Kontrakty terminowe w USA niestabilne w związku z ostrożnością wobec Covid, Fed: Zamykanie rynków

(Bloomberg) — Kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy giełdowe wahały się między zyskami a stratami, podczas gdy dolar utknął w dwudniowym zwyżce, ponieważ inwestorzy oceniali perspektywy ożywienia gospodarczego i czekali na ostatnie minuty Fed, aby ocenić kierunek polityki pieniężnej.

Kontrakty na indeks S&P 500 spadły o mniej niż 0,1%, natomiast wzrosły kontrakty terminowe na indeks Nasdaq 100. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o jeden punkt bazowy. Ropa odbiła się po czterodniowej recesji, amerykański raport przemysłowy wskazał na spadek krajowych zapasów ropy naftowej. Viacom CBS działa na rynku przedrynkowym.

Na rynkach panowało poczucie ostrożności, ponieważ większość aktywów zgłaszała niewielkie ruchy w obliczu trwającego rozprzestrzeniania się wariantu wirusa delta, możliwych cięć wsparcia stymulacyjnego i rosnącej inflacji. Chociaż protokół ze środowego posiedzenia Rezerwy Federalnej może dać pewne wskazówki na temat harmonogramu ograniczania stymulacji, kolejny katalizator dla rynków może nie nastąpić przed konferencją banków centralnych w dniach 26-28 sierpnia w Jackson Hole w stanie Wyoming.

„Rynek pozostaje ostrożny” – napisali stratedzy z Mizuho International Plc, w tym Peter Chatwell w notatce. O ile protokół Fed nie ujawni „coś istotnie różniącego się od ostatnich doniesień źródłowych, rynek prawdopodobnie nie zareaguje znacząco i niestabilny handel może trwać dalej”.

Na wtorkowym posiedzeniu rady miejskiej przewodniczący Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, zauważył, że pandemia „wciąż rzuca cień na aktywność gospodarczą”, ale nie omówił perspektyw polityki pieniężnej ani szczegółów wzrostu i zagrożeń związanych ze zmienną delta.

Po tym, jak akcje azjatyckie zamknęły się w górę, akcje europejskie niewiele się zmieniły, ponieważ ryzyko Covid nadal mocno obciążało globalne perspektywy gospodarcze. Funt brytyjski wzrósł o 0,1% w stosunku do dolara po tym, jak dane pokazały, że inflacja w Wielkiej Brytanii spadła w lipcu do celu Banku Anglii na poziomie 2%.

READ  Raport NB COVID-19: 2 nowe przypadki związane z podróżami, prawie 57% kwalifikującej się populacji przyjmuje podwójną dawkę

Viacom CBS zwiększyło 2,4% w obrotach przedrynkowych w Nowym Jorku po tym, jak Wells Fargo Securities przeciążył akcje z równej wagi, powołując się na sukces firmy medialnej w usługach przesyłania strumieniowego wideo.

Cena ropy West Texas Intermediate wzrosła powyżej 67 dolarów za baryłkę. Raport Amerykańskiego Instytutu Naftowego na temat niskich zapasów w zeszłym tygodniu przyćmił obawy o wpływ pandemii na popyt.

Bitcoin wzrósł po dwóch dniach strat i kosztował około 45 200 USD za sztukę.

Rozpoczęcie notowań giełdowych na głównej giełdzie RPA w środę zostało opóźnione po tym, jak giełda nie była w stanie w pełni przetworzyć transakcji benchmarkowych z poprzedniej sesji.

Oto kilka wydarzeń, które trzeba obejrzeć w tym tygodniu:

Protokół z posiedzenia FOMC w środę opublikował decyzję w sprawie stóp procentowych Banku Indonezji oraz briefing gubernatora Perry’ego Warjio w czwartek.

Aby uzyskać więcej analiz rynkowych, przeczytaj nasz blog MLIV.

Niektóre z głównych ruchów na rynkach:

Sklepy

Kontrakty terminowe na S&P 500 niewiele się zmieniły od godziny 7:09 czasu nowojorskiego, kontrakty Nasdaq 100 wzrosły o 0,2%, kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average spadły o 0,1%, Stoxx Europe 600 niewiele się zmienił, a Stoxx Europe 600 pozostał bez zmian. Indeks MSCI World bardzo się zmienia

monety

Bloomberg Spot Dollar Index niewiele się zmienił, euro niewiele się zmieniło do 1,1711 USD, funt brytyjski wzrósł o 0,1% do 1,3755 USD, a japoński jen spadł o 0,2% do 109,79 USD

więzy

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 1 punkt bazowy do 1,28% Rentowność 10-letnich niemieckich obligacji spadła o 1 punkt bazowy do -0,48% Rentowność 10-letnich obligacji brytyjskich nieznacznie się zmieniła na poziomie 0,56%

dobra

Ropa naftowa West Texas Intermediate wzrosła o 1,1% do 67,31 USD za baryłkę, kontrakty terminowe na złoto niewiele się zmieniły

READ  Holandia zgłasza 15 nowych przypadków COVID-19 z pojawieniem się klastrów w rejonie Labrador-Grenfell

Więcej takich historii jest dostępnych na bloomberg.com

Zapisz się teraz Aby wyprzedzić konkurencję dzięki najbardziej wiarygodnemu źródłu informacji biznesowych.

© 2021 Bloomberg LP

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top