„Komunikacja czasoprzestrzenna”: nowy chiński sposób śledzenia infekcji COVID-19

W ramach chińskich wysiłków na rzecz kontrolowania COVID-19 w niektórych regionach stosuje się nowe podejście do szybkiej identyfikacji osób zagrożonych zakażeniem.

Władze służby zdrowia w południowo-zachodnim chińskim mieście Chengdu wprowadziły metodę „kontaktu czasu i miejsca”, która identyfikuje osoby, które były w tym samym miejscu z potwierdzonym pacjentem z COVID-19, na obszarze 800 metrów kwadratowych, dla więcej niż 10 minut.

„Komunikacja czasoprzestrzenna” jest określana przez śledzenie sygnałów telefonu komórkowego.

Nowe podejście przyjęła również prowincja Henan w środkowych Chinach. Niektórzy mieszkańcy jej stolicy, Zhengzhou, otrzymali niedawno wiadomość na swoje telefony, że zostali zidentyfikowani jako „komunikacja w przestrzeni i czasie” o potwierdzonych przypadkach.

Lokalne władze ds. zdrowia oświadczyły, że są zobowiązane do wykonania dwóch testów na COVID-19 w ciągu trzech dni i poddania się kwarantannie do czasu uzyskania negatywnych wyników testu. Oprócz Zhengzhou nowe podejście zostało zastosowane w takich obszarach, jak Pekin i prowincja Fujian, z różnymi wymaganiami dotyczącymi testowania w zależności od miejsca.

Eksperci uważają, że nowa metoda pomaga szybko identyfikować osoby narażone na zakażenie i zmniejsza obciążenie pracowników służby zdrowia. Inni stwierdzili, że metoda „może nie być idealna”, ale może być lepsza niż testy DNA w całym mieście.

Tymczasem metoda bliskiego kontaktu jest nadal stosowana do identyfikacji potencjalnych infekcji.

„Podczas ostatniej epidemii typ delta okazał się bardziej zaraźliwy” – powiedział CGTN Kang Yi, dyrektor oddziału chorób zakaźnych Prowincjonalnego Szpitala Ludowego Henan.

„W przypadku bliskich kontaktów lub osób, które przebywały w tej samej zamkniętej przestrzeni, co potwierdzony przypadek, nasze wytyczne ustaliły wydłużony okres infekcji, od dwóch dni przed wystąpieniem objawów do czterech dni, aby lepiej ograniczyć rozprzestrzenianie się” – wyjaśnił Kang.

Podczas gdy narażony jest na infekcję, Li Mingli, urzędnik z Henan Center for Disease Control and Prevention, powiedział China Daily, że „połączenia czasoprzestrzenne” mają nieco mniejsze ryzyko infekcji niż bliskie kontakty.

READ  Czekając na ducha: poszukiwanie ciemnej materii 1 km pod australijskim miastem | Wiadomości z Australii

W obliczu ostatniej epidemii COVID-19 regiony takie jak Henan nie tylko stosują metodę śledzenia „czasu kontaktu”, ale prowincja prowadzi również masowe testy, wdrażając ukierunkowane blokady i ograniczenia w podróżowaniu oraz wypuszczając szczepionki dla 3 3-latki. 11.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top