Królowa Elżbieta odpoczywa, podczas gdy świat patrzy

Członkowie rodziny królewskiej i światowi przywódcy przybywają do Opactwa Westminsterskiego, gdy Wielka Brytania i świat kładą królową Elżbietę II na spoczynek na państwowym pogrzebie, ostatecznym pożegnaniu z monarchą, którego 70-letnie panowanie zostało uchwalone.

Transmisja na żywo z pogrzebu odbywa się teraz za pośrednictwem CBC, a ta sama usługa rozpoczyna się o 6 rano ET.

W mszy, która odbyła się w średniowiecznym gotyckim klasztorze, w którym Elżbieta wyszła za mąż w 1947 r. i została koronowana w 1953 r., weźmie udział 2000 osób, w tym premier Justin Trudeau, prezydent USA Joe Biden i prezydent Francji Emmanuel Macron. Ponadto około 200 członków brytyjskiej opinii publicznej, którzy zostali wcześniej uhonorowani podczas tegorocznego Jubileuszu Królowej, weźmie udział w ich wolontariacie.


Możesz oglądać transmisja na żywo Pogrzeb królowej teraz w CBC, CBC News, Klejnot CBCA CBCNews.pl Aplikacja Wiadomości CBC. W południe EST transmisja zostanie przeniesiona do Ottawy na narodową mszę żałobną.

CBC News Network ponownie wyemituje pogrzeb o 19:00 czasu wschodniego.

Transmisja na żywo z pogrzebu CBC Radio One rozpocznie się o 5:30 czasu wschodniego i będzie również dostępna w aplikacji CBC Listen.


Nabożeństwo poprowadzi anglikański wielebny David Howell, dziekan Westminster. Pod koniec nabożeństwa, około godziny 6:55 czasu wschodniego, w opactwie i w całej Wielkiej Brytanii zostaną zachowane dwie minuty ciszy. Niech Pan chroni króla Usługa zostanie zakończona.

Po godzinnym nabożeństwie w kościele anglikańskim w centrum Londynu odbędzie się kolejna procesja, aby przetransportować trumnę królowej do Windsoru, gdzie odbędą się nabożeństwa i specjalne nabożeństwa dla członków rodziny królewskiej.

Później zostanie pochowana w Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI w zamku Windsor wraz z mężem, księciem Filipem, rodzicami i prochami jej siostry, księżniczki Małgorzaty.

Nowy król „Over the Limit”

Pracowity dzień pogrzebów w Londynie i Windsor rozpoczął się wcześnie, kiedy drzwi 900-letniej Westminster Hall zostały zamknięte dla żałobników po tym, jak setki tysięcy oddały drogę do trumny królowej od 14 września. na zewnątrz, aby złożyć hołd u stóp pokrytej flagą trumny Elżbiety w poruszającym się strumieniu patriotycznego żalu.

READ  FBI aresztuje „podejrzanego seryjnego mordercę” odpowiedzialnego za śmierć w Missouri w stanie Kansas

Zamknięcie sali oznaczało koniec czterech pełnych dni trumien w kraju i początek pierwszego państwowego pogrzebu w Wielkiej Brytanii od czasu tego, który odbył się w 1965 roku dla Winstona Churchilla, pierwszego z 15 premierów za Elżbiety. Dwa dni przed śmiercią, 8 września w letnim kurorcie Balmoral, królowa mianowała swoją ostatnią kobietę-premierem Liz Truss.

Oglądaj | Królowa chciała, aby wierzchowcy byli częścią jej pogrzebu:

RCMP odegra kluczową rolę na pogrzebie królowej

Królowa Elżbieta lubiła RCMP i wyraźnie zażądała, aby członkowie Musical Tour RCMP zostali uwzględnieni w procesji pogrzebowej. Funkcjonariusze RCMP, którzy wezmą udział w rajdzie, wyjaśniają, jak się przygotowywali.

Poniedziałek został ogłoszony świętem państwowym na cześć Elżbiety, która zmarła 8 września 96 roku. Jej pogrzeb będzie transmitowany na żywo do ponad 200 krajów i terytoriów na całym świecie oraz pokazywany tłumom w parkach i miejscach publicznych w całej Wielkiej Brytanii

Oczekuje się, że aż milion ludzi będzie ustawiać się na ulicach Londynu wzdłuż trasy konduktu pogrzebowego.

Policjanci z całego kraju będą pełnili służbę w ramach największej jednodniowej operacji policyjnej w historii Londynu.

Dwóch Strażników przybywa do Opactwa Westminsterskiego podczas państwowego pogrzebu królowej Elżbiety w Londynie w poniedziałek. (Obrazy Getty’ego)

Wieczorem przed pogrzebem król Karol podziękował ludziom w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, mówiąc, że on i jego żona Camilla, Królowa Małżonka, byli „niezmiernie poruszeni” przez dużą liczbę osób, które pojawiły się, aby zapłacić. ich szacunek dla Królowej.

„Kiedy wszyscy przygotowujemy się do naszego ostatniego pożegnania, chciałem po prostu skorzystać z okazji, aby podziękować wszystkim niezliczonym ludziom, którzy udzielili wsparcia i pocieszenia mojej rodzinie i mnie w tym smutnym czasie” – powiedział.

W Kanadzie nabożeństwo żałobne odbędzie się w poniedziałek w katedrze Christ Church w Ottawie, począwszy od godziny 13:00 czasu wschodniego. Relacja na żywo ze stolicy Kanady rozpoczyna się w południe EST.

Źródła poinformowały CBC, że byli premierzy Brian Mulroney i Joe Clark wybrali udział w ceremonii w Ottawie. Były gubernator generalny Adrian Clarkson weźmie udział w ceremonii w Ottawie, zgodnie z rządowym komunikatem prasowym.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top