Kosmiczny Teleskop Hubble’a NASA ma usterkę, a obserwacje są zawieszone

Astronauci sfotografowali Hubble’a podczas misji wahadłowca kosmicznego w 2009 roku.

NASA

Teleskop Kosmiczny Hubble’a stoi przed nowym wyzwaniem technicznym, ostatnim z szeregu problemów, które w ostatnich latach oderwały stare obserwatorium od jego gry.

„Hubble Science Instruments weszło w poniedziałek w tryb bezpieczny po wystąpieniu problemów z synchronizacją z wewnętrzną komunikacją statku kosmicznego” NASA napisała na Twitterze. „Obserwacje naukowe są tymczasowo zawieszone, podczas gdy zespół bada problem. Instrumenty pozostają w dobrym stanie”.

Tryb awaryjny ma na celu utrzymanie stabilności teleskopu i pozostawienie go zasilanym przez panele słoneczne, podczas gdy jego zespół rozwiązuje wszelkie problemy techniczne, które go denerwują.

ten Na początku tego roku obserwatorium kosmiczne napotkało napięty problem techniczny Zostawiłem je w trybie awaryjnym na miesiąc, ponieważ NASA pracowała nad przekształceniem ich w urządzenia do tworzenia kopii zapasowych. Naprawa się powiodła i Hubble wraca do akcji, ale nie da się uciec od faktu, że teleskop ma ponad trzy dekady.

Hubble to wspólny projekt NASA i Europejskiej Agencji Kosmicznej. Pomimo luk, teleskop okazał się niezwykle odporny na powrót do służby. NASA ma nadzieję, że będzie działać przez lata nawet z najpotężniejszą następną generacją Wreszcie Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba rozpoczął lot w grudniu.

READ  Pożary w Kolumbii Brytyjskiej widziane z kosmosu - Vernon Morningstar

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top