Komentarze Trumpa promujące szczepionki na COVID-19 wywołują oburzenie wśród jego lojalnych zwolenników Nowości

były prezydent republiki Donald Trump Promuj najnowsze komentarze COVID-19 Szczepionki jako bezpieczne i będące ważnym osiągnięciem podczas jego prezydentury, zaniepokoiły radykalnych zwolenników antyszczepionkowości, w tym wielu jego zagorzałych zwolenników.

Po miesiącach stosunkowo mało znanych występów na temat szczepionek i braku zdjęć, na których został zaszczepiony, 19 grudnia Trump powiedział byłemu gospodarzowi Fox News, Billowi O’Reilly podczas wydarzenia w Dallas, że otrzymał dawkę przypominającą – niektórym publicznym głupcom.

W wywiadzie z prawicową krytyczką Candice Owens, wydanym dwa dni później, Trump odpowiedział, gdy Owens wskazał, że strzały nie były bezpieczne.

Trump przerwał Owens, która powiedziała, że ​​nie była szczepiona: „O nie, szczepionka jest skuteczna”. „Ludzie, którzy bardzo chorują i trafiają do szpitala, nie otrzymują szczepionki”.

Czytaj więcej:

Były doradca powiedział, że Trump uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 dni przed debatą Bidena

Historia toczy się dalej pod reklamą

Chociaż Trump podkreślał w obu przypadkach, że jest przeciwny mandatowi demokratycznego prezydenta Joe Bidena w sprawie szczepionki, jego komentarze spotkały się z rzadką krytyką ze strony aktywistów antyszczepionkowych i niektórych zwolenników.

Kontrowersje podkreślają balans, z jakim Trump może się zmierzyć w potencjalnej kampanii prezydenckiej w 2024 roku: będzie musiał zrewitalizować swoją bazę, ponieważ sprzeciw wobec szczepionek stał się dla wielu wołaniem, bez odpierania umiarkowanych podmiejskich.

Teoretyk spiskowy i prezenter radiowy Alex Jones powiedział w swoim talk show, że promując szczepionkę, Trump był albo „całkowicie ignorantem”, albo „jednym z najbardziej złych ludzi, jaki kiedykolwiek żył”. Powiedział, że nadszedł czas, aby „posunąć się naprzód” od Trumpa, a także zagroził, że „splami cały brud” na byłym prezydencie.

Prezenter radiowy Wayne Allen Root, zagorzały zwolennik Trumpa, powiedział, że były prezydent „ma rację” poza szczepionkami i potrzebuje „interwencji”. W oświadczeniu dla agencji Reuters Root podkreślił, że zawsze będzie zwolennikiem Trumpa i że „interweniując” miał po prostu na celu przekonanie Trumpa do „zmiany” jego przesłania.


Kliknij, aby odtworzyć wideo: „Trump mówi, że zaleca kibicom zaszczepienie się na COVID-19”Trump mówi, że zaleca swoim zwolennikom zaszczepienie się na COVID-19


Trump mówi, że zaleca swoim zwolennikom zaszczepienie się na COVID-19 – 16 marca 2021 r.
READ  Samoańska aktywistka na rzecz klimatu powiedziała COP26, że jej kraj „nie będzie ostatnim”, który utonie

Rzecznik Reutera powiedział Reuterowi, że Trump popiera „ogromny wkład swojej administracji w zakończenie tej pandemii”. Nie było natychmiastowej odpowiedzi na prośby o komentarz ze strony przedstawicieli Jonesa lub Owensa.

Historia toczy się dalej pod reklamą

W prawicowych grupach społecznościowych niektórzy wyborcy Trumpa argumentowali, że działa on strategicznie, aby nie dopuścić do wrogich mediów. Jednak inni wyrazili swoje niezadowolenie.

„Nie mogę już go wspierać” – powiedział w wywiadzie 42-letni Daniel MacLean, który pracuje w branży konopnej w Oregonie.

McClain powiedział, że jest stale rozczarowany tym, co uważa za przyjęcie przez Trumpa politycznego establishmentu. MacLean dodał, że komentarze proszczepionkowe były punktem zwrotnym, powiedział, że nie został zaszczepiony i powtórzył obalanie teorii o tysiącach ludzi umierających od zastrzyków.

Czytaj więcej:

Trump wzywa zwolenników do zaszczepienia się na koronawirusa, ale dodaje: „Mamy swoje wolności”

Republikanie i niezależni zwolennicy Republikanów stanowią obecnie 60% nieszczepionych dorosłych Amerykanów, zgodnie z analizą Kaiser Family Foundation.

Republikanin Martin Hyde, który kandyduje na kongresmana Verna Buchanana z Florydy w wyborach w 2022 r., powiedział, że to jeszcze bardziej zaskakuje komentarze Trumpa. „Nie sądzę, że jest to wiadomość, która będzie rezonować z Al-Kaidą” – powiedział Hyde Reuterowi.

narzekać i łapać?

Trump nadal ma niemal żelazny uścisk na republikańskich wyborcach.

Kandydaci w wyborach śródokresowych w 2022 r. walczą o jego poparcie. Jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem do startu w wyścigu prezydenckim w 2024 r. Przygotowuje się do uruchomienia portalu społecznościowego, o którym mówi się, że zawarł umowy, aby zebrać około 1 miliarda dolarów.

Historia toczy się dalej pod reklamą

„Jestem z Trumpem przez cały czas” – napisał w Telegramie użytkownik o nazwisku Crockett o komentarzach Trumpa na temat szczepionek. Trump wie, czego my nie wiemy.

Nie ma jeszcze sondaży, które pozwoliłyby ustalić, czy komentarze Trumpa na temat szczepionki nadszarpnęły jego pozycję w Al-Kaidzie.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:COVID-19: Przełomowa infekcja nastąpi wraz z rozprzestrzenianiem się wariantu Omicron, mówi Fauci


COVID-19: Przełomowa infekcja nadejdzie wraz z rozprzestrzenianiem się wariantu Omicron, mówi Fauci – 19 grudnia 2021 r.

Poważny rozłam jest mało prawdopodobny, powiedział Nicholas Valentino, profesor specjalizujący się w psychologii politycznej na Uniwersytecie Michigan.

„Najbardziej ekstremalna frakcja w tej grupie nie ma gdzie się zwrócić politycznie” – powiedział Valentino. Na przykład McClain z Oregonu powiedział, że nadal wolał Trumpa od Bidena.

Wygląda na to, że kongresmenka z Gruzji, Marjorie Taylor Green, kluczowa sojuszniczka Trumpa, próbowała złagodzić ten problem, wzywając zwolenników do skupienia się na COVID-19, który powstał w Chinach. „Powinniśmy pociągnąć do odpowiedzialności tych, którzy doprowadzili do powstania wirusa, a nie walczyć ze sobą” – powiedziała na Twitterze.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Jednak Ron Filipkowski, były prokurator federalny i krytyk Trumpa, który monitoruje skrajną prawicę, powiedział, że Trump robi wszystko, aby promować szczepionki i wysyła „fale szoku” przez swoją bazę.

„Rok temu nigdy nie słyszałeś żadnej opozycji między nimi” – powiedział Filipkovsky. „Teraz przynajmniej słyszysz narzekanie i łapanie. To zdecydowanie nowe. „

Raportowanie Alexandry Ulmer; Redakcja Dana Greblera i Daniela Wallisa


Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top