Królowa pomija platynowe nabożeństwo jubileuszowe, Harry i Meghan uczestniczą

Książę Harry i jego żona Meghan dołączyli w piątek do innych członków brytyjskiej rodziny królewskiej na nabożeństwo na cześć królowej Elżbiety, 70-letniej na tronie.

Sama królowa pominęła wydarzenie w katedrze św. Pawła w Londynie, ponieważ trudności z poruszaniem się ograniczyły udział publiczny 96-latka w ostatnich miesiącach.

Ale królewscy obserwatorzy wkrótce skupili się na Harrym i Meghan, gdy po raz pierwszy wystąpili publicznie na uroczystościach z okazji jubileuszu platyny.

Harry i Meghan, którzy dwa lata temu zrezygnowali z królewskich obowiązków i przeprowadzili się do Kalifornii, pozostali w cieniu podczas czwartkowych wydarzeń jubileuszowych, pierwszego z czterech dni uroczystości. Para pojawiła się tylko na zdjęciach zrobionych przez okna budynku, z którego członkowie rodziny królewskiej obserwowali paradę urodzinową królowej.

Para odegrała w piątek bardziej publiczną rolę, samotnie wchodząc do kościoła, trzymając się za ręce i idąc wzdłuż długiej nawy katedry przed starszymi członkami rodziny królewskiej. Ludzie w kościele podnieśli szyje, żeby patrzeć.

Książę Karol przybywa w piątek do katedry św. Pawła. (Daniel Leal/The Associated Press)

Modlitwy dziękczynne odbyły się drugiego z czterech dni obchodów Platynowego Jubileuszu Królowej. W czwartek tysiące królewskich zwolenników serdecznie wiwatowało, gdy królowa dołączyła do innych wyższych rangą członków rodziny królewskiej na balkonie Pałacu Buckingham, aby obejrzeć 70 brytyjskich samolotów wojskowych.

Królowa zrezygnowała z udziału w piątkowej mszy po tym, jak podczas czwartkowych wydarzeń poczuła „nieco dyskomfortu”. Musiała oglądać wydarzenie w telewizji, podczas gdy książę Karol stał u jej boku.

W kongregacjach św. Pawła byli członkowie rodziny królewskiej, starsi politycy i dyplomaci oraz ponad 400 niezbędnych pracowników, ochotników charytatywnych i członków sił zbrojnych, którzy zostali zaproszeni w uznaniu ich służby dla społeczności.

Kazanie wygłosił arcybiskup Yorku Stephen Cottrell. Cottrell wkroczył po tym, jak arcybiskup Canterbury Justin Welby uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Nabożeństwo rozpoczęło się i zakończyło biciem dzwonu Kościoła Wielkiego Pawła w Wielkiej Brytanii.

Oglądaj | Publiczne wystąpienie rodziny królewskiej w pierwszym dniu Platynowego Jubileuszu:

4 pokolenia rodziny królewskiej biorą udział w pierwszym dniu Obchodów Platynowego Jubileuszu

Wielka Brytania rozpoczęła pierwsze cztery dni obchodów platynowego jubileuszu nadejściem czterech pokoleń rodziny królewskiej.

READ  Afgańscy talibowie nakazują kobietom noszenie burek w miejscach publicznych

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top