Koronawirus: Manitoba rozwija się, kto może otrzymać dawkę przypominającą COVID-19

WINNIPEG –

Hrabstwo potwierdziło, że szczepienia przypominające szczepionką COVID-19 są zalecane dla pracowników pierwszej linii opieki zdrowotnej i Manitobanów, którzy mają dwie dawki szczepionki AstraZeneca.

W środę dr Joss Reimer, szef medyczny zespołu zadaniowego ds. wdrażania szczepionek w Manitobie, powiedział, że trzecie dawki są zalecane dla wszystkich pracowników służby zdrowia i wolontariuszy, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentami, mieszkańcami i klientami.

Powiedziała, że ​​dotyczy to wszystkich pracowników służby zdrowia First Nations, w tym tradycyjnych uzdrowicieli i strażników wiedzy.

„Dla wielu pracowników służby zdrowia minęło kilka miesięcy od ostatniej dawki szczepionki” – powiedział Reemer.

„Ponieważ mamy do czynienia z czwartą falą i wiemy, że każdy pracownik służby zdrowia ma kluczowe znaczenie dla świadczenia usług na rzecz Manitobanów, chcemy zapewnić to wzmocnienie, aby korzystać z każdego narzędzia w zestawie narzędzi do wspierania systemu opieki zdrowotnej”.

Reimer powiedział, że otrzymanie dawki przypominającej jest opcjonalne.

„Pracownicy opieki zdrowotnej, którzy nie otrzymują tej trzeciej dawki, są nadal uważani za w pełni zaszczepionych i nie jest to częścią wymagań dotyczących testów lub szczepień” – powiedziała.

Reimer powiedział, że hrabstwo zaleca również dawkę przypominającą osobom, które otrzymały tylko szczepionkę wektorową, w tym osobom, które otrzymały dwie dawki AstraZeneca lub jedną dawkę Johnson & Johnson.

“Na początku AstraZeneca zapewnia wysoki poziom ochrony, zwłaszcza jeśli te dwie dawki są bardziej rozłożone. Jednak z biegiem czasu badania pokazują, że poziom ochrony przed AstraZeneca wydaje się spadać szybciej niż szczepionki zawierające mRNA” – powiedział Rimmer.

Reimer powiedział, że mniej niż 7000 osób otrzymało szczepionki wirusowe – większość z nich pochodzi ze szczepionek AstraZeneca. Powiedziała, że ​​około 450 osób przedstawiło dowody szczepienia szczepionką Johnson & Johnson.

Powiedziała, że ​​te osoby mogą być szczepione bez recepty wszędzie, gdzie oferowane są szczepionki przeciw COVID-19. Powiedziała, że ​​szczepionka przypominająca powinna być szczepionką mRNA i powinna być podana co najmniej sześć miesięcy po ostatniej dawce.

READ  Kanada twierdzi, że mogą być potrzebne zastrzyki przypominające dla COVID19, ściśle monitorując zmienne

Wyjątkiem od sześciomiesięcznego oczekiwania, powiedział Reimer, są osoby, które spełniają inne kryteria dla trzeciej dawki, takie jak słaba odporność.

Plany rozszerzonego wdrożenia trzeciej dawki szczepionki COVID-19 zostały przedstawione w notatce rządu regionalnego, którą we wtorek otrzymało CTV News.

Reimer powiedział, że więcej informacji na temat trzeciej dawki będzie dostępnych w nadchodzących tygodniach przez dostawców usług.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top