Kolumbia Brytyjska ogłasza plany redystrybucji własności lasów wśród małych operatorów i społeczności tubylczych

Rząd Kolumbii Brytyjskiej ogłosił plany aktualizacji swojej polityki leśnej w celu redystrybucji własności lasów wśród rdzennych narodów i małych operatorów.

Hrabstwo twierdzi, że chce bardziej zróżnicowanego i konkurencyjnego sektora, który „na pierwszym miejscu stawia ludzi i społeczności”.

Obecnie prawie połowę gospodarstw leśnych powiatu należy do pięciu dużych korporacji. Na .

„Musimy zaktualizować naszą politykę leśną, aby była współczesna ze wszystkimi potrzebami ludzi w społeczności” – powiedział premier John Horgan we wtorek po południu.

Hrabstwo twierdzi, że ustanowi ramy określające, w jakich okolicznościach posiadacze dzierżawy otrzymają rekompensatę za utracone prawa do zbiorów.

Mówi, że będzie elastyczny, jeśli chodzi o zmniejszanie licencji leśnych, aby uwzględnić presję na małych, lokalnych lub lokalnych operatorów.

Ogłosiła również, że zobowiązała się do wdrożenia 14 zaleceń z przeglądu Independent Legacy Growth Review do 2023 r. o o

Plik Raport stworzony przez dwóch leśnikówGary Merkel i Al Gorley zostali ujawnieni publicznie we wrześniu 2020 r. i wezwali do ochrony starych lasów w obawie, że obecny plan zarządzania może doprowadzić do trwałej utraty różnorodności biologicznej.

„Ludzie w Kolumbii Brytyjskiej są podekscytowani tym, jak zarządzamy tym wspaniałym zasobem” – powiedziała Catherine Conroy, minister ds. lasów, gruntów, zasobów naturalnych i rozwoju obszarów wiejskich.

Zapytano premiera, dlaczego wtorkowe ogłoszenie nie zawiera doraźnych działań, które uniemożliwią rejestrację starej narośli W zlewni Ferry Creek Gdy protestujący przeciwstawiali się zakazowi jazdy prywatnym pojazdem Horgana na wyspie Vancouver.

„Kluczową rekomendacją znalezioną w Fairy Creek jest skonsultowanie się z posiadaczami tytułu” – powiedział Horgan. „Gdybyśmy mieli arbitralnie umieścić tam odroczenie, byłby to powrót do kolonializmu, który wyraźnie sprowadził nas z powrotem do tego tygodnia dzięki odkryciu w Kamloops”.

Oblężenie wododziału w Fairy Creek na wyspie Vancouver w niedzielę 30 maja 2021 r. (Kieran Odshorn/CBC News)

Hrabstwo twierdzi, że ochrona miejsc pracy w przemyśle jest również priorytetem w przeniesieniu własności po znacznej utracie miejsc pracy w ciągu ostatnich kilku lat.

Mówi się, że w sektorze leśnym było 1620 stałych, 420 tymczasowych i 820 nieokreślonych miejsc pracy.

Sektor cierpi z powodu zmniejszającej się podaży drewna z powodu zmiany klimatu, chrząszcza sosnowca
epidemia i duże pożary lasów.

Członkowie Vancouver Island Federation wyrażają swoje niezadowolenie z zachodnich produktów leśnych w listopadzie. „W ciągu ostatnich kilku lat zarobili setki milionów dolarów i uważamy, że z pewnością mogą sobie pozwolić na pewien wzrost kosztów, aby utrzymać zdrową gospodarkę hrabstwa” – powiedział kierowca ciężarówki drwal Joe Strachan (nie na zdjęciu). (Facebook / USW 1-1937)

W 2018 i 2019 r. większość dużych firm zajmujących się leśnictwem śródlądowym w Kolumbii Brytyjskiej W swoich publikacjach informują o zmniejszeniu rozmiarów . Ze względu na niższe ceny tarcicy, niższy popyt, wyższe koszty logarytmów, taryfy na limity drewna iglastego i problemy z dostępem do drewna.

Od lipca 2019 r. Ponad 3000 robotników leśnych na wyspie Vancouver spędziło siedem miesięcy na strajku przed zawarciem wstępnej umowy z Western Forest Products.

Hrabstwo twierdzi, że nastąpiło ożywienie w branży, a ceny drewna są obecnie wysokie, ale co najmniej 20 tartaków jest aktywnych, trwa lub planowanych zmniejsza lub zamyka się.

READ  Spread Brent-WTI wzrósł do ponad 8 USD, gdy popyt na benzynę w USA spada

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top