Kontrakty terminowe na akcje pozostają niezmienione po debiucie Dow, a S&P 500 jest na najwyższym poziomie

Akcje amerykańskie były mieszane we wtorek, ponieważ inwestorzy… Skarbnica najnowszych danych ekonomicznych, w tym nowy odczyt ISM Manufacturing Index i najnowsze oferty pracy dla Departamentu Pracy.

Jeśli chodzi o zatrudnienie, najnowsze publikacje wskazują, że popyt na pracowników był w listopadzie historycznie wysoki, co wskazuje na utrzymujące się niedobory siły roboczej, które nadwerężyły pracodawców poszukujących pracowników. Tymczasem komunikat ISM pokazał, że produkcja spowolniła w grudniu przy pewnym zastoju popytu na surowce, ale ograniczenia podaży zaczynają się zmniejszać.

Dow Jones Industrial Average przedłużył zwyżkę, podczas gdy S&P 500 spadł po tym, jak oba indeksy osiągnęły rekordowe poziomy w poniedziałkowej sesji. Nasdaq stracił w dzisiejszym handlu 1,8%, czyli 280 punktów.

„Kiedy teraz myślę o rynku i gospodarce, myślę o rozmachu” — powiedział analityk rynku Baird Michael Antonelli. Yahoo Finance Live powiedział.

„Pęd jest jednym z najtrwalszych czynników, jeśli chodzi o rynek akcji” – powiedział. „Jeśli spojrzysz na rekordowe szczyty z ostatniego roku, w rzeczywistości było ich więcej niż w latach 70. i 2000 razem wziętych, te dwie dekady – teraz mamy dla nas znacznie więcej”.

Poniedziałkowe wyniki indeksu S&P 500 pokazały, że indeks był już wspierany własnym tempem, osiągając miejsce, w którym zakończył się w 2021 r., kończąc sztandarowy rok z 70 rekordami zamknięcia i trzecim dwucyfrowym rocznym wzrostem o 27%.

Nasdaq jest również uruchamiany, aby rozpocząć handel w 2022 roku, głównie w czasie historycznych dni Apple (AAPL) i Tesli (TSLA), niektóre z najbardziej prawdopodobnych akcji. Jabłko (AAPL) wzrósł w poniedziałek o 3%, przekraczając A 3 biliony dolarów kapitalizacji rynkowej, co czyni ją pierwszą firmą, która osiągnęła ten kamień milowy. Większość akcji została rozliczona w codziennym obrocie we wtorek po 182,12 USD za sztukę

Tymczasem Tesla (TSLANowy rok zaczął się od Dzienny wzrost o 13% w poniedziałek po tym, jak sprzedaż samochodów w czwartym kwartale przebiła szacunki. Analityk Wedbush i Tesla Bull, Dan Ives Uważa, że ​​to dopiero początek dla producenta samochodów elektrycznych, która ma osiągnąć kapitalizację rynkową w wysokości 2 bilionów dolarów w ciągu około 18 miesięcy. Akcje spadły we wtorek o 2,74% do 1 166,62 USD na akcję.

ten „Efekt stycznia„Wydaje się, że do tej pory trwa. Wall Street Przedstawia tę teorię w perspektywie sezonowego wzrostu akcji w USA W pierwszym miesiącu roku jest to spowodowane wzrostem zakupów po spadku cen, który miał miejsce w grudniu, kiedy inwestorzy sprzedają poślizgnięte pozycje w celu zebrania strat kapitałowych w podatkach roku kalendarzowego. Niektórzy uważają również, że anomalia wynika z tego, że traderzy wykorzystują premie pieniężne pod koniec roku na zakup akcji w kolejnym miesiącu.

