Kryptowaluty spadają drugi dzień z rzędu w wyniku fuzji Binance i FTX

Ceny kryptowalut spadły drugi dzień z rzędu po tym, jak giełda kryptowalut Binance poinformowała, że ​​wycofuje się z umowy kupna nieudanego rywala FTX Trading.

Bitcoin spadł do najniższego poziomu od dwóch lat po tym, jak Binance potwierdził wcześniejsze pogłoski i doniesienia prasowe, że jest gotowy wycofać się z umowy FTX, podpisanej we wtorek przez kierownictwo obu giełd. Transakcja zależała od zdolności Binance do przeprowadzenia należytej staranności w bilansie FTX.

Po wstępnym przeglądzie Binance powiedział w środowym oświadczeniu, że ma poważne obawy, które przekonały ją do wycofania się z umowy.

„Początkowo mieliśmy nadzieję, że będziemy w stanie wspierać klientów FTX w zapewnianiu płynności, ale problemy są poza naszą kontrolą i możliwościami pomocy” – powiedział Binance.

Cena Bitcoina spadła o ponad 13 procent do 15 840 USD, według CoinDesk, najniższego poziomu od listopada 2020 r. Wcześniej w tym tygodniu przekroczyła 20 000 USD. Inna główna kryptowaluta, Ethereum, spadła o 13 procent.

Reklama kryptowalutowego bitcoina pojawia się na ulicy w Hongkongu 17 lutego. (Ken Cheung/The Associated Press)

FTX zgodził się sprzedać Binance po wypróbowaniu równoważnej kryptowaluty banku. Klienci uciekli z giełdy po tym, jak zaniepokoili się, czy FTX ma wystarczający kapitał.

Nagła sprzedaż była szokującym zwrotem wydarzeń dla prezesa i założyciela FTX Sama Bankmana-Frieda, który na początku tego roku został okrzyknięty nieco zbawicielem, kiedy pomógł wesprzeć wiele firm kryptograficznych borykających się z problemami finansowymi.

W raportach wartość tokena kryptograficznego FTX, inaczej znanego jako FTT, spadła o ponad 50 procent. Token, obecnie wart około 2,50 USD, był wart 10 razy więcej niż tydzień temu. Wiele obaw inwestorów w kryptowaluty koncentrowało się na tym, czy bilans FTX był nasycony coraz bardziej bezwartościowymi tokenami FTT, których łączna wartość nie przekraczałaby zobowiązań giełdy, skutecznie czyniąc FTX niewypłacalnym.

Wygląda na to, że FTX jest obecnie przedmiotem dochodzenia władz USA w sprawie sposobu obsługi depozytów klientów, według Bloomberg News i innych mediów.

Akcje giełdowych giełd z ekspozycją na kryptowaluty również spadły w świetle wydarzeń. Akcje Robinhood zamknęły się o około 14 procent, a akcje Coinbase straciły około 10 procent.

FTX to najnowsza firma kryptograficzna, która w tym roku znalazła się pod presją finansową, ponieważ wartość aktywów kryptograficznych spadła. Inne porażki to Celsius, firma podobna do banku, która przyjmowała depozyty kryptograficzne w celu zwrotu, a także azjatycki fundusz hedgingowy znany jako Three Arrows Capital.

READ  Kanadyjski minister: Kanada nie płaci za zakup udziałów firmy tytoniowej w Medicago w celu produkcji szczepionek

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top