8 maja, 2021

taniec.org.pl

Informacje o Polsce. Wybierz tematy,

Korona wirus. VPRICH: Rezolucja w sprawie obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19

  • – Patrząc na statystyki, jeśli nie podejmiemy nadzwyczajnych wysiłków, by zmobilizować się na szczepionkę, to do końca tego roku liczba Polaków umierających w wyniku tej choroby sięgnie 100 tys. – wezwał przewodniczącego
  • Szełemej zwrócił uwagę, że szczepionka jest obecnie jedynym skutecznym lekiem chroniącym przed śmiercią z powodu Govt i przed ostrym przebiegiem choroby
  • Nie chodzi mu o nakładanie grzywien, chodzi o nakładanie grzywien, ale o „stworzenie przestrzeni do dyskusji, na przykład, czy mój pracodawca będzie mnie traktował jak osobę zaszczepioną i nie będzie mnie w żaden sposób izolować”.
  • Więcej informacji można znaleźć na stronie głównej Onet.pl.

Roman Sesamez, burmistrz i lekarz Wrzburga, zwrócił się do rady miasta, próbując wprowadzić obowiązkowe szczepienia dla dorosłych i osób pracujących we Wrzburgu. W czwartek za uchwałą głosowało 22 radnych, przy trzech przeciw.

Podczas czwartkowej sesji Prezydent W W rzbach wyjaśnił, że inicjatywa opiera się na serii konsultacji z różnymi środowiskami i skupieniu się na programie szczepień w Polsce.

Przypomniał też, że Webrech wprowadził punkt masowych szczepień bardziej niż jakiekolwiek inne miasto w Polsce. Szełemej powiedział, że do tej pory w Wabrich zaszczepiono około 100 000 osób. Ludzie. Zwrócił jednak uwagę, że tylko 35-40 proc. Ta liczba jest dla mieszkańców miast.

– Wiemy, że dostępność szczepionki COVID-19 jest prawie pełna za kilkanaście lub więcej dni. Rząd i władze lokalne, wszyscy musimy zadać sobie pytanie, co należy zrobić, aby użyć tych szczepionek. Jak wszyscy lekarze w Polsce, doskonale widzę, jaką straszną chorobą jest COVID-19 i ilu Polaków i mieszkańców Wafrich z jej powodu zmarło. Niestety, patrząc na statystyki, liczba Polaków umierających z powodu tej choroby osiągnie do końca tego roku 100 000, chyba że podejmiemy niezwykły wysiłek, by zmobilizować się do szczepienia. – podkreślił prezydent, już dziś z powodu COVID-19 zmarło 60 tysięcy osób. Polacy.

READ  Krnick wygra bramką w ostatnich sekundach. Szóste zwycięstwo Warda Big Nona

Reszta tekstu znajduje się pod filmem.

Szełemej zwrócił uwagę, że szczepionka jest obecnie jedynym skutecznym lekiem chroniącym przed śmiercią z powodu Govt i przed ostrym przebiegiem choroby. – Wszystkie przetestowane i zatwierdzone szczepionki są bezpieczne i chronią przed śmiercią. Twierdził, że przy braku skutecznego leku trudno byłoby uniknąć refleksji, że wszyscy powinniśmy zostać zaszczepieni.

Prezydent zwrócił też uwagę, że pomimo kampanii edukacyjnych rządu i poszczególnych samorządów mniej niż 50% badanych deklaruje gotowość szczepień. Polacy. – Oznacza to, że jeśli ten trend się utrzyma, to jesienią nieuchronnie czeka nas kolejna, czwarta fala, zamykając tym samym gospodarkę, restauracje, sklepy, kina, szkoły i przedszkola – zaznaczył.

– Dzięki tej uchwale chcemy stworzyć więcej mieszkańców Włrzburga i uważamy, że warto szczepić Polaków, aby zachować zdrowie, nie powinno zagrażać ich bliskim – przekonywał Szełemej. Powiedział, że nie chodzi o grzywny, to znaczy grzywny.

– Chodzi o stworzenie przestrzeni do dyskusji, np. O tym, czy mój szef potraktuje mnie jak osobę zaszczepioną, czy też nie będzie mnie w żaden sposób izolować – powiedział.

Szełemej powiedział też, że miasto pracuje obecnie nad przepisami, które umożliwią osobom, które zostały już zaszczepione, skorzystanie z ulgi w miejskich instytucjach. Uchwała Rady Miejskiej Wrzburga musi teraz zostać zatwierdzona przez służby Dolnośląskiego Wyoto.

W czwartek radni miejscy zwrócili się do ministra zdrowia o wpisanie COVID-19 na listę szczepionych chorób zakaźnych. – Wiele chorób z tej listy jest nieznanych większości Polaków, ponieważ szczepionki prawie pozwoliły im pozbyć się chorób, takich jak błonica, polio czy krztusiec. Wszystkie dane z ośrodków medycznych na całym świecie, w tym z Polski, wskazują, że COVID-19 nie jest przypadkową chorobą, która zostanie z nami na stałe. Szełemej przekonywał więc, że można zadać sobie pytanie, dlaczego ta choroba nie znajduje się jeszcze na tej liście.

READ  கசடு. Wagniers - Falupas: Straszne cierpienia mieszkańców Częstochowy. To uczucie unosiło się w powietrzu!

20 radnych opowiedziało się za odwołaniem, 3 było przeciw, a 2 nie głosowało.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do Newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści.

(pmd)