Kolejna wtyczka od Trumpa nie wystarczy, aby zdobyć głosy McCarthy’ego, ponieważ przegrywa czwartą próbę na przewodniczącego Izby Reprezentantów USA

Kolejna wtyczka od Trumpa nie wystarczy, aby zdobyć głosy McCarthy’ego, ponieważ przegrywa czwartą próbę na przewodniczącego Izby Reprezentantów USA

Republikański przywódca Kevin McCarthy ponownie nie zdobył w środę przewodnictwa w Izbie Reprezentantów USA w ekscytującym głosowaniu w czwartej turze, gdy izba pogrążyła się w drugim dniu nowego Kongresu bez końca politycznego chaosu sianego przez Republikanów.

McCarthy nie wypadł lepiej niż podczas głosowania w dniu otwarcia, ponieważ konserwatyści odrzucili go swoimi głosami. Wydawało się, że nikt się nie zmienił i po raz kolejny zabrakło mu 218 głosów normalnie potrzebnych do wygrania młota.

Kalifornijski republikanin obiecał kontynuować walkę pomimo przegranych wielu rund głosowania, które dzień wcześniej zdenerwowały nową większość.

Wszedł do Izby Reprezentantów w południe, a sojusznik McCarthy szybko ponownie nominował go na to stanowisko porywającym przemówieniem mającym odpędzić krytyków.

„Oczywiście, brzmi to chaotycznie” – powiedział przedstawiciel Mike Gallagher. Ale powiedział, że demokracja jest brudna. „Amerykanie są odpowiedzialni”.

Sam McCarthy wszedł do pokoju, mówiąc: „Będziemy mieli kolejne głosowanie”.

Republikanin z Florydy Byron Donalds rozmawia z dziennikarzami, gdy opuszcza Izbę Reprezentantów we wtorek w Waszyngtonie. (John Cherry/Reuters)

Ale dynamika okazała się taka sama jak pierwszego dnia. Demokraci ponownie wynieśli swojego przywódcę, kongresmana Hakeema Jeffriesa, na mówcę, a prawicowy lider Freedom Caucus przedstawił McCarthy’emu kolejne wyzwanie – nominację kongresmana Florydy Byrona Donaldsa w kolejnym historycznym momencie. Zarówno Jeffries, jak i Donald’s są czarne.

„Ten kraj potrzebuje przywództwa” – powiedział Republikański Reprezentant Teksasu, Chip Roy, zaznaczając, że po raz pierwszy w historii dwóch czarnoskórych Amerykanów zostało nominowanych na wysokie stanowisko, a ustawodawcy z obu partii podnieśli pochwały.

impas Dzień wcześniej po raz pierwszy od 100 lat kandydat na marszałka Izby nie mógł wziąć młotka w pierwszym głosowaniu.

We wczesną środę były prezydent Donald Trump wezwał Republikanów do głosowania na McCarthy’ego, pisząc na swoim portalu społecznościowym Truth Social: „Zawrzyj umowę, odnieś zwycięstwo”. Dodał: „Republikanie, nie zamieniajcie wielkiego zwycięstwa w tytaniczną, miażdżącą porażkę”.

READ  Obserwatorzy ptaków w Thedford, Ont. Ciesz się, widząc rzadkiego ptaka, którego po raz pierwszy widziano w Kanadzie

oglądać | Najnowsze odniesienie Trumpa może uniemożliwić McCarthy’emu uzyskanie większego poparcia:

Reporter mówi, że rozwój Klubu Wolności stanowi zagrożenie dla Kevina McCarthy’ego

Reporter Washington Post, Aaron Blake, mówi, że dołączenie do Radical Freedom Caucus w sprzeciwie wobec kandydatury Kevina McCarthy’ego na mówcę może stać się bardziej smaczną opcją dla republikanów z Izby Reprezentantów, ponieważ nie ma jasnej alternatywy.

Trump, który kiedyś nazwał McCarthy’ego „Mój Kevin”, podczas gdy prezydent nazywał McCarthy’ego „May Kevin”, nadal wywiera wpływ na dużą liczbę członków partii, pomimo widma wyzwania prawne twarz jak i jego twarz Mieszany rekord poparcia w ostatnich wyborach śródokresowychw którym Republikanie odzyskali kontrolę w Izbie Reprezentantów, ale nie udało im się odebrać Demokratom większości w Senacie.

Urzędujący prezydent powiedział, że niezdolność republikanów Izby Reprezentantów do zjednoczenia się za kandydatem na przewodniczącego Izby, co uniemożliwiło izbie rozpoczęcie prac legislacyjnych, jest „zawstydzające” i „nie wygląda dobrze” dla kraju.

„Mam nadzieję, że będą działać razem” – powiedział o Republikanach Joe Biden, przemawiając w Białym Domu w środę przed wyjazdem do Kentucky na wydarzenie podkreślające zeszłoroczne ponadpartyjne prawo infrastrukturalne.

