„Kocham was, chłopcy”: Demar Hamlin oddycha teraz samodzielnie, po raz pierwszy rozmawiając z kolegami z drużyny Bills

Wspaniale było zobaczyć, jak Damar Hamlin pojawia się na wideo w sali konferencyjnej zespołu w piątek – „większy niż życie”, powiedział trener Sean McDermott – po raz pierwszy od czasu, gdy załamały się zabezpieczenia, aby zostać reanimowanym na boisku .

To, co poruszyło wszystkich, to to, że Hamlin, którego usta i gardło wciąż oddychały, krótko po wyjęciu rurki do oddychania, powiedział cicho: „Kocham was, chłopcy”.

„Niesamowite. Wzruszające. Aby zobaczyć Damar, numer jeden, moimi oczami, wiem, że jest to coś, na co czekałem, w pewnym sensie muszę to zobaczyć” – powiedział McDermott. „I zobaczyć reakcję graczy. Natychmiast wstali i klaskali na jego cześć i krzyczeli do niego różne rzeczy. To była świetna wymiana zdań”.

Cztery dni po tym, jak jego serce przestało bić po tym, co wydawało się być rutynowym atakiem podczas meczu, 24-letni Hamlin cieszył się ze swojej sali szpitalnej w Cincinnati, a Pills mieli chwilę uniesienia, świętując kolejny krok w tym, co zrobili jego lekarze. Opisał to jako niezwykłe ożywienie.

„Mamy naszego chłopca, człowieku. Tylko to się liczy” – powiedział Dion Dawkins, lewy obrońca.

„Zobaczyć twarz chłopca, zobaczyć, jak się uśmiecha, zobaczyć, jak zachowuje się przed kamerą” — powiedział Dawkins, napinając mięśnie, by naśladować Hamlina, było wszystkim. Tego właśnie potrzebujemy”.

Hamlin teraz oddycha i chodzi samodzielnie, żonglując notatnikiem, którego używał do komunikacji. Chociaż nie ma harmonogramu jego zwolnienia, lekarze Hamlina powiedzieli w czwartek, że zarówno samodzielne oddychanie, jak i ciągłe oznaki poprawy są ostatnimi krokami do zwolnienia go z University of Cincinnati Medical Center.

READ  Canelo Alvarez, Caleb Plant wymienia stemple na konferencji prasowej, przecina roślinę pod okiem (wideo) -

Hamelin spędził pierwsze dwa dni w szpitalu pod narkozą. Po przebudzeniu w środę wieczorem Hamelin był w stanie wykonywać rozkazy i trzymać ludzi za ręce. Rurka do oddychania została usunięta, a „funkcja nerwowa Hamlina pozostaje nienaruszona” – powiedział zespół w piątek.

Zespół nie powiedział, czy stan Hamlina pozostaje krytyczny, czy też został przeniesiony z intensywnej terapii.

W oczekiwanej formalności Bills umieścili Hamlina na liście rezerwowej kontuzjowanych na koniec sezonu i aktywowali nowicjusza linebackera Christiana Binforda z IBF. Benford został wykluczony z gry od czasu kontuzji w Święto Dziękczynienia.

„Włosy na karku stanęły mi dęba, kiedy powiedział:„ Kocham was chłopcy ”- powiedział dyrektor generalny Brandon Bean, który wrócił do Buffalo w czwartek po spędzeniu trzech dni w łóżku w Hamlin z rodziną gracza.

oglądać | Trener Bills opisuje zespół, który widział Hamlina na wideo:

Trener Buffalo Bills opisuje drużynę, która widziała Damara Hamlina na wideo

Trener Buffalo Bills, Sean McDermott, mówi, że zawodnicy zaczęli klaskać, gdy zobaczyli, jak Damar Hamlin dołącza do spotkania drużyny w piątek rano przez wideokonferencję. Hamlin dochodzi do siebie w Cincinnati po zatrzymaniu akcji serca podczas meczu z Bengalami.

Punkt zwrotny w powrocie do zdrowia Hamlina nastąpił jednak w czwartek rano, kiedy obaj wymienili uściski.

„Tylko po to, żeby móc go przytulić i mocno przytulić”, powiedział Groszek, zanim przypomniał sobie, co powiedział ojcu Hamelina, Mario. „Powiedziałem mu, że nie płaczę, ale facet był emocjonalny i wielu dużych facetów płakało wczoraj. Coś, czego nigdy nie zapomnę”.

Reakcja całej NFL w piątek była wzruszająca.

„Wspaniale. To prawdopodobnie podnosi na duchu całą ligę”, powiedział trener New York Giants Brian Dabul, który spędził poprzednie cztery sezony jako koordynator ofensywy Bills. „To dodaje ci sił, ponieważ tak mocno modlisz się za tego młodego człowieka”.

READ  Kiedy oszustwo uderza w dom: Mężczyzna odkrywa św. Podejrzane ogłoszenie Johna o wynajmie domu jego matki

NFL ogłosiło plany okazania wsparcia dla Hamlina podczas wszystkich meczów w 18. tygodniu, w tym chwilę wsparcia przed meczem, wylosowanie numeru 3 Hamlina na linii 30 jardów i przedmeczowe koszulki z napisem „Love for Damar 3”. The Bills będą również nosić naszywki z jerseyu „3”.

Nowicjusz New York Jets, Sauce Gardner, już planował założyć koszulkę Hamlina z numerem 3 podczas rozgrzewki przed niedzielnym meczem drużyny w Miami.

„Cóż to za wojownik. Jest bardzo silny, na pewno wojownik” — powiedział Gardner. „Byłem bardzo szczęśliwy, że mógł wrócić na świat”.

OBEJRZYJ l Scena upadku Hamelina odnawia pytania o integralność gry:

Upadek zawodnika NFL na boisku wstrząśnięty kibicami i sportowcami

Gracz NFL Damar Hamlin pozostaje w stanie krytycznym po zatrzymaniu akcji serca podczas meczu w poniedziałek wieczorem. Widok jego upadającego na boisku i zabieranego karetką zszokował wielu i odnowił pytania dotyczące uczciwości gry.

Interakcja z Hamlinem dała Bills (12-3) pewną zachętę i pozwoliła im skupić się na meczu u siebie z New England Patriots (8-8) w niedzielę.

„To będzie święto życia i życia, które toczy się dalej” — powiedział Groszek, patrząc w przyszłość.

„To będzie święto nie tylko dla Buffalo, ale dla całego kraju i jestem pewien, że ludzie na całym świecie widzieli tę sytuację” – dodał. „To byłaby świetna okazja, a jedyną lepszą rzeczą byłoby, gdyby Damar był tam do tego czasu. Nie wiem, czy tak się stanie, ale tak czy inaczej, jesteśmy podekscytowani niedzielą”.

Scena upadku Hamlina, transmitowana do północnoamerykańskiej publiczności telewizyjnej w programie ESPN „Monday Night Football”, doprowadziła do wylania wsparcia ze strony fanów i graczy z całej ligi. Fani, właściciele drużyn i zawodnicy — w tym Tom Brady i Russell Wilson — przekazali darowizny na rzecz Hamlin’s Chasing M’s Foundation, która do piątku po południu zebrała prawie 8 milionów dolarów.

READ  Conor McGregor rozdziera Khabiba Nurmagomedova nad komentarzami na temat Jose Aldo: „Wszystko, co robisz, to mówisz jak ab * tch”

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top