Koronawirus: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie we wtorek

Ostatni:

Brytyjski minister zdrowia Sajid Javid powiedział we wtorek, że jest bardzo prawdopodobne, że Wielka Brytania będzie wymagać pracowników służby zdrowia i opieki społecznej w Anglii, aby otrzymać szczepienie na koronawirusa.

Javid powiedział, że rząd rozpoczął konsultacje na temat ochrony wrażliwych pacjentów, czyniąc szczepienia przeciw COVID-19 i grypą wymogiem rozmieszczenia pracowników służby zdrowia i szerszego personelu opieki społecznej w Anglii.

„Myślę, że jest bardzo prawdopodobne, że personel pierwszej linii w NHS i ci, którzy pracują w szerszych środowiskach opieki społecznej, zostaną zaszczepieni, aby chronić ludzi wokół nich” – powiedział Javid Parlamentowi.

Javid przemawiał, gdy rząd we wtorek ujawnił swój plan radzenia sobie z COVID-19 w sezonie jesienno-zimowym.

„Dane nadal pokazują, że związek między przypadkami, hospitalizacjami i zgonami znacznie osłabł od początku epidemii” – powiedział rząd w swoim planie.

Rządowy plan jesienno-zimowy – mający na celu uniknięcie surowych zamknięć – obejmuje kontynuowanie szczepień, a także program testowania, śledzenia i izolacji.

Javid powiedział również parlamentowi, że rząd ma zapasowy plan radzenia sobie z wirusem, jeśli usługi zdrowotne znajdą się pod niezrównoważoną presją. Zgodnie z dokumentem Zarys planu jesienno-zimowegoPlan B będzie obejmował:

  • Poinformuj opinię publiczną „wyraźnie i pilnie”, że ryzyko wzrosło i że potrzebna jest dodatkowa ostrożność.
  • W niektórych miejscach podaj „Obowiązkowy certyfikat statusu COVID dotyczący wyłącznie szczepionek”.
  • W niektórych ustawieniach wymagane są maski na twarz.

Wielka Brytania oficjalnie odnotowała 134 000 zgonów COVID-19 i ponad siedem milionów przypadków. Do tej pory 44 miliony ludzi otrzymało dwie dawki szczepionki, 81 procent osób powyżej 16 roku życia, a rząd powiedział w poniedziałek, że osoby w wieku od 12 do 15 lat również otrzymają dawki.

READ  rdzenni mieszkańcy Brazylii pozywają Bolsonaro do Międzynarodowego Trybunału Karnego za „ludobójstwo” | wiadomości o prawach człowieka

Wielka Brytania rozpocznie również zakrojony na szeroką skalę program wzmocnienia szczepionki przeciw COVID-19 dla osób starszych i bardziej podatnych na zagrożenia wkrótce, gdy rząd premiera Borisa Johnsona liczy na szczepionki, a nie na więcej blokad, aby przetrwać „wyboistą” zimę.

Johnson ma nadzieję, że wzmocniony program, który jest wdrażany z zachowaniem ostrożności bez rozstrzygających dowodów na jego potencjalny wpływ, oznacza, że ​​szpitale będą w stanie wziąć na siebie ciężar wszystkich zimowych infekcji bez potrzeby kolejnego zamknięcia.

„Nie minie pandemia. Wiemy, że ta zima może być czasami wyboista… lepiej być opiekuńczym, być przygotowanym i planować na najgorsze” – powiedział dziennikarzom zastępca dyrektora medycznego Anglii Jonathan Van-Tam.

Światowa Organizacja Zdrowia zwróciła się do bogatych krajów: Wzmacniacz opóźnionego strzału Dopóki każdy kraj nie zaszczepi co najmniej 40 procent swojej populacji. Agencja powiedziała, że ​​COVID-19 będzie nadal zagrażał ludziom na całym świecie, dopóki wszystkie kraje nie zaszczepią wystarczającej liczby osób, aby uniknąć potencjalnie niebezpiecznych nowych wariantów.

