Komentarz Kamiko na temat obecnej sytuacji w Kazachstanie – archiwum aktualności – media

W niektórych mediach pojawiło się ostatnio niepełne i niedokładne przedstawienie naszych komentarzy. Oto nasza pełna odpowiedź e-mail na serię pytań zadawanych przez Reutersa:

Sytuacja w Kazachstanie jest dynamiczna i ewoluuje. Protesty krajowe i ataki na systemy transportowe, finansowe i komunikacyjne mogą zwiększyć istniejące wcześniej ryzyko operacyjne, takie jak wpływ pandemii COVID-19 na pracowników i kontrahentów, a także zakłócenia globalnego łańcucha dostaw wymaganych towarów i usług o krytycznym znaczeniu do produkcji uranu. Lepiej zrozumiemy ryzyko operacyjne, gdy będziemy mieli możliwość nawiązania kontaktu z naszym partnerem joint venture Kazatomprom.

Przy 40% światowych dostaw uranu wszelkie zakłócenia w Kazachstanie mogą oczywiście być ważnym katalizatorem na rynku uranu. Jeśli nic więcej, jest to przypomnienie przedsiębiorstwom użyteczności publicznej, że nadmierne poleganie na jednym źródle dostaw jest ryzykowne. Zwiększa również przesunięcie ryzyka z dostawców na media, które miało miejsce na tym rynku.

Te rozważania podkreślają użyteczność strategii Cameco w utrzymaniu zróżnicowanego portfela źródeł dostaw w wielu krajach produkujących uran. Cameco posiada obecnie pięć zakładów uranu w Ameryce Północnej, w których produkcja została zawieszona z powodu słabych warunków rynkowych, które pojawiły się po awarii w Fukushimie, ale nadal są w bezpiecznym stanie opieki i konserwacji. Należą do nich kopalnia MacArthur River Mine, Key Lake Mill (największa na świecie kopalnia i młyn wysokiej jakości uranu) oraz Rabbit Lake Mine/Mill w północnym Saskatchewan; wraz z kopalniami Smith Ranch-Highland i Crew Butte odpowiednio w Wyoming i Nebrasce.

Łącznie operacje te reprezentują około 24 miliony funtów rocznej zdolności produkcyjnej koncentratu uranu, który można wprowadzić do sieci, jeśli cena towaru poprawi się do punktu, w którym rynek ponownie wezwie do zwiększonej produkcji, a my mamy pole widzenia na odpowiednie domy pod długo- kontrakty terminowe na przekazanie tych funtów. W tej chwili nie możemy komentować z całą pewnością, ile czasu może potrwać wznowienie produkcji w którymkolwiek z tych zakładów.

READ  Kanada twierdzi, że mogą być potrzebne zastrzyki przypominające dla COVID19, ściśle monitorując zmienne

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top