READ  Tonal zaoferuje lekcje na żywo w stylu peletonu od października

Wykonani stratedzy Ponad 5000 połączeń do celów S&P 500 do końca roku. Przy spodziewanych wzrostach zysków, rosnących wycenach akcji i silnej serii IPO w przygotowaniu, wielu uważa, że ​​akcje wzrosną – a niektórzy sądzą, że nie tak bardzo.

między nimi, Insigneo Financial Group Ahmed Ryzyko Powiedział, że w 2022 r. prawdopodobnie nastąpi wewnętrzna rotacja, ponieważ akcje, które radziły sobie dobrze w ubiegłym roku, prawdopodobnie będą osiągać gorsze wyniki i sciągną rynek nieco w dół, podczas gdy zdecydowana większość akcji wzrośnie. Riesgo oczekuje średnio- lub jednocyfrowych zwrotów za [S&P 500] Następny rok.”

Frances Gannon, CIO Royce Investments, podzielała podobne odczucia z Yahoo Finance Live.

„W tym roku na rynku zobaczysz więcej cichych zwrotów” – powiedział. „Ale myślę, że małe firmy mają tutaj przewagę nad swoimi dużymi braćmi tylko dlatego, że zobaczysz silny wzrost zysków”.

11:20 ET: Apple zmienia kolor na czerwony po osiągnięciu 3 bilionów dolarów

Akcje Apple (AAPL) spadła o ponad 1% w trakcie handlu w południe po tym, jak producent iPhone’a w poniedziałkowej sesji wzrósł w kierunku a 3 biliony dolarów kapitalizacji rynkowej.

Cofnięcie przyczyniło się do strat na Nasdaq, gdy indeks obniżył poniedziałkowe zyski do 1,8%, w dół o 280 punktów.

11:07 ET: Toyota porzuciła GM, aby stać się numerem jeden wśród producentów samochodów

Japoński producent samochodów Toyota Motor Corp.T(General Motors Corporation)GM) w sprzedaży w USA w zeszłym roku, Obalenie firmy motoryzacyjnej z Detroit Po raz pierwszy od prawie wieku jako krajowy lider sprzedaży samochodów.

Obie firmy poinformowały we wtorek, że Toyota sprzedała w 2021 r. w Stanach Zjednoczonych 2,332 mln pojazdów, przewyższając 2,218 mln pojazdów General Motors. Sprzedaż GM w USA spadła o 13% w 2021 r., podczas gdy sprzedaż Toyoty wzrosła o 10%. W 2020 roku całkowita sprzedaż GM w USA wyniosła 2,55 miliona, w porównaniu do 2,11 miliona Toyoty i 2,04 miliona Forda.

READ  Miasto Ottawa rozszerza listę oczekujących na szczepienia w ostatniej chwili w przychodniach społecznych, aby objąć całą populację

Akcje General Motors wzrosły o ponad 5% w handlu porannym, do 64,25 USD za sztukę. Toyota wzrosła mniej więcej o tę samą kwotę, notując 4,92% wyższy i wyniósł 195,45 USD.

10:21 ET: Produkcja spada przy niższym popycie na towary

Instytut Zarządzania Dostawami (ISM) Wspomniał o swoim najnowszym wskaźniku aktywności krajowych fabryk W ubiegłym miesiącu spadł on do 58,7, co wskazuje na mniejszy popyt na surowce.

Według Bloomberg Data odczyt grudniowy był poniżej konsensusu 60,2 i 61,1 z poprzedniego miesiąca. Odczyty powyżej 50 wskazują na rozwój produkcji

Tymczasem dane pokazują, że ograniczenia w łańcuchu dostaw zaczynają się zmniejszać. Miara dostaw do dostawców z badania ISM spadła do 64,9 z 72,2 w listopadzie, przy czym ponad 50% wskazuje na wolniejsze dostawy do fabryk.

10:05 ET: J.Sloty OB trzymają się blisko rekordu

popyt na pracowników utrzymał się na historycznie wysokim poziomie w listopadzie, odnotowując utrzymujący się niedobór siły roboczej, który wyczerpał pracodawców.

Departament Pracy poinformował o 10,562 milionach miejsc pracy w listopadzie w nowym czytaniu we wtorek w podsumowaniu obrotów w zatrudnieniu (JOLTS). Liczba ta była niższa niż październikowa edycja 11 033, na podstawie pierwszych szacunków rządu w tym miesiącu. Według danych Bloomberg, ekonomiści jednogłośnie oszacowali 11,079 mln w listopadzie.

Dane nie ujawniły jeszcze w znaczący sposób wpływu zwiększonej liczby przypadków COVID na zatrudnienie w ostatniej fali wirusa. Niektórzy ekonomiści sugerowali, że niedobór siły roboczej może w najbliższym czasie pogłębić niedawny wiec.

„Patrząc w przyszłość, zmieniająca się fala firmy Omicron prawdopodobnie doprowadzi do krótkoterminowej słabości na rynku pracy” – napisał Sam Pollard, główny ekonomista Wells Fargo w notatce opublikowanej na początku tego tygodnia. „Wierzymy jednak, że będzie to tymczasowe, a tempo zatrudniania powróci wiosną”.

9:54 ET: Ford wchodzi do produkcji elektrycznych ciężarówek

Ford Motor Company () Firma poinformowała we wtorek, że ponad 150 000 popularnego elektrycznego pickupa F-150 Lightning dotrzyma kroku rosnącemu popytowi, zanim wiosną dotrze do amerykańskich dealerów.

Model zdobył już prawie 200 000 rezerwacji, znacznie przekraczając początkową zdolność produkcyjną producenta wynoszącą 70 000-80 000 pojazdów.

Ogłoszenie Forda pojawia się, gdy wyścig o elektryczne ciężarówki nabiera tempa z konkurencyjnym General Motors.), zaprezentuje w środę elektryczny pickup Chevrolet Silverado, który trafi do sprzedaży na początku 2023 roku.

READ  Dlatego hot dogi i bułki nie występują w równych ilościach

Akcje Forda wzrosły o 6,64% na otwarciu do 23,22 USD za sztukę. Rywal GM wzrósł o 2,56% do 63,73 USD za akcję.

9:30 ET: Rynki ruszają do przodu na drugi dzień z rzędu wzrostów

Oto, co wydarzyło się na rynkach na początku dzisiejszej sesji handlowej:

7:33 AM ET: Kontrakty terminowe na akcje wskazują na ciągłe wzrosty

Oto jak zachowują się kontrakty na główne indeksy przed otwarciem rynku:

  • Standard & Poor’s 500 przyszłość (ES = F.): +17,00 pkt (+0,36%) do 4803,00

  • Kontrakty terminowe Dow Jones (YM = F.): +120,00 punktów (+0,33%) do 36 575,00

  • Kontrakty terminowe Nasdaq (NQ = F.): +52,50 pkt (+0,32%) do 16,538.00

  • surowy (CL = F.): +0,11 dolara (+0,14%) do 76,19 dolara za baryłkę

  • złoto (GC = F.): +1,10 (+0,06%) do 1,801,20 USD za uncję

  • Skarb Państwa na 10 lat (^ degeneracja): 1,628 punktów bazowych do produkcji 0,00%

18:02 ET Poniedziałek: Kontrakty terminowe na akcje otwierają się cicho po sesji rekordowej

Oto główne ruchy na rynkach w miarę zbliżania się sesji wieczornej:

  • Standard & Poor’s 500 przyszłość (ES = F.): -0,50 punktu (-0,01%) do 4785,50 punktu

  • Kontrakty terminowe Dow Jones (YM = F.): -29,00 pkt (-0,08%), do 36426.00

  • Kontrakty terminowe Nasdaq (NQ = F.): +16,25 pkt (+0,10%) do 16 501,75

Alexandra Semenova jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze Umieść tweeta

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Śledź Yahoo Finance na Świergoti Instagrami youtubei Portal społecznościowy Facebooki Flipboard, I LinkedIn

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top