Królowa uczestniczy w niedzielnym nabożeństwie żałobnym pod pomnikiem | Nieruchomość

Królowa weźmie udział w nabożeństwie żałobnym w niedzielę pod pomnikiem, gdzie przewodniczyła nabożeństwu żałobnemu w intencji poległych na wojnie. Król, 95 lat, był pod rządami Lekarze nakazali odpocząć przez około miesiąc. Spędziła noc w szpitalu 20 października poddając się wstępnym badaniom.

Wydarzenie doda więcej emocji, wracając do sprzed pandemii liczby zaangażowanych weteranów i personelu wojskowego, a także widzów.

Premier znajdzie się wśród wysokich rangą polityków i członków rodziny królewskiej, którzy złożą wieniec pod pomnikiem wojennym w centrum miasta. Londyn dla Narodowej Służby Pamięci.

Boris Johnson powiedział, że to była chwila, „aby zebrać się razem, by przypomnieć sobie tych, którzy poświęcili wszystko w służbie naszego kraju”.

Lider Partii Pracy sir Keir Starmer powiedział, że nadszedł czas, abyśmy zatrzymali się, zastanowili i przypomnieli sobie te miliony ludzi z Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Narodów, którzy zapewniali nam bezpieczeństwo dzięki swojej służbie i poświęceniu.

W tym roku nabożeństwo żałobne w Whitehall powróci do normy, po tym, jak pandemia koronawirusa ograniczyła liczbę weteranów i wojska oraz zamknęła ceremonię dla publiczności w zeszłym roku.

Setki żołnierzy i kobiet ustawią się w kolejce wokół pomnika, a prawie 10 000 weteranów przemaszeruje przez pomnik wojenny, obserwowany przez duże tłumy.

Pałac Buckingham powiedział, że królowa ma „silne intencje”, aby wziąć udział w corocznej ceremonii składania wieńców w Whitehall.

Król, który przeżył II wojnę światową, jest dowódcą sił zbrojnych i przywiązuje dużą wagę do służby i upamiętnienia ofiar żołnierzy i kobiet.

Opuściła kilka innych wydarzeń, w tym sobotni festiwal pamięci w Royal Albert Hall, po tym, jak królewscy lekarze zarządzili odpoczynek nieco ponad trzy tygodnie temu. Inni członkowie rodziny królewskiej i premier dołączyli do wielotysięcznego tłumu, aby upamiętnić wszystkich, którzy stracili życie w konfliktach podczas dorocznego Festiwalu Pamięci, który odbył się w sobotni wieczór.

Książę Walii złoży wieniec na szczycie pomnika w imieniu królowej, która patrzy z balkonu budynku rządowego, tak jak w poprzednich latach. Dwuminutowa narodowa cisza odbędzie się w niedzielę o godzinie 11:00, aby upamiętnić tych, którzy walczyli w minionych konfliktach i ponieśli największe ofiary.

Uroczystości odbędą się również przy pomnikach wojennych w całym kraju, po tym, jak zostały zmniejszone w zeszłym roku, kiedy Królewski Legion Brytyjski doradził publiczności, aby upamiętniła ją na odległość, wyświetlając maki w swoim oknie.

READ  Wyrok w więzieniu Tiger King Joe Exotic został unieważniony Nowości

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top