczak w swoim kanale Telegram w środę.

Sobczak potępił to jako „bzdury” i atak na jej zespół redakcyjny.

„Nie sądzę [these charges] Absolutnie i mam nadzieję, że teraz szybko wszystko załatwią i zobaczą, że to wszystko jest jakaś bzdura” – powiedziała. „Jeśli nie, to był to wyraźnie nalot na moją redakcję – ostatnią darmową redakcję w Rosji, co musiało być na nim ukrócone”.

Sobczak jest podejrzanym w sprawie jej dyrektora oskarżonego o wyłudzenie 11 mln rubli (około 179 tys. dolarów) od szefa państwowej korporacji Rostec Siergiej Czemiezowa, poinformowało TASS źródło w organach ścigania.

Jego prawniczka Swietłana Lipatowa poinformowała w środę, że obrona planuje odwołać się od aresztowania Suchanowa.

Urodzony i wychowany w Petersburgu Sobczak ma bliskie związki z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem, którego zmarły ojciec, reformator Anatolij Sobczak, był nadzorowany na początku swojej kariery politycznej.

W latach 2010-tych Ksenia Sobczak często uczestniczyła w protestach i wiecach opozycji, ale straciła poparcie ze strony opozycji po jej kandydaturze na prezydenta Rosji w 2018 roku.

Jej decyzja o kandydowaniu na prezydenta spotkała się z powszechną krytyką ze strony rosyjskich liderów opozycji, w tym Aleksieja Nawalnego, który oskarżył jej kampanię o oszustwo i nazwał ją „projektem Kremla”.

READ  Trumpa „nie obchodzi”, że ma żydowską rodzinę – Michaela Cohena

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *