Koniec łatwych pieniędzy: brutalny japoński bank zajmujący się drukowaniem pieniędzy przestaje drukować pieniądze, obniża rządowe papiery wartościowe poniżej poziomu z lipca 2020 r.

Na lodzie znajdują się również bardzo nagłośnione, ale bardzo małe akcje znajdujące się w obrocie publicznym.

za pomocą Wilk Richter do Wilcza ulica.

Bank Japonii – który angażuje się w luzowanie ilościowe dłużej niż jakikolwiek inny bank centralny i wskoczył do brutalnego łagodzenia ilościowego, gdy jego nowy krajowy dług gospodarczy wobec Abenomiki wszedł w życie na początku 2013 r. – zaczął ograniczać łagodzenie ilościowe pod koniec 2020 r., a łagodzenie ilościowe zakończyło się całkowicie w maju 2021. Od lutego 2021 r. Bank Japonii już upuszczać Jej udziały w japońskich rządowych papierach wartościowych, głównym motorze luzowania ilościowego i największej kategorii w jego bilansie (72% aktywów ogółem), wzrosły o 3,5%.

Według bilansu na koniec grudnia, który został opublikowany dzisiaj, Bank Japonii zmniejszył swoje zasoby japońskich rządowych papierów wartościowych do 521,1 bln jenów (4,5 bln USD), czyli mniej niż w lipcu 2020 r. Wskazując na koniec luzowania ilościowego Wraz z opublikowaniem sierpniowego bilansu, kiedy stało się jasne, co się dzieje:

Zmienność tych udziałów związana jest z dużą emisją obligacji długoterminowych w bilansie Banku Japonii. Gdy emisja zapada, Bank Japonii odzyskuje swoje pieniądze, ale nie kupuje zamienników dopiero miesiąc lub dwa później.

Na koniec grudnia te rządowe papiery wartościowe składały się z 507,8 bln jenów japońskich obligacji rządowych (JGB) i 13,3 bln jenów z krótkoterminowych japońskich bonów skarbowych. Spadek zasobów rządowych papierów wartościowych Banku Japonii od lutego skoncentrował się na tych bonach skarbowych.

Akcyjne ETF-y, japońskie REIT-y, papiery korporacyjne i obligacje korporacyjne.

W amerykańskich mediach finansowych bank centralny Japonii w zakresie luzowania ilościowego najbardziej cieszył się z zakupów japońskich akcji ETF-ów. Ostatecznie jednak zakupy, które zakończyły się w 2020 r., były znikome: tylko 36,7 biliona jenów, około 5% całkowitych aktywów Banku Japonii.

READ  Ambitne nosorożce mają nadzieję na poprawę analizy DNA

Bank Japonii ocenia swoje kapitałowe fundusze ETF według ich aktualnej wartości rynkowej. Nikkei 225 zyskał około 8% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W tym samym okresie udziały ETF w akcjach Banku Japonii wzrosły zaledwie o 2%.

Ponadto Bank Japonii zakupił również w mniejszych ilościach japońskie REIT-y, papiery korporacyjne i obligacje korporacyjne. Wszystkie fundusze giełdowe, japońskie REIT, papiery korporacyjne i obligacje korporacyjne wyniosły 48,7 biliona jenów, tuż poniżej szczytu z lutego 2021 r. Stanowią one tylko 6,7% łącznych aktywów Banku Japonii:

pożyczki stymulacyjne.

Bank Japonii ma kilka programów pożyczek stymulacyjnych: programy pożyczek stymulacyjnych przeciwko pandemii i programy pożyczek przed pandemią, które mają stymulować pożyczki bankowe. Łącznie pożyczki te są drugą co do wielkości pozycją w bilansie Banku Japonii po rządowych papierach wartościowych i stanowią 20% jego aktywów ogółem. Pożyczki te nadal rosły.

Poniższy wykres przedstawia główne klasy aktywów w bilansie Banku Japonii od lutego 2020 r.: rządowe papiery wartościowe (fioletowe), pożyczki (zielone), zagregowane fundusze ETF, fundusze inwestycyjne (J-REIT), papiery korporacyjne i obligacje korporacyjne (czerwona linia) na dole):

Całkowita utrata wartości aktywów.

Wszystkie aktywa w bilansie Banku Japonii łącznie spadły do ​​723,8 bln jenów (6,24 bln USD) na koniec grudnia, nieco mniej niż w maju 2021 r.:

Długoterminowa perspektywa bilansu Banku Japonii pokazuje wpływ krajowego długu gospodarczego Japonii na Abenomics za premiera Shinzo Abe, który rozpoczął się na początku 2013 roku i zakończył po tym, jak Abe ogłosił swoją emeryturę w sierpniu 2020 roku, kiedy Bank Japonii po cichu zaczął się zmniejszać. Jego zakupy aktywów i całkowite zakończenie luzowania ilościowego w maju 2021 r.:

W 18-miesięcznym okresie od stycznia 2006 r. do czerwca 2007 r., który jest zakreślony na zielono, Bank Japonii zmniejszył swoje aktywa o 36%, anulując pięć lat luzowania ilościowego, prawie wszystkie luzowania ilościowe od 2001 r. zaostrzenie ilościowe. „

READ  Nieruchomości: Ceny domów wzrosły o 21,4 procent od zeszłego roku

Lubisz czytać WOLF STREET i chcesz ją wesprzeć? Używaj programów do blokowania reklam — całkowicie rozumiem dlaczego — ale czy chciałbyś wesprzeć witrynę? Możesz przekazać darowiznę. Bardzo to doceniam. Kliknij na kufel piwa i mrożonej herbaty, aby dowiedzieć się, jak to zrobić:

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia e-mailem, gdy WOLF STREET opublikuje nowy artykuł? Rejestracja tutaj.

Klasyczne metalowe systemy dachoweNasz sponsor wykonuje piękne panele metalowe:

  • Różnorodność wykończeń i kolorów na bazie żywic
  • Głębokie rowki dla wyrafinowanego, naturalnego wyglądu
  • Bezobsługowy — nie rdzewieje, nie pęka ani nie gnije
  • Odporny na zrzucanie i rozmazywanie

osiągnąć Klasyczne metalowe pokrycia dachowe O ludzie, Kliknij tutaj Lub zadzwoń 1-800-543-8938

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top