Królowa Elżbieta II uczestniczy w chrzcie dwójki swoich wnuków

Londyn (AFP) – Królowa Elżbieta II uczestniczyła w niedzielę w podwójnym chrzcie dla dwojga swoich wnuków.

95-letnia brytyjska monarchini, która za radą lekarzy odwołała kilka ostatnich publicznych wystąpień, była świadkiem chrztu Augustusa, syna księżniczki Eugenii i jej męża Jacka Brooksbanka, oraz Lucasa Philippe’a, syna Zary Tindall i męża Mike’a. Tindalla.

Na prywatne nabożeństwo w Royal Lodge w Windsor Great Park w zachodnim Londynie wzięli udział członkowie rodziny królewskiej i bliscy przyjaciele.

August urodził się w lutym, a Lucas w marcu. Obaj chłopcy są wnuczkami królowej.

Królowa ma 12 prawnucząt, z których najmłodszym jest dwumiesięczna Sienna Elizabeth, córka księżniczki Beatrice i jej męża Edoardo Mapelli Mozzi.

Obawy o zdrowie królowej pojawiły się w zeszłym miesiącu, kiedy po przyjęciu na badania lekarskie spędziła noc w londyńskim szpitalu. Pod koniec października urzędnicy pałacowi powiedzieli, że lekarze nakazali królowi odpoczywać przez dwa tygodnie i wykonywać tylko lekkie zadania.

Planowała wziąć udział w przyjęciu rocznicowym w niedzielę 14 listopada, ale wycofała się w ostatniej chwili po skręceniu kręgosłupa.

W środę wróciła do swoich obowiązków publicznych, odbywszy osobiste spotkanie w zamku Windsor z ustępującym dowódcą sił zbrojnych Wielkiej Brytanii.

Elżbieta jest najdłużej żyjącą i najdłużej panującą w Wielkiej Brytanii. W przyszłym roku ma obchodzić jubileusz platyny – 70 lat zasiadania na tronie.

READ  Adult Swim wydaje niesamowity teaser do adaptacji Uzumaki

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top