Koncepcja banku zasilania kompatybilnego z MagSafe została zaprojektowana z myślą o biwakowaniu z Tobą

Chociaż ładowanie bezprzewodowe istnieje już od lat, kiedy Apple dołączył do foldu, stało się szerzej znane i używane. Jednak, w typowym dla Apple stylu, jego implementacja wykracza daleko poza dolną granicę, aby wspierać ładowanie bezprzewodowe. Nowa aplikacja MagSafe firmy Apple, wykorzystująca ponownie znajomą nazwę, zapewnia moc magnesów, ułatwiając życie wielu użytkownikom iPhone’a. Oczywiście ta nowa technologia dała początek nowym produktom i akcesoriom, które wykorzystują tę magnetyczną cechę do wprowadzania nowych, kreatywnych projektów lub pomysłów. Jedna z tych koncepcji nie jest pod tym względem do końca radykalna, ale zwraca baczną uwagę na to, jak integruje się z otaczającym środowiskiem i wybranym przez nas stylem życia.

Projektant: Zhao Hu

Po kilkumiesięcznym zamknięciu w pomieszczeniach ludzie zaczęli cieszyć się i doceniać wspaniałe przebywanie na świeżym powietrzu. Niektórzy nawet wybrali się na kemping lub na modną wędrówkę, aby ponownie połączyć się z naturą lub po prostu spędzić trochę czasu z dala od zgiełku miasta. Jednak ludzie nie mogą trzymać się z daleka od swojego smartfona, co oznacza, że ​​zawsze pod ręką jest źródło zasilania. Przenośne agregaty prądotwórcze stają się popularne ze względu na nowy styl życia na świeżym powietrzu, ale jeśli potrzebujesz czegoś bardziej przenośnego i bardziej stylowego, ta koncepcja SHARGE jest czymś, co chciałeś, aby mogło być produktem.

Przenośne power banki lub baterie istnieją już od lat, ale większość baterii, które widzimy na rynku, zaprojektowano tak, aby naprawdę wyglądały jak część cegieł zasilających, całkiem dosłownie. Niektóre są zwarte i mają piękny wygląd, ale niektóre są zaprojektowane tak, aby zaspokoić różnorodne wybory stylu życia i gusta ludzi. Jeśli na przykład kochasz kemping, możesz chcieć czegoś, co nie wygląda jak wytrzymałe czołgi, ale przynajmniej ma związek z Twoim ulubionym hobby. Nie jest więc przypadkiem, że SHARGE został zaprojektowany tak, aby naśladować wzgórza, które można znaleźć w pudełkach kempingowych. Chociaż konstrukcja jest naprawdę atrakcyjna sama w sobie, podwozie pomaga również rozproszyć siłę uderzenia, nadając mu również nieco sztywności.

READ  Inżynier, który umieścił USB-C na iPhonie, tym razem zrobił to samo z AirPods

Odwrotna strona power banku również ma pewne wybrzuszenia, ale są one cieńsze w porównaniu z tylną stroną. Najważniejszym szczegółem jest tutaj duże koło, które dziś kojarzy się z technologią ładowania Apple MagSafe dla iPhone’ów. Często wskazuje, gdzie znajduje się magnes na akcesorium ładującym, chociaż magnes i tak ma również na celu wyrównanie cewek ładujących. Po podłączeniu do iPhone’a SHARGE zapewnia eleganckiemu telefonowi trwalszą obudowę, nawet jeśli tylko przez krótki czas.

Pojemność baterii powerbanku ma wynosić 10 000 mAh, co powinno wystarczyć na kilka rund ładowania, by naładować telefon przez dzień lub dwa. Pomimo tych specyfikacji aluminiowy blok jest wystarczająco cienki, aby wsunąć się do kieszeni, a krawędzie są płaskie i ostre, więc nie zahaczy o tkaniny ani inne przedmioty. Jest jednak przycisk zasilania, który wyskakuje nieco z korpusu i prawdopodobnie zostanie przypadkowo wciśnięty, gdy power bank wibruje w kieszeniach i torbach. Niezależnie od tego SHARGE ma prosty, ale charakterystyczny wygląd, który pokazuje, w jaki sposób został zaprojektowany, aby przemawiać do bardzo konkretnej grupy odbiorców, zamiast oferować coś prostego i zwyczajnego.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top