Oglądaj | Javid o brytyjskim programie szczepień, w tym poglądy rządu na dawki przypominające:

Wielka Brytania przedstawia zimowy plan obrony przed COVID-19

Brytyjski minister zdrowia Sajid Javid powiedział, że dawki przypominające COVID-19 dla zagrożonych Brytyjczyków i dzieci w wieku 12-15 lat są częścią planu rządu brytyjskiego, który ma chronić ludzi w miesiącach zimowych. (Matt Dunham/Associated Press Photo) 1:40

— Z Reuters, Associated Press i CBC News, ostatnia aktualizacja o 11:25 czasu wschodniego


Co się dzieje w całej Kanadzie

Oglądaj | Zamknięcia szkół i zasięg wśród odpowiedzi na epidemię koronawirusa w szkołach:

Zamknięcia szkół, ukrywanie się wśród reakcji na epidemię koronawirusa w szkołach

Szkoły w całym kraju starają się spowolnić epidemię COVID-19, Quebec przeprowadza szybkie testy, New Brunswick przywraca maski, a PEI i Yellowknife zamykają niektóre szkoły. 2:04

READ  Aktualizacje na żywo COVID-19: Quebec ma ogłosić loterię szczepionek COVID-19

Co się dzieje na całym świecie

Na początku tego miesiąca pracownicy pracują w rosyjskiej fabryce szczepionek Sputnik COVID-19 w Hankook Korus Pharm w Chuncheon w Korei Południowej. (Hyo Ran/Reuters)

Według narzędzia do śledzenia koronawirusa Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa we wtorek po południu na całym świecie zgłoszono ponad 225,5 miliona przypadków COVID-19. Zgłoszona globalna liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła ponad 4,6 miliona.

w Europa, Kreml poinformował we wtorek, że rosyjski prezydent Władimir Putin izoluje się po tym, jak członkowie jego świty zachorowali na COVID-19 i dlatego nie pojedzie w tym tygodniu do Tadżykistanu na zaplanowane spotkania bezpieczeństwa regionalnego. 68-latek podjął szereg środków ostrożności podczas pandemii i przyjął dwie dawki Sputnika V
Covid19 szczepionka.

w Azja i Pacyfik Władze zdrowia poinformowały, że liczba nowych lokalnych infekcji COVID-19 wzrosła ponad dwukrotnie w południowo-wschodniej prowincji Fujian, co skłoniło urzędników do podjęcia szybkich środków, w tym ograniczeń w podróżowaniu, w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa.

Stolica Australii, Canberra, pozostanie zamknięta przez drugi miesiąc po tym, jak lokalny samorząd zgłosił 22 nowe przypadki koronawirusa. Liczba przypadków w Sydney wzrosła we wtorek w najwolniejszym tempie od prawie dwóch tygodni, ale urzędnicy powiedzieli, że muszą zobaczyć stały spadek liczby przypadków dziennych, zanim zdecydują, czy krzywa infekcji wygładziła się po 12 tygodniach blokady.

Mniej niż 3,5 procent osób w Afryka Są szczepione przeciwko COVID-19, powiedział we wtorek John Nkengasong, dyrektor Afrykańskich Centrów Kontroli Chorób, znacznie poniżej swojego oficjalnego celu 60 procent.

Szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział w tym samym briefingu, że kontynent „został pozostawiony w tyle przez resztę świata” i że pozwoliłoby to na dalsze rozprzestrzenianie się koronawirusa.

w Bliski WschódZjednoczone Emiraty Arabskie we wtorek zgłosiły 617 nowych przypadków COVID-19 i dwa dodatkowe zgony.

w AmerykiW Stanach Zjednoczonych zgony i przypadki COVID-19 powróciły do ​​stanu, w jakim były w zimie, wymazując miesiące postępów i prawdopodobnie wzmacniając argument prezydenta Joe Bidena za zamiatanie nowych wymagań dotyczących szczepień. Większość przypadków – spowodowanych wariantem delta w połączeniu z opornością niektórych Amerykanów na szczepienia – koncentruje się głównie na południu.

– Z Associated Press, Reuters i CBC News, ostatnia aktualizacja o 13:30 czasu wschodniego


Masz pytania dotyczące tej historii? W komentarzach odpowiadamy na jak najwięcej.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top