Kontrakty terminowe na akcje są płaskie, ponieważ inwestorzy rozważają kolejny ruch w polityce Fed

Traderzy na parkiecie nowojorskiej giełdy, 12 października 2022 r.

źródło: NYSE

Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły w niedzielę wieczorem, ponieważ inwestorzy rozważali możliwe spowolnienie lub wstrzymanie podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną i oczekiwali tygodnia pełnego zysków.

Kontrakty futures powiązane z Dow Jones Industrial Average spadły o 27 punktów, czyli 0,08. Kontrakty terminowe na S&P 500 prawie się nie zmieniły, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 pozostały blisko płaskiej linii.

W piątek główne średnie wzrosły do ​​końca tygodnia po krótkiej utracie impetu ze styczniowego rajdu. NASDAQ odnotował niewielkie wzrosty w ciągu tygodnia. Jednak zarówno Dow, jak i S&P spadają od tygodni. Wszystkie główne średnie pozostają zielone przez miesiąc. Nasdaq prowadzi pozostałe z zyskiem 6,44% od początku roku.

„Rynki są coraz bardziej podekscytowane faktem, że okres wysokiej inflacji jest już za nami i że okres zacieśniania polityki monetarnej dobiega końca” – powiedział Brian Levitt, strateg ds. rynków globalnych w Invesco. „Podczas gdy gospodarka prawdopodobnie nadal będzie musiała stawić czoła wyzwaniom do połowy roku, rynek oczekuje na to, co prawdopodobnie stanie się trwałym ożywieniem”.

Inwestorzy rozważają możliwość, że Rezerwa Federalna przygotowuje się do spowolnienia tempa wzrostu w walce z inflacją po danych ekonomicznych pokazanych w zeszłym tygodniu Niskie ceny hurtowe i detaliczne. Pochłaniają również komentarze wygłoszone w piątek przez prezesa Rezerwy Federalnej Christophera Wallera, który powiedział, że będzie opowiadał się za podwyżką stóp o ćwierć punktu procentowego na następnym posiedzeniu.

rynki Jest wyceniony na Według 99,7% szans na wzrost o 25 punktów bazowych Dane grupy CMEco sprowadza oprocentowanie do docelowego przedziału 4,5% -4,75%.

W kalendarzu nie ma przemówień przedstawicieli Fed, ponieważ bank centralny spotka się w następnym tygodniu, 31 stycznia i 1 lutego. Jednak inwestorzy będą obserwować kolejną porcję danych ekonomicznych, w tym preferowaną przez Fed miarę inflacji i dane osobowe. Indeks cen wydatków konsumpcyjnych, który zostanie opublikowany w piątek.

READ  BC Ferries podniesie opłatę 1 listopada

Tymczasem raporty o zarobkach Może utrzymać rynek na krawędziOkoło 40% Dow ma opublikować swoje najnowsze wyniki finansowe i przekazać inwestorom więcej informacji o tym, jak firmy radzą sobie z inflacją i stopami procentowymi. Microsoft, IBM, Tesla, Visa i Mastercard to tylko niektóre z wielkich nazwisk na pokładzie.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top