Kolumbia Brytyjska ogłasza plany redystrybucji własności lasów wśród małych operatorów i społeczności tubylczych

Rząd Kolumbii Brytyjskiej ogłosił plany aktualizacji swojej polityki leśnej w celu redystrybucji własności lasów wśród rdzennych narodów i małych operatorów.

Hrabstwo twierdzi, że chce bardziej zróżnicowanego i konkurencyjnego sektora, który „na pierwszym miejscu stawia ludzi i społeczności”.

Obecnie prawie połowę gospodarstw leśnych powiatu należy do pięciu dużych korporacji. Na .

„Musimy zaktualizować naszą politykę leśną, aby była współczesna ze wszystkimi potrzebami ludzi w społeczności” – powiedział premier John Horgan we wtorek po południu.

Hrabstwo twierdzi, że ustanowi ramy określające, w jakich okolicznościach posiadacze dzierżawy otrzymają rekompensatę za utracone prawa do zbiorów.

Mówi, że będzie elastyczny, jeśli chodzi o zmniejszanie licencji leśnych, aby uwzględnić presję na małych, lokalnych lub lokalnych operatorów.

Ogłosiła również, że zobowiązała się do wdrożenia 14 zaleceń z przeglądu Independent Legacy Growth Review do 2023 r. o o

Plik Raport stworzony przez dwóch leśnikówGary Merkel i Al Gorley zostali ujawnieni publicznie we wrześniu 2020 r. i wezwali do ochrony starych lasów w obawie, że obecny plan zarządzania może doprowadzić do trwałej utraty różnorodności biologicznej.

„Ludzie w Kolumbii Brytyjskiej są podekscytowani tym, jak zarządzamy tym wspaniałym zasobem” – powiedziała Catherine Conroy, minister ds. lasów, gruntów, zasobów naturalnych i rozwoju obszarów wiejskich.

Zapytano premiera, dlaczego wtorkowe ogłoszenie nie zawiera doraźnych działań, które uniemożliwią rejestrację starej narośli W zlewni Ferry Creek Gdy protestujący przeciwstawiali się zakazowi jazdy prywatnym pojazdem Horgana na wyspie Vancouver.

„Kluczową rekomendacją znalezioną w Fairy Creek jest skonsultowanie się z posiadaczami tytułu” – powiedział Horgan. „Gdybyśmy mieli arbitralnie umieścić tam odroczenie, byłby to powrót do kolonializmu, który wyraźnie sprowadził nas z powrotem do tego tygodnia dzięki odkryciu w Kamloops”.

Oblężenie wododziału w Fairy Creek na wyspie Vancouver w niedzielę 30 maja 2021 r. (Kieran Odshorn/CBC News)

Hrabstwo twierdzi, że ochrona miejsc pracy w przemyśle jest również priorytetem w przeniesieniu własności po znacznej utracie miejsc pracy w ciągu ostatnich kilku lat.

Mówi się, że w sektorze leśnym było 1620 stałych, 420 tymczasowych i 820 nieokreślonych miejsc pracy.

Sektor cierpi z powodu zmniejszającej się podaży drewna z powodu zmiany klimatu, chrząszcza sosnowca
epidemia i duże pożary lasów.

Członkowie Vancouver Island Federation wyrażają swoje niezadowolenie z zachodnich produktów leśnych w listopadzie. „W ciągu ostatnich kilku lat zarobili setki milionów dolarów i uważamy, że z pewnością mogą sobie pozwolić na pewien wzrost kosztów, aby utrzymać zdrową gospodarkę hrabstwa” – powiedział kierowca ciężarówki drwal Joe Strachan (nie na zdjęciu). (Facebook / USW 1-1937)

W 2018 i 2019 r. większość dużych firm zajmujących się leśnictwem śródlądowym w Kolumbii Brytyjskiej W swoich publikacjach informują o zmniejszeniu rozmiarów . Ze względu na niższe ceny tarcicy, niższy popyt, wyższe koszty logarytmów, taryfy na limity drewna iglastego i problemy z dostępem do drewna.

Od lipca 2019 r. Ponad 3000 robotników leśnych na wyspie Vancouver spędziło siedem miesięcy na strajku przed zawarciem wstępnej umowy z Western Forest Products.

Hrabstwo twierdzi, że nastąpiło ożywienie w branży, a ceny drewna są obecnie wysokie, ale co najmniej 20 tartaków jest aktywnych, trwa lub planowanych zmniejsza lub zamyka się.

READ  Oczekuje się, że rachunki za ogrzewanie wzrosną, ponieważ inflacja wpływa na ceny energii

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top