Królowa Elżbieta opuszcza niedzielne nabożeństwo żałobne w Londynie z powodu skręcenia pleców

Pałac Buckingham powiedział w niedzielę, że królowa Elżbieta opuściła niedzielne nabożeństwo żałobne w Londynie, aby upamiętnić śmierć brytyjskiej wojny, ponieważ wykręciła plecy.

Powszechnie oczekiwano, że nabożeństwo, jedno z najważniejszych w kalendarzu 95-letniego monarchy, pojawi się po raz pierwszy publicznie po odwołaniu wydarzeń w ostatnich tygodniach za radą lekarzy.

„Królowa, wykręcona plecami, postanowiła dziś rano z wielkim żalem, że nie będzie mogła uczestniczyć w niedzielnej mszy pod pomnikiem” – powiedzieli urzędnicy w oświadczeniu na kilka godzin przed ceremonią. „Jej Wysokość Królowa jest rozczarowana, że ​​przegapi nabożeństwo”.

Królowa spędziła noc w londyńskim szpitalu w zeszłym miesiącu po przyjęciu na badania medyczne. To był jej pierwszy pobyt od ośmiu lat. 29 października pałac powiedział, że lekarze kazali jej odpoczywać przez dwa tygodnie i wykonywać tylko lekkie zadania.

Trzymaj się też z dala od szczytu klimatycznego

Odwołała swoje plany uczestnictwa w szczycie klimatycznym ONZ w Glasgow w Szkocji, ale wysłała wiadomość wideo.

Ale urzędnicy powiedzieli wówczas, że „stanowczą intencją królowej” jest obecność na niedzielnych modlitwach w celu upamiętnienia narodowej pamięci. W czwartek Pałac Buckingham powiedział, że królowa planuje oglądać ceremonię pod pomnikiem wojennym w War Memorial w centrum Londynu z balkonu, tak jak kilka lat temu.

Królowa służyła w czasie II wojny światowej jako szofer i mechanik wojskowy i przywiązuje wielką wagę do Niedzieli Pamięci, oficjalnego święta upamiętniającego ofiary składane przez poległych żołnierzy. Służba Narodowa, która następuje po dniu zawieszenia broni 11 listopada, tradycyjnie charakteryzuje się noszeniem maków i dwiema minutami ciszy o 11 rano.

W niedzielę członkowie rodziny królewskiej i politycy poprowadzili ceremonię w Whitehall w Londynie, a setki wojskowych i weteranów ustawiły się w kolejce wokół pomnika. Po raz pierwszy wydarzenie wróciło do normy od początku pandemii.

Książę Karol pochyla głowę w kierunku pomnika podczas niedzielnego nabożeństwa żałobnego w Whitehall w centrum Londynu. (Toby Melville/AFP/Getty Images)

Po tym, jak zabrzmiały rogi Royal Navy ostatni post73-letni książę Karol złożył pierwszy wieniec w imieniu królowej, tak jak robił to w ostatnich latach. Za nim podążali członkowie rodziny królewskiej, a także premier Boris Johnson.

W czasie wolnym królowa nadal pracowała w domu, wykonując obowiązki biurowe. Większość czasu spędzała w zamku Windsor w zachodnim Londynie, a weekendową wizytę w Sandringham, posiadłości rodziny królewskiej we wschodniej Anglii.

Elżbieta, najdłużej panująca monarchini w Wielkiej Brytanii, ma w przyszłym roku świętować swój platynowy jubileusz – 70 lat zasiadania na tronie.

READ  Po znalezieniu ciała nadal trwają poszukiwania przyjaciela Gabi Pettito, Briana Laundry'ego

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top