Krótko po tym, jak Gallagher przemawiał w komorze, republikański teksański Chip Roy wstał, by nominować Floridian Byron Donalds, którego nazwisko nie zostało ogłoszone w żadnym momencie podczas wtorkowej długiej sesji. Donalds mógłby więc zostać pierwszym czarnoskórym przewodniczącym Izby Reprezentantów w historii USA.

Opozycja jest jak dotąd zakorzeniona

Burzliwy początek nowego Kongresu zasygnalizował trudności, przed którymi stoją Republikanie, którzy teraz kontrolują Izbę Reprezentantów, z rosnącymi napięciami. Bez mówcy Izba Reprezentantów nie może się w pełni ukształtować – w tym składać przysięgi jej członków, mianować przewodniczących swoich komisji, uczestniczyć w obradach izby i rozpocząć nadzór nad administracją Bidena.

Przedstawia mężczyznę i kobietę idących korytarzem.
Republikanie Matt Gaetz i Lauren Boebert, których widziano we wtorek, sprzeciwiają się prośbie McCarthy’ego o odebranie młotka. (Jonathan Ernst/Reuters)

Zapytany przez reportera we wtorek wieczorem, czy zrezygnowałby, McCarthy powiedział: „Nie będzie”.

READ  Obama po raz pierwszy wróci do Białego Domu, gdy Demokraci będą patrzeć na wybory w połowie kadencji

Zwykle potrzeba większości w Izbie Reprezentantów, aby zostać mówcą, 218 głosów, chociaż próg można obniżyć, jeśli członkowie są nieobecni lub po prostu głosują, strategia, którą McCarthy wydawał się rozważać. Nie jest jasne, jak długo członkowie Demokratów będą licznie uczestniczyć.

Gdyby McCarthy mógł wygrać 213 głosami, a następnie przekonać pozostałych przeciwników, by po prostu zagłosowali na obecnych, byłby w stanie obniżyć minimum wymagane przez zasady dla większości. Ale zdobył nie więcej niż 203 głosy w trzech turach głosowania we wtorek, tracąc aż 20 Republikanów ze swojej niewielkiej większości 222-osobowej.

oglądać | Podsumowując wtorkową napiętą sesję:

Kongres został sparaliżowany po tym, jak Republikanom nie udało się wybrać nowego prezydenta

Republikanie nie wybrali we wtorek nowego przewodniczącego Izby Reprezentantów USA, co oznacza, że ​​po raz pierwszy od stulecia ustawodawcy partii większościowej nie zgodzili się na kandydata. Pozostawia Kapitol niezdolny do prowadzenia biznesu, a Partię Republikańską w rozsypce.

Marszałek Sejmu nie był wybierany kilka razy od 1923 roku, a najdłuższa i najtrudniejsza walka o młotek rozpoczęła się pod koniec 1855 roku i trwała dwa miesiące, oddano 133 głosy, podczas debat nad niewolnictwem w okresie poprzedzającym Wojna domowa. .

„Kevin McCarthy nie będzie prezydentem” – powiedział Bob Goode, republikanin z Wirginii.

Alternatywni kandydaci nie są pewni

W sumie 20 Republikanów ostatecznie głosowało we wtorek na kogoś innego niż McCarthy. Republikanin Jim Jordan z Ohio był dwukrotnie naciskany przez konserwatystów, ale jak dotąd nie wyraził zainteresowania tą rolą, jednocześnie wspierając McCarthy’ego.

Emeryci przeforsowali trzecią i ostatnią rundę głosowania, zanim przywódcy republikańscy szybko przełożyli na wtorkowy wieczór.

Mężczyzna w garniturze i krawacie pojawia się, gdy reporter trzyma magnetofon.
Republikanin z Ohio, Jim Jordan, rozmawia z dziennikarzami po wtorkowym przesłuchaniu. Niektórzy koledzy przedstawiali jego nazwisko jako kandydata na przewodniczącego Izby Reprezentantów, ale jak dotąd popierał kandydaturę McCarthy’ego. (Nathan Howard/Reuters)

Reprezentant Scott Perry z Pensylwanii, przewodniczący partii Freedom Caucus i przywódca wysiłków Trumpa, by zakwestionować wybory prezydenckie w 2020 r., powiedział wcześniej, że to McCarthy musi spełnić ich żądania i zmienić dynamikę.

READ  W ONZ Amal Clooney lobbuje za sprawiedliwością za zbrodnie wojenne na Ukrainie

Wszystkich 212 Demokratów we wtorek entuzjastycznie nominowało Hakeema Jeffriesa, który przejmuje stanowisko lidera partii od Nancy Pelosi, na swojego kandydata na przewodniczącego Izby – typowy symboliczny gest mniejszości.

„Szukamy partnera, który chce rozwiązać problemy narodu amerykańskiego, a nie ratować Republikanów przed dysfunkcjami” – powiedział Jeffries na koniec wtorkowej chaotycznej sesji